Autor Tema: Nokti!  (Pročitano 5181 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Nokti!
« poslato: 16.12.2007. 19:34:10 »
1. Francuski manikir ili lak za nokte u boji? Ako lak, u kojoj boji?
2. Dugi ili kratki nokti?
3. Četvrtasti ili ovalni?

Kakvi su vaši nokti i kakve preferirate?
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Nokti!
« Odgovor #1 poslato: 16.12.2007. 19:46:28 »
Ja volim cetvrtaste nokte i francuski manikir...
Ako ih lakiram drugom bojom onda je to uvijek neka tamna boja(crna,bordo,indigo plava)!
Mislim da je za svaku zensku osobu veoma bitno da ima lijepe,uredne nokte...
Moji su nekad tako slabi,listaju se pa ih lakiram lakovima za jacanje iz Avona i tako!
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Nokti!
« Odgovor #2 poslato: 16.12.2007. 21:26:33 »
Uredni nokti ukase citavu ruku zaista...Ne volim prevelike nokte,al ne volim ni kratko otkinute...Al ako slomijem jedan dva onda ih sve skratim.I ja volim cetvrtaste,a sto se tice lakova i ja volim te tamne nijanse i volim krecne lakove.Sljokice ne podnosim nikako.
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nokti!
« Odgovor #3 poslato: 17.12.2007. 21:00:44 »
Ja nisam zadovoljna sa svojim noktima,cesto se listaju,pucaju...
Pa pokusavam na sve nacine da ih odrzavam,za nokte bih preporucila Diklu,i Avonov univerzalni balzam,meni su extraovi preparati,samo sto sam lijena i zaboravna pa ih 10-ak dana stalno mazem pa prestanem...i ja volim cetvrtaste nokte,onako srednje velicine i slazem se sa Obi-i ja ako slomijem jedan sve skratim.Od lakova-pa zavisi,kad izlazim volim da lak iskombinujem sa gardarobom/nakitom.....

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nokti!
« Odgovor #4 poslato: 17.12.2007. 21:08:10 »
Stanje nasih noktiju cesto i pouzdano daje uvid u proces metabolizma u nasem organizmu i time podsjeca na zdravstvene probleme. Sta znace najupecatljivije i najcesce promjene na noktima? 

1. Talasasta povrsina nokta cesto ukazuje na suvu kozu, ali uglavnom je to bezopasan problem koji se lako rjesava kozmetickim tretmanom i njegom koze tijela, ruku i redovnim mazanjem noktiju i narocito, njihovog korjena adekvatnim preparatima.

2. Zute mrlje na noktima. Udubljenje na noktu je znak za gljivicno oboljenje, na sta moze da ukazuje i mrvljenje noktiju.

3. Meki nokti upozoravaju da u vasem organizmu nema dovoljno gvozdja. Pojavljuju se veoma cesto, i tada nokat djeluje udubljeno poput kasike.

4. Krhki i lako lomljivi nokti gotovo uvijek ukazuju da vam nedostaju minerali i masnoce.

5. Poprecne brazde nastaju kada je u organizmu pomanjkanje cinka. Medjutim, mogu biti i znak oboljenja unutrasnjih organa.

6. Crveno obojen polu-mjesec u korijenu nokta upozorava da je nastala slabost srca, sa smetnjama u krvotoku.