Autor Tema: Am I mad?! :D  (Pročitano 3897 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Am I mad?! :D
« poslato: 07.02.2010. 01:15:37 »
Ovako:

Kao klinac sam slusao iskljucivo rep.Drogirao sam se v.i.p. grupom (odakle i moj nick) onda sam kasnije  gledao tv balkan media,na red su dosli JK,Dado Polumenta... trenutno slusam SYSTEM OF A DOWN

Ima li jos k`o ovakav,ili sam ja jedinstven slučaj?

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Am I mad?! :D
« Odgovor #1 poslato: 07.02.2010. 03:14:14 »
Mislim da nije jedinstven slučaj, kod tebe je ovdje uljez jedino Dado Polumenta, malo i JK. Slušao bi nešto drugo da si u nekom drugom okruženju, ukusi se do 20-te drastično mijenjaju. Djeca se obično kratko zatruju rap-om, al on je sve manje prisutan kasnije, čast izuzetcima koji stvarno vole rap.
Ja od 10tak godina sam slušao ono što se puštalo na pinku (pošto ništa drugo nije ni bilo od kanala u Bileći) na radiju, to je bila jedina distribucija i promocija nove muzike... Onda sam jedno vrijeme slušao novokomponovane narodnjake, pa zatim u 13-tim domaći rock, pop 80tih.  Dolaskom interneta tu je pregršt mogućnosti i ukusa, što je plus za današnju djecu, ja to nisam imao sve do 15, 16. Od 15-te sam se okrenuo pop muzici, a posebno starijoj pop/rock inostranoj sceni.
Danas slušam sve osim onih hašiš narodnjaka kao na vikomu, renomeu, duga prod...Grand ne mogu reći da ne slušam (ako ništa drugo čujem na tv), ima tu jedno 10tak % koje izvučem na mobilni gdje pohranjujem omiljenu, mjesta imam za 3-4 000. Ne slušam domaći rap (osim baš hitova tipa Bomba) ni strani rap (crnački), slabo novi hard rock.

Mislim da je muzika, posebno za mlađu populaciju, vrlo bitna da bi se skrenule misli sa tmurne svakodnevnice i života, tako da svima preporučujem da krenu pasivno ili aktivno da se bave muzikom. Ja sam ljetos umalo krenuo da počnem učiti svirati klavijaturu, ali omelo me je mnogo toga pa nažalost ništa, ali bilo ko ko ima mogućnosti neka pokuša.

Pogledate odličan, kada gledate reprizu biće Vam dosadno, kada pogledate 3-4 put ne želite da ga ikad više pogledate. Pjesmu slušamo po 10x zaredom, o čemu se radi ?
-kratak odgovor - muzika je dio života.

Kad pišem "slušao" mislim na najviše prisutnu muziku u tom vremenu.

evo nešto sa vukajlije
Citat
Posle religije, najveci izvor netrpeljivosti i podela na svetu.
Možda najgluplji kriterijum za etiketiranje i deljenje ljudi, ako uopšte to deljenje ljudi i ima smisla po bilo kom kriterijumu. Osnova na kojoj se grade mnoge predrasude vezane za slušaoca nekog muzičkog pravca, a te predrasude se i ne odnose na neke muzicke stvari.
Za svaki muzički pravac možete naći etiketu i predrasudu, al isto možete i da nadjete i brojne izuzetke od toga.
Najvažnija sporedna stvar na svetu,jer ne postoji ni jedan čovek koji ne sluša muziku!(osim ako nije gluv)

Kanali koje bi svima preporučio:
1. VH1 europe, UK or USA version    (video hits 1)

Žanrovi: POP, ROCK, RNB(hits) novo, staro
Elitni popularni kanal za sve generacije, prisutan od 1984 kao mlađi brat MTV kanala. Dostupan na svim satelitskim pozicijama i skoro svim kablovskim mrežama. Emituje najpopularniju i najslušaniju muziku posebno odabranu i razmatranu po žanrovima. Inostrano tržište, hitovi današnjice, najnoviji video spotovi. Muzika iz 80tih, 90tih, emisije tipa countown (best collobration, best video ever, best soundtrack...), I love 80th, koncerti, chart, jukebox. Žanrovski ujutru "good morning" koji prikazuje lagane vesele ritmove, aerobic, fitness do 11. Nakon toga top lista, countdown, vh1, music for masses, gods of rock, most of..., smells like 80th, 90, best of (autor), new. chillout...
Promos:
http://www.youtube.com/watch?v=hhCN1yIkVgM
http://www.youtube.com/watch?v=73Bc3F3-1Sg&feature=channel_page

Links:
http://forum.sbb.co.yu/viewtopic.php?f=53&t=16931&st=0&sk=t&sd=a&hilit=vh1&start=20#p168394

2. VH1 classic europe, UK or USA version  (video hits 1)

Žanrovi: POP, ROCK, staro
Kanal emituje muzičke klasike i najbolju muziku iz 70tih, 80tih, 90tih. Najpopularniji među tim generacijama, ali vrlo gledan i među mlađom publikom jer svakog trena možete čuti pjesmu koju ste čuli bar 100 puta na tv špicama, a niste znali da je ikad otpjevana.

3. The Vault UK

Žanrovi: POP, ROCK, RNB, hip-hop, staro, novije (preko 3 godine).
Odličan britanski kanal koji po programskom rasporedu posebno prilagođava žanr.

4. MTV hits

Žanrovi: POP, ROCK, RNB, hip-hop, staro, novo.
Najveći MTV hitovi.

5. MTV europe

Pušta sve popularno najčešće među mlađom publikom.

6. DELUXE TV

Odličan njemački kanal koji pušta pop i rock, staru i novu muziku.

7. MTV TWO

Evropska verzija drugog kanala MTV. Alternativa...

Tu su još i MTV dance, BLISS, VIVA, VIVA GER, MTV HD,...koji svakako vrijede, no prvih par su za mene najbolji.
Sve kanale možete gledati preko dreamboxa, vh1 možete i preko većine kablovskih i satelitskih.


8. PINK music

Domaći kanal koji pušta pop muziku. Nažalost imaju stalno matchmakere pri dnu pa me to nervira, al izbor muzike je sasvim ok.

9. DM Sat
Svi znamo o čemu se radi ;) ...nekad stanem na njemu.


« Poslednja izmena: 07.02.2010. 04:08:49 VLADIX »

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Am I mad?! :D
« Odgovor #2 poslato: 08.02.2010. 00:27:37 »
ja nisam ni slušao muziku uopšte negdje do 15te