Autor Tema: Tuce na utakmicama  (Pročitano 4292 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Tuce na utakmicama
« poslato: 03.12.2007. 14:15:14 »
Nasa svakodnevnica....Vise ne mozes da odes na Marakanu,u Pionir....da pogledas neku utakmicu a da pritom ne strahujes za svoj zivot...ni kriv ni duzan...Strasno je sta se sve desava na fudbalskim,kosarkaskim terenima....I to me se izgleda ne moze stati na kraj,a prosto ne mogu da zamislim da odgovorni ljudi nece/ne zele/ne znaju sta da preduzmu jer ovaj problem nije do juce....
A podstaklo me da otvorim ovu temu dogadjaj od juce...

Evo sta pise u Blicu povodom ovoga



Pucnji u fudbalu! Srpski fudbal nezaostavljivo ide nizbrdicom, ko je juče bio na „Marakani“ mogao je da gleda tuču navijača, obračun sa policijom, pucnje u vazduh na tribinama i van stadiona, povređene... Kao na Divljem zapadu.

Moraće dobro u organima Fudbalskog saveza Srbije da se zamisle nad sudbinom i budućnošću najpopularnijeg sporta u državi. Čak 8.000 ljudi došlo je da isprati pobedu igrača Crvene zvezde, a videlo je sve ono što nije fudbal. Oko 5.000 „delija“ okupljenih na severnoj tribini u poluvremenu utakmice obračunali su se sa civilnom policijom, koja ih je snimala kamerama. „Snimatelji“ su se nalazili na granici istočne i severne tribine, nastalo je komešanje, a onda neviđen stampedo navijača prema njima, opšta tuča, pa beg na svoj deo. U makljaži bakljama, vađeni su i pištolji, policija je pucala u vazduh, a zatim je došla Žandarmerija i samo za trenutak primirila „delije“.
Ogroman deo navijača je napustio tribine, sukoba sa organima reda i mira bilo je i ispred stadiona, da bi na isteku petog minuta bruke i sramote, koja je zadesila naš fudbal krenuo novi juriš navijača i protivnapad policije. Ponovo makljaža, hitna pomoć, lomljenje stolica, gađanje bakljama, bio je film koji se odigravao naredna tri, četiri minuta, a onda se najednom sve primirilo i na „Marakani“ je nastao muk. Ni muva se nije mogla čuti, povređeni su, valjda bili zbrinuti, a ostao je gorak ukus i mračna slika koja će obići Evropu.
Policija je kordonom praktično zatvorila „delije“ u boks na severnoj tribini, odakle su oni navijali drugo poluvreme, ali sa mnogo manje žara i energije. Opravdanja nema ni za jedne, ni za druge, ali istina je da ovo što se događa srpskom fudbalu stvarnost od koje se ne može pobeći, pa bi FSS, policija i dva vodeća kluba Crvena zvezda i Partizan i te kako morali da se zamisle i stanu na put onome što nije fudbalska.
Na terenu, Crvena zvezda je izgubila dva boda (1:1), Kuljani su se junački borili i izborili za nerešen rezultat. Crveno-beli su izgubili dva koraka do vodećeg Partizana, partijom za svaku kritiku. Srpski šampion je delovao bezidejno, tromo, nikako nije uspevap da ugrozi gol gostiju, a sa malo raspoloženih pojedinaca nije se ni moglo do pobede.
Hajduk je poveo u 44. minutu preko brzonogog Jovana Radivojevića, koji je juče na grdne muke stavljao odbranu Zvezde. Na precizno dodavanje Ljubomira Fejse, napadač Kuljana je smestio loptu u donji desni ugao golmana Ranđelovića za 1:0. Posle haosa u poluvremenu i utiska svega što se dogodilo na tribinama, Zvezda je krenula na sve ili ništa - dobila polovičan učinak. Jesu crveno-beli imali nekoliko šansi, ali su samo jednom zatresli mrežu „storukog“ čuvara mreže Hajduka Anđelka Đuričića. U 74. minutu Savo Pavićević je zbog guranja Koromana napravio jedanaesterac, dobio je crveni karton, a siguran sa bele tačke bio je Igor Burzanović - 1:1. Ostalo je dovoljno vremena za trijumf domaćih, međutim, po prikaznom nisu zaslužili tri boda, a u zaostavnom vremenu zbog prigovora Nenad Milijaš je dobio i crveni karton.


Privedena tri navijača
Posle intervencije beogradske policije, tri osobe, od kojih je jedna povređena (prvo prebačen u Urgentni centar), privedene su u SUP „Savski venac“ zbog sumnje da su umešane u napad na Savkovića.
 

