Autor Tema: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...  (Pročitano 18443 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #15 poslato: 13.03.2009. 00:04:48 »
Izdavač

“Novi Magazin” d.o.o.
Vidovdanska 53

Banjaluka
Osnivač i direktor

Dragomir Babić

Glavni i odgovorni urednik

Slobodan Vasković
Sve,sve se ovdje navede i adresa i osnivac novina, samo nije navedeno ono sto treba... Ko je cjenjeni autor,iz cije je glave ovaj tekst? Predpostavljam da je pisao neki N.N.

zavisice od hrabrosti i otpora stanovnika Hercegovine. Naravno, u budjenju naroda doprinos moraju dati svi.
O svojoj hrabrosti,pa i pameti je dovoljno napisao....

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #16 poslato: 13.03.2009. 00:42:51 »
Ne bih da zvučim maliciozno, ali dovoljno je da se navede glavni i odgovorni urednik jer je on pred zakonom odgovoran za sve što u novinama piše, pa ko je raspoložen za tužbu, nek tuži. (Koliko znam direktor HET-a ih je tužio)

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #17 poslato: 13.03.2009. 00:50:39 »
Tuzi ih veci broj gradjana RS koliko sam ja informisan i    koga zanima ovaj casopis moze pogledati sve brojeve  na           http://www.stavmagazin.com/sh/20/stav/319/

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #18 poslato: 19.03.2009. 09:03:48 »
CITAT:

Napadnut novinar Slobodan Vasković

TREBINJE - Slobodan Vasković, glavni i odgovorni urednik magazina „Stav“ i novinar FTV, napadnut je juče ispred Sabornog hrama u Trebinju. Član Saveta za borbu protiv kriminala i korupcije u Trebinju Blažo Stevović, koji je u trenutku napada bio ispred hrama, tvrdi da su Vaskovića napali vozač i rođak vladike Grigorija.

„Njih dvojica su onemogućila kamermanu da snima, a onda su krenuli na Vaskovića koji je, uz verbalno vređanje, dobio blaže udarce. Nakon izvesnog vremena došao je i vladika Grigorije i pogrdnim imenima nazivao policajce, koji su u međuvremenu došli. Vasković je ubrzo sklonjen, što je sprečilo veći sukob jer se uskoro okupilo dvadesetak ljudi“, rekao je „EuroBlicu“ Blažo Stevović.
Nakon sukoba pred crkvom, Vasković je otišao u policiju da prijavi slučaj, a pošto - kako saznajemo - nije bilo slobodnog inspektora, na poziv Nikole Sekulovića, otišao je u prostorije Lige za zaštitu privatne svojine i ljudskih prava ispred kojih se okupilo par desetina građana, među kojima je bilo i sveštenika.
„Ovo su koraci fašizma u Trebinju o kojima već izvesno vreme govorimo. Pa, ovo liči na srednji vek kada je crkva proganjala sve one koji drugačije misle. Tužno je da se ovakva slika Trebinja šalje u svet jer ovaj grad zaslužuje bolje. Sramotno je da je generator napada sam vladika Grigorije, koji je mi pre nekoliko dana doslovce rekao: ‘Da postoji država, ti bi bio ubijen!’ On, neka mi Bog oprosti, više nije moj vladika. Ovo je poziv na linč i upravo vladika poziva na krvoproliće jer su svi ljudi koji su se okupili njegovi puleni“, istakao je Nikola Sekulović, predsednik Saveta za borbu protiv kriminala i korupcije. On je izjavio i da je, osim ovog napada, automobil Slobodana Vaskovića kamenovan u Ljubinju, 65 kilometara od Trebinja. „I to pokazuje da je u pitanju organizovan napad na novinara, dakle na slobodu govora i misli“, rekao je Sekulović.
Malo ko od okupljenih građana juče je želeo da javno komentariše incident. „Vasković je otpadnik od Boga kao što je i Lucifer i nije mu mesto u Trebinju. U ranijem periodu Vasković je pisao mnoge neistine protiv Trebinjaca, a posebno protiv SPC, odnosno vladike Grigorija, u čemu je naglašavao da sveštenici mokre u vino koje daju za pričest. Pa, da li je to normalno pisanje?!
Današnje okupljanje je, jednostavno, revolt prema takvim neistinama jer je i ovaj dolazak najverovatnije bio usmeren na novo blaćenje Trebinja i njegovih građana. U Trebinje dolaze ljudi sa svih strana i svako je lepo dočekan, pa neka se sam Vasković zapita zašto su ovakve reakcije prema njemu“, rekao je Goran Mišković, jedan od okupljenih ispred prostorija Lige za zaštitu privatne svojine.

