Autor Tema: Idealan tip osobe?!  (Pročitano 15618 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #15 poslato: 20.05.2008. 18:01:30 »
Trebamo nauciti da volimo osobu sa svim njenim osobinama(......i manama) ,i samo tako ce ona za nas biti savrsena...

Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže mocart

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 40
  • Ugled: +2/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #16 poslato: 13.07.2008. 09:49:44 »
nisam vala nesto zgodan,ali sam zato nezgodan

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #17 poslato: 02.11.2008. 15:40:07 »
Nista nije idealno i dobro je sto je tako!
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #18 poslato: 22.12.2008. 22:54:45 »
Nije poenta traziti savrsenu osobu (takav neko ne postoji), vec nekoga ko nije savrsen pokusati oblikovati tako da vam odgovara... (malo parafraziram ;D) u sv. sl. uvijek se moramo privici na njegove/njene lose osobine, barem neke, a ove druge pokusati izmijeniti ili iskorijeniti....

Van mreže hercdama

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 23
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #19 poslato: 22.12.2008. 23:44:43 »
Uspesno partnerstvo se smatra efikasnim zato sto gde je jedan odlican, tamo je drugi nikakav. Partnerstvo je celovito i zaokruzeno, a ne pojedinci. Tako bi, za dobijanje uspesnog para ( kao finalnog proizvoda ) , idealna kombinacija bila da su partneri komplementarni jer samo tako mogu da balansiraju..
Mislim da je prosto nemoguce promeniti neciju licnost, narav ili navike..

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #20 poslato: 22.12.2008. 23:56:05 »
Ne mozes izmijeniti, ali ih mozes drugacije oblikovati... Prilagoditi ih samome sebi, isto kao sto ces izmijeniti neke svoje navike, da bi se prilagodio drugoj strani... I opet ponavljam, ne pricam o potpunoj transformaciji licnosti, vec samo o prilagodjavanju...

Van mreže hercdama

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 23
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #21 poslato: 23.12.2008. 00:25:56 »
Pa volela bih bas da cujem ako je to stvarno nekome uspelo, da , recimo, izmeni navike i ponasanje svom decku? Super ako ima takvih , a da nije rec o privremenoj transformaciji dok se ne ozeni... :(

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #22 poslato: 23.12.2008. 12:55:16 »
Znam mnogo slucajeva da su cure izmenile muskarca za 180 stepeni, i sta su dobile??? mlitavka nekoga sto vremenom dosadi i njoj a kamoli okolini. Kome treba takav...?

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #23 poslato: 23.12.2008. 13:51:51 »
Znam mnogo slucajeva da su cure izmenile muskarca za 180 stepeni, i sta su dobile??? mlitavka nekoga sto vremenom dosadi i njoj a kamoli okolini. Kome treba takav...?

Znam ih i ja brale mali milion i sve si ovo u pravu sto si gore naveo,zene vole papucare ali isto mislim da i njima vremenom dosade........

Van mreže hercdama

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 23
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #24 poslato: 23.12.2008. 14:17:57 »
U pravu ste. Zene vole muskarce, a muskarace preferiraju papucare!

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #25 poslato: 23.12.2008. 21:00:41 »
Ja opet naglasavam da je rijec o prilagodjavanju, a ne o ekstremnom preobrazaju...
Ako partneru smeta tvoj dim od cigarete, neces pusiti u njegovom*njenom prisustvu...
Ako ti se ne svidja njegovo neko ponasanje, trazices od njega da to ublazi, ako vec ne moze da ga promijeni..
Naravno to sve vazi ako je ljubav obostrana...

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #26 poslato: 23.12.2008. 21:07:26 »
Pa volela bih bas da cujem ako je to stvarno nekome uspelo, da , recimo, izmeni navike i ponasanje svom decku? Super ako ima takvih , a da nije rec o privremenoj transformaciji dok se ne ozeni... :(

I zaboravih jos ovo, sto se tice Vase price o transformaciji, ne vidim neku jaku razliku izmedju braka i veze, mislim kad je to u pitanju... Jer su obe veze raskidive... I isto kao sto neces (ako imas bar dvije vijuge) dozvoliti da te partner/ica vara, laze i pravi idiota od tebe, dok si u vezi, isto tako neces ni u braku...

Van mreže hercdama

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 23
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #27 poslato: 23.12.2008. 23:03:08 »
Fan skroz si u pravu, ali takvo nacin razmisljanja je tesko primenljiv u realnim zivotnim uslovima. Bilo bi idealno da svi mozemo sve da se dogovorimo i da svi budemo sretni :) Ja , licno, ne trazim od partnera da se menjaju zbog mene jer to verovatno donekle i ne zelim, a i ne verujem u "promenu zbog nekoga" . Ako mogu da ga prihvatim takvog kakav jeste, super, a ako ne onda ga zaobidjem...jer uvek krenem od sebe - odlicna sam glumica i  mogu sve da odglumim sto mi neko trazi i zaista se odlicno snalazim na toj "sceni". Super meni, super njemu. Onog trenutka kada mi dosadi da se predstavljam u laznom svetlu, pokazem pravo lice. Ono sto usledi nakon toga je da sav prethodni trud pada u vodu - bila sam prihvacena kao neko drugi a ne kao "ja" . I naravno pravo lice ne otkrivam zbog partnera nego zbog sebe, jer druge mozes da lazes a sebe ne.
Mislim da je brak malo kompleksnija zajednica od veze jer tada ljudi vec imaju decu i njih stavljaju u prvi plan, pa im neke stvari zbog kojih bi se ovako svadjali, u braku izgledaju beznacajno. Jako je bitno da ako ti smeta dim cigarete i partner pristane da ne pusi u tvom prisustvu, (dok se zabavljate :) ), ti razmislis o tome da li bi mogla da podneses taj dim u braku - ako se kojim slucajem predomisli i pocne ponovo da pusi :) ovo je samo banalan primer. Ljudska psiha je neverovatna.
Ja ne poznajem ljude sa ovih diskusija u stvarnom zivotu, ali vec kraci period , s'vremena na vreme, procitam neke postove i tacno na osnovu rukopisa mogu mnogo da kazem o licnosti tih ljudi. Ono sto je najupecatljivije je da je stil pisanja i nacin razmisljanja u 99% slucajeva uvek isti kod istih ljudi...sto dosta govori o mentalnom sklopu.
Tako da bi moj zakljucak bio, da ako prihvatis neku osobu, to podrazumeva i " gusenje u dimu od njegove cigarete" - odnosno zivot u surovoj realnosti - , da ne bi doziveo veliko razocarenje i pitao se gde je greska jednog dana " ako ponovo pocne da pusi ", a ne daj Boze jos stignu i deca :(
poz

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #28 poslato: 24.12.2008. 20:23:39 »
Pa ako odlucis da zivis u iluziji i posto ocigledno nisi sa ovih prostora, naravno da je nemoguce... Ako je tebi lakse pretvarat se da si neko ko nisi, blago tebi, ali meni bi bilo mnogo lakse odreci se necega i nastaviti biti ono sto stvarno  jesam... Nikad se ni pred jednim muskarcem nisam morala pretvarati da sam nesto sto nisam, i vjerovatno zato ovako razmisljam....  ;D ;D

Van mreže hercdama

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 23
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Idealan tip osobe?!
« Odgovor #29 poslato: 24.12.2008. 21:58:39 »
Nisi shvatila moj post..procitaj ponovo. Manje vise si u pravu.