„Hteli su da mi stave baklju u usta
Teško povređenog policajca Nebojšu Trajkovića (42) koji je smešten na Vojno-medicinsku akademiju u Beogradu, posetio je komandir Žandarmerije general Borivoje Tešić.
- Posetio sam povređenog kolegu koji mi je rekao da nije želeo da privede navijača pre napada na njega, već da su huligani primetili da kod sebe ima motorolu što je iniciralo atak. Dodao je i to, da su hteli upaljenu baklju da mu stave u usta! Napadi na policiju su sve češći i jednom zauvek toj pojavi se mora stati na put - poručio je general Tešić.
Nesrećni policijac nalazi se van životne opasnosti, ali je zadobio teške telesne povrede. Vidljive su povrede na licu, telu, opekotine od baklji, rasekotine (nanete oštrim predmetom, verovatno nožem) i modrice od udaraca rukama, nogama i polomljenim stolicama.



Janković: Najlošije od kad sam na klupi
Aleksandar Janković, trener Crvene zvezde, posle dve startne pobede neuspešno je debitovao pred navijačima Crvene zvezde. Mladi stručnjak, ipak, s dozom kritike pokušao je da opravda remi svojih izabranika.
- Nije tragedija, ali je pristup igrača morao da bude bolji, zato smo i kažnjeni. Ovo je najslabija utakmica Zvezde od kada sam ja trener, moramo da izvučemo pouke. Neću ni u koga da upirem prstom, jer se pokazalo da ono što smo pružili nije bilo dovoljno za pobedu. Svestan sam da je uvek teško odigrati meč pred evropski duel, a nas u četvrtak čeka Bolton u Ligi UEFA sa, nadam se, drugačijim motivom. Mnogo smo napravili direktnih tehničkih grešaka, primili gol u nezgodnom trenutku, u drugom delu prikazali mnogo više borbenosti i želje nego u prvom, pa mi je zbog toga i žao što nismo slavili - rekao je Janković.



„Stop AIDS“ Pre početka utakmice igrači oba tima su na teren izneli transparent „Odigraj pametno - stop AIDS-u“, pridruživši se tako akciji „Dani protiv side“.


„Češljanje“ severne tribine
Skoro 60 minuta po završetku utakmice policija je ostala na severnoj tribini. Oni su pretraživali kompletnu tribinu i stolice, i sa dva kordona (četrdeset policajaca) ostali na „Marakani“ do kasnih večernjih časova.




Razgovori o incidentu na Marakani
U Fudbalskoj organizaciji Srbije u toku su razgovori u traženju rešenja za nastavak takmičenja u domaćem prvenstvu, posle teškog incidenta na Marakani, a čelnici "crveno belih" će, kako je najavljeno, oko podneva analizirati sukob navijača i žandarmerije na njihovom terenu.   
"Čekamo izveštaje zvaničnih lica sa utakmice. Moramo reagovati na to što se sinoć dešavalo na Zvezdinom stadionu. Trenutno razmatramo izveštaje sa drugih utakmica i čekamo u toku dana da se oglase iz MUP-a Srbije i Crvene zvezde, koja je bila organizator utakmice", rekao je danas Tanjugu generalni sekretar Zajednice Super lige Srbije Miodrag Janković.
Prema rečima Jankovića u kancelariju Super lige od jutros se već nalazi Komesar za bezbednost Zajednice Sveta Radosavljević i koordinira sa svim relevantnim ljudima, koji treba da brinu o bezbednosti na stadionu.
"Očekujem da će se MUP Srbije i danas oglasiti sa najvnovijim saopštenjem o incidentu. Nama predstoji serija sastanak još u toku pre podneva, jer moramo brzo i efikasno reagovati", rekao je Janković.
Portparol Crvene zvezde Milan Bošković tokom prepodneva još nije raspolagao novim činjenicama o incidentu, osim onih, koje je saopštio sinoć nakon završetka utakmice.
"Danas oko podneva u klubu ćemo imati razgovore i analizirati događaje u poluvremenu susreta. Pretpostavljam da će se klub u toku dana oglasiti zvaničnim saopštenjem", rekao je u razgovoru za Sportsku rubriku Tanjuga Bošković.
Prema najavi Boškovića u Crvenoj zvezdi će se danas ozbiljno razgovarati o nezabeleženom incidentu, u kome je jedan policajac, teško povređen.
Ovo je bio prvi teži incident navijača nekog kluba nakon što je početkom oktobra na snagu stupio Zakon o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama.
U međuvremenu, zbog bojkota navijača, koji su protestovali zato što im je zabranjeno unošenje "rekvizita" na stadione, došlo je do "poravnanja" klubova, Zajednice Super lige, Fudbalskog saveza Srbije, MUP-a Srbije i Ministarstva za omladinu i sport.
Na osnovu te odluke napravljen je ustupak navijačima, koji mogu da unose svoje rekvizite pod određenim uslovima, ali je sada očito, da dobra volja ljudi iz fudbala i MUP-a Srbije nije bila dovoljna da se smire navijačke strasti.