 :o ??? ???
« Poslednja izmena: 20.03.2009. 20:13:03 hud »
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže mrgud

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 94
  • Ugled: +39/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #19 poslato: 19.03.2009. 14:35:20 »
Radi ove recenice trebalo ga je objesiti >:(


(u čemu je naglašavao da sveštenici mokre u vino koje daju za pričest)

Van mreže mrgud

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 94
  • Ugled: +39/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #20 poslato: 19.03.2009. 14:36:14 »
Radi ove recenice trebalo ga je objesiti >:(,zamisli ove bagre.


(u čemu je naglašavao da sveštenici mokre u vino koje daju za pričest)

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #21 poslato: 19.03.2009. 19:02:38 »
Pa ako je istina da je taj novinar pisao to stvarno ga je trebalo na mucenje baciti bas kao u srednjem vijeku ....jer vec ako postoji pravo govora i misljenja ne treba da postoji pravo  mlacenja gluposti i laganja...

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #22 poslato: 19.03.2009. 22:14:38 »
Procitao sam neke od clanaka u kojim nisam naisao na ovu recenicu(sveštenici mokre u vino koje daju za pričest)  ali ako je to napisao kao sto je izjavio ovaj Miskovic onda stvarno nije normalan i onda je suvisan svaki komentar i treba ga kamenovati ne samo u Trebinju i Ljubinju vec u svim mjestima gdje god se pojavi .

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #23 poslato: 28.03.2009. 09:44:41 »
Citat:

Koren mrznje Zapada prema Srbima

Da tvorac Srpske države Stevan Nemanja nije presao u pravoslavlje, verovatno bi čitava istorija Srba drugacije izgledala. Po rođenje, Stevan Nemanja, bio je katolik pa je po preuzimanju vlasti presao u pravoslavlje, i tim odredio dalju sudbinu Srpskom narodu. Da je Nemanja ostao katolik i Srbi bi vremenom prihvatili Vatikan. Srbi, narod duboko vezan za svije tradicije, teško su prihvatili hrišćanstvo. Srbi su zadnji narod u Evropi koji je prihvati hrišćanstvo.

Još u doba Nemanje Srbi su imali bolnice, porodilista, pisali su knjige. Poznato je da je Nemacki car Barbarosa prvi put na srpskom dvoru, kada je seo da ruca, video viljuske i nozeve (prilagodjenje za objed). To mocno srpsko carstvo nisu unistili Turci već Evropa. Nebi Turci ni usli na Balkan da, katolicka, Evropa nije umesala svoje prste. Car Dusan Silni, vladar koji je pod svojom krunom stavio devet desetina carstva Konstantina Velikog, o njegovoj milosti i po njegovom Zakoniku živelo je deset naroda koji su se sa tri vere Bogu molili i na pet jezika govorilu, je imao samo 48 godina kada je otrovan po nalogu iz Vatikana.
Nije nepoznanica da je Srbe Evropa prepustila Turcima. Hrišćanska Evropa je Srbe Hrišćane, ali pravoslavce, prepustila Muhamedovim sledbenicima, a evropski vladari su sa ponosom isli u krstaske ratove da oslobadjaju Hristov grob od nevernika muslimana.

Zamislite to harisejstvo. Isli su da oslobadjaju Hristov grob od dece islama, onih istih koje su pustili da udju u Evropu i stotinama godina vladaju hrišćanskom Srbijom. A Srbi, pre nego sto su potpuno pali, branili su tu Evropu. Znamo iz istorije da su se Srbi sa Turcima prvi put sudarili 1371 na reci Marici, a zadnja Srpska prestonica, Smederevo, pala je tek 1459. godine. To znači da je Turcima bio potrebno skoro 100 godina da pokore Srbiju. Toliko vremena se Srbi zadržavali, tada najvecu svetsku voju silu, da ne prođe u Evropu. Kako bi Evropa danas izgledala da su ludi Srbi pustili Turke da prodju u Evropu. Evropa bi danas bila islamska. Kako su lako Evropljani primili hrišćanstvo, primili bi i islam. Pošto je Srbija pala Evropa je Turke jedva pred Becom zaustavila, a skoknuli su malo i do Minhena. A zaustavili su ih jer su se Turci prelomili na Srbima. Turcima je trebalo vise od 100 godina da se oporave od Kosovskog boja, ali se Srbija još nije oporavila.