Ministarstvo pozvalo klubove da se ograde od huligana
Ministarstvo sporta Srbije podržalo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) u naporima da se dosledno sprovodi novi zakon o sportu i pozvalo klubove i prave navijače da se distanciraju od huligana.
"Incident koji se dogodio na jučerašnjoj...utakmici između Crvene zvezde i Hajduka...dokaz je da je srpskom sportu bio neophodan novi Zakon o sprečavanju nasilja na sportskim manifestacijama i institucionalno rešavanje ovog problema", navodi se u saopštenju Ministarstva.
"Ministarstvo omladine i sporta podržava MUP Srbije u naporima da dosledno sprovodi odredbe nedavno usvojenog Zakona. Pozivamo sve prave navijače svojih klubova da se distanciraju od huligana, kojima sam sport nije na prvom mestu i poruče im da nasilju i netrpeljivosti nije mesto na sportskim manifestacijama", piše se u saopštenju.



Oštrije kazne za loše organizatore?
Predsednik Komisije za bezbednost Fudbalskog saveza Srbije Svetislav Đurović rekao je danas agenciji Beta da će se ta komisija, Zajednica prvoligaša i policija založiti za pooštravanje kazni za lošu organizaciju utakmica.
"U toku je sastanak na kome treba da se odluči o daljim koracima. Ne mogu da pričam o kazni, jer to nije u mojoj nadležnosti. Mogu samo da kažem da ćemo se truditi da se kazne za loše organizovan utakmice poostre", rekao je Đurović.
Đurović je ocenio da su navijači na meč Zvezda - Hajduk uspeli da unesu mnogo baklji zbog loše organizacije utakmice, za koju je odgovoran domaćin meča.
"To je loša organizacija. Postoje zakoni i propisi i nije se postupalo po njima. Disciplinske sudije odrediće kaznu", rekao je Đurović.



« Poslednja izmena: 03.12.2007. 14:17:56 Jelena »

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #1 poslato: 03.12.2007. 14:19:30 »
Evo i par slika...

« Poslednja izmena: 03.12.2007. 14:52:43 vladix_admin »

Van mreže coma

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 456
  • Ugled: +19/-8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • moj sajt
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #2 poslato: 03.12.2007. 14:19:42 »
stvarno je veoma zalosno da se ovo desava a na stadionima a pogotovo najboljim klubovima u nekoj drzavi


Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #3 poslato: 04.12.2007. 09:08:52 »
e sad smo ga tek ugasili.pa neces smjet od zandarmerije ni gledat put terena
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #4 poslato: 04.12.2007. 18:00:51 »
Strasno ljudi...
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #5 poslato: 05.12.2007. 18:22:21 »
stvarno je veoma zalosno da se ovo desava a na stadionima a pogotovo najboljim klubovima u nekoj drzavi



Nije bilo 50 navijaca Hajduka iz Kule.A ovaj Nebojsa Trajkovic prije je dodjeljivao veoma visoke novcane  kazne.Ti navijas za Partizan,nemoj da govorim onaj skandal u Mostaru u julu ove godine.Zato nekad se i Zvezdasi mogu pobuniti.Osim toga u ovom slucaju nisu se pobili navijaci kao u Mostaru,vec pojedina grupa navijaca na jednog policajca.Da vjerovatno raciste dugove.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #6 poslato: 05.12.2007. 18:23:54 »
Ja ne branim ni Zvezdu ni policajca,vec je tako.



--------------------------------------------
Bezanija is my life........................................

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #7 poslato: 06.12.2007. 09:06:06 »
sta kazes,da je ovaj pandur dodjeljivo kazne zvezdi,pa mu sad ovi vracaju dug??????????a sto je najgore ,ti uredjujes temu sport,od ovog momenta vise ne ulazim na temu sport,dok si ti urednik!
mora da te neka stranka postavila da uredjujes ovu temu
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!

Van mreže Caki HEO

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 491
  • Ugled: +11/-5
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #8 poslato: 06.12.2007. 09:57:48 »
Nije mi jasno kako samo mozes da pominjes "incident" u mostaru i da za to jos krivis navijace Partizana. Samo ti jos fali da si rekao da su oni mostarski divljaci jadni neduzni, eto nevinasca se nasla na stadionu...
Isto mi nije jasno jel na stadionu vlada neka visi zakon ili zakon drzave u kojoj je stadion jer ti izjednacavas tucu "dve" navijacke grupe (jedne prave i jedne kvazi-grupe) i napad na sluzbeno lice.
Mislim stvarno... 

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #9 poslato: 06.12.2007. 11:50:57 »
Ma uredu onda.Necu da se svadjam sa vama o nevaznim stvarima za nas.

Van mreže Maljciki101

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 4
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Tuce na utakmicama
« Odgovor #10 poslato: 20.12.2007. 04:35:47 »
Ma nemojte da toliko branite zandare,kada zandari naprave "hejsel" u pioniru niko to ne spominje,a sad dizu ovoliku galamu oko ovoga! Ne kazem da je uredu to sto je bilo ali taj covjek nije ni prvi ni poslednji koji je dobio batine na utakmici! Nekada mi najebemo,nekada oni .......ipak ovo je srbija a ne engleska