zato su Srbi za Zapad „remetilacki faktor”. Kažu u svetu bi vladala harmonija da nije Srba. Srbi su vise **** poremetili odnose u Evropi:
1. pre vise od 200 godina Srbi su „vaskrsli” i srusili otomansko carstvo. To se Austro-Ugarskoj nikako nije svidelo. Vise je katolicima odgovaralo da se na Savi i Dunavu granice sa Turcima, nego da na Balkanu vaskrsne davno nestala Srpska država. Sve je Evropi bolje od Srba.
2. Pad Austro-Ugarskog carstva.
3. Pad III Rajha.
Kada je u XV veku Turska osvojila Balkan, Vizantija i ostale pravoslavne zemlje nisu bile u mogućnost da se Turcima odupru. Tražili su pomoć od zapadnih hrišćana! Vatikan ih je docekao ucenom. Obecana im je pomoć od zemalja Zapadne, katolicke, Evrope pod uslovom da potpisu uniju sa katolickom crkvom, tj. da pravoslavna crkva prizna vrhovnu vlas Vatikana. Vaseljenski patrijarh iz Carigrada je podlegao tom pritisku. Zakazan je sabor u Firenci 1439. godine. Na sabor su dosli svi pravoslavni patrijarsi, čak i Ruski. Svi, ... osim Srpskog. Vladar Srbije, despot Djuradj Brankovic, iako mu je tirska sablja bila pod vratom, rekao je srpskom patrijarhu da će ga obesiti ukoliko ode u Firencu.
Te, 1439, godine u Firenci uniju sa Vatikanom su potpisali svi pravoslavni verski poglavari. Svi, ... osim srpskog. Saznavsi da se Srbija suprostavila mocnom Vatikanu, ruski Veliki Knez je pogubio svog patrijarha, zbog sramote koju je nanio Rusiji. Kada se i u Carigradu saznalo da Srbi nisu potpisali uniju, nastali su neredi. Na zahtev naroda, Vaseljenski patrijarh morao je da se povuce. Vatikan to Srbima nikad nije oprostio. Vekovima je katolicima u srce usadjivao mrznju prema Srbima.
Germani, najveci neprijatelji Srba, su Srbe, pod izgovorom da se bore za Hrista, istrebljivali. Danas su Srbi najverniji Hristovi sledbenici, a Germani ni danas nisu odustali od namere da ih potpuno istrebe. Prema tome KOREN MRZNJE ZAPADA PREMA SRBIMA je u davnoj proslosti.

Vatikan to Srbima nikad nije oprostio. Vekovima je katolicima u srce usadjivao mrznju prema Srbima.

« Poslednja izmena: 28.03.2009. 12:13:50 hud »
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #24 poslato: 14.11.2009. 14:42:21 »
Zanimljiv citat:( komentar) na temu o korupciji.  Da li vam je neki ljekar u trebinjskoj bolnici tražio mito?



Direktno mi nije tražio,međutim tražili smo uput za djete i nisu mi ga dali,kada sam izvadio novac nije se bunio i dobili smo uput za dalje.mislim da ginekolozi najviše uzimaju.npr.pregled se plaća i to papreno na odelenju ginekologije a račun koji je napisan bez pečata,ovakav i ja mogu dati.

Ovo je za svaku osudu, jer djeca su nam najvise blago... >:(
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže mrgud

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 94
  • Ugled: +39/-5
    • Pogledaj profil
Одг: Nista nije sveto, sve je bruto i neto...
« Odgovor #25 poslato: 28.09.2010. 13:21:16 »
Kakav smo mi narod? Pijemo zajedno, jedemo zajedno i onda se pokoljemo ko (paščad) i to sve radi par manipulatora, radi par glupih tudjih ideologija.
Slusam juče Bilećku Skupštinu katastrofa učeni ljudi, i nemam riječi narod birao. Pitam se, pitam šta smo mi?

Šta smo mi? Lude? Nesrećnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni.
Ali mi nismo ničiji, uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Zar je onda čudno što smo siromašni? Uskoro nećemo znati ni tko smo, zaboravljamo već da nešto i hoćemo, drugi nam čine čast da idemo pod njihovom zastavom, mame nas kad smo potrebni a odbacuju kad odslužimo, najnesretniji ljudi na svijetu, gubimo svoje lice a tuđe ne možemo da primimo, otkinuti a ne prihvaćeni, strani svakome i onima čiji smo rod, i onima koji nas u rod (stranku) ne primaju

Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje.
« Poslednja izmena: 28.09.2010. 13:31:36 mrgud »