Bilećke teme > Politika

SRBI KAO NAROD

(1/9) > >>

hadzibeg:
Zelim postaviti samo jedno pitanje,pa ako se neko od vas smatra kompetetnim,a da ne valja gluposti,molio bi da mi se odgovori!!!

Posto vidim na slikama da se vi pravoslavci(Srbi) kao neki veliki patrioti kao ova dvojica na temi fotografije ovaj decko istetoviro grb kraljevine Srbije tzv.kokarda,drugi nosi majicu sa natpisom SRBIJA(nemam nista protiv),moze li mi iko od vas objasniti zbog cega ste vi toliko ponosan narod?

Sta je to toliko sa cime se vi ponosite?

Ja mometalno,a vec je u zadnjih 20 godina tako,jedinu svjetlu tacku u Srbiji vidim,Kandicku,Djokovica,Jankovicku,Ivanovicku,Stojakovica,Stankovica,Divca,kosarkasku i vatropolo reprezentaciju i Dzindzica,ali on je pod upitnikom,bog da mu dusu prosti,za nega ce dokazati jos istorija?!

Sta je to cime se Srbija jos toliko ponosi??

Jeste li vi mozda toliko hrabar narod,osim ako je hrabrost Srebrenica,Foca,Visegrad,Sarajevo itd itd?

Jeste li vi mozda toliki patrioti da se zbog vaseg patriotizma,ubijaju i kolju djeca,necije majke i sestre siluju i ubijaju,itd itd??

Jeste li vi toliko posteni,da jeste valjda bi bilo vise spomenika po RS od kao tipova Aleksic iz Trebinja,valjda bi nakon ovoliko godina,Karadzic,Mladic,Duka zavrsili na nekom sudu?

Valjda bi se neko za sve ovo pokajao kad vec nece Srpska pravoslavna crkva!

Kako to da ste svi toliki vjernici kad ste svi (masovno) stali iza zlocina koji su pocinjeni,bilo u vase,bilo u tudje ime!

Zbog cega su jos uvjek arkan,Mladic,Karadzic nacionalni heroji?

Jeste li vi dobar narod da pomazete jedni drugima,ja licno mislim da niste,jer u Bileci,a to i vi sami znate maltene nemoze niko ni skim!

Sta je to toliko cime se vi toliko ponosite i mislite da ste plemenit narod,odgovori tipa zaklo Lazar Bajazita pod satorom mi pobjedili,imamo veliki kurac,srbija do tokija,i Bosnjacke dobrote(to mozemo staviti u drugu temu) neka zaobidju ovu teme,znaci hocu odgovore samo od kompetentnih pravoslavaca i intlektualaca ili barem onih koji se smatraju takvim,

izvolite
izvolite,pitanje je zbog cega smo mi naj naj

zid:
Jebiga Hadzibeg! Postavio si pitanje na koje nema odgovora!
Pripadnik bilo kog naroda u Evropi moze misliti o svojima sve "naj naj". To je pitanje nacionalnog osjecaja i stava. A to valjda i jeste negdje definicija nacionalizma: Stavljati svoju naciju i vrijednost svoje nacije ispred drugih nacija! Tako da ce Tvoje pitanje kod nacionalista vjerovatno izazvati otpor i negodovanje zbog jos uvijek svijezih ratnih uspomena. Od tih uspomena, vjerovatno dolazi i Tvoja ogorcenost i uopstavanje u vezi sa Srpskim narodom koji se osjete u Tvom postu.
Svako uopstavanje,mislim da je pogresno. Nisu svi Srbi stali iza zlocina koje je neko radio u njihovo ime. Tacnije, mislim da nijedan normalan Srbin ne moze da opravda te zlocine.  Ali ja stvarno ne bi sad ulazio u pricu o uzrocima rata o zlocinima i zlocincima.
Ja licno mislim da su Srbi kao narod isti kao i ostali u okruzenju ni bolji ni losiji. A da spadaju u Evropi u skupinu nekih sasvim prosjecnih mladjih Evropskih naroda. Svi ti narodi koji su osnovali nacionalne drzave u 19. i 20. vijeku su manje vise slicni i njihove pojedinacne istorije su podjednako "slavne". Licno mislim da je svako ko drugacije misli o tome u laganoj zabludi. Srbi koji misle da su nebeski isto kao i oni sto misle da treba da prime krst patnje zbog svih zala koja su se desila na Balkanu od 90-ih su podjednako pogresni. U oba slucaja je to preveliki teret s kojim se ne moze naprijed. Istina je, kao i obicno, negdje izmedju.

Obična_djevojka:

--- Citat: hadzibeg  17.12.2007. 04:25:08 ---Kako to da ste svi toliki vjernici kad ste svi (masovno) stali iza zlocina koji su pocinjeni,bilo u vase,bilo u tudje ime!

Jeste li vi dobar narod da pomazete jedni drugima,ja licno mislim da niste,jer u Bileci,a to i vi sami znate maltene nemoze niko ni skim!

--- Kraj citata ---
Aj nadji ti jednu naciju koja nija nikada nije vrsila zlocine.Jel ti mozes da mi kazes neku zemlju koja u ratu nije ubila nijednig neprijatelja...Ma daj ne vadi se na ratne zlocine.Jer i vi ste ubijali nas ;D :zvizduk:

A uostalom ne mozes kroz pojedince govoriti o nama kao naciji.

P:S
Sta ova tema radi u fotografijama?Malo pogledaj zasto je koji topic.

kuksi:
Ma daj Hadzibeze opusti se malo ljeba ti. Ja mogu za sebe da tvrdim da sam Eskim, eto samo zato sto mi ovo hladno vrijeme, recimo odgovara i sto se osjecam prijatno. I eto ja sam Eskim. A ti sad budi faca pa navali da me ubjedjujes da nisam Eskim, pa cu ti negdje s proljeca mozda i priznati da nisam Eskim, pa budi mrtav zadovoljan.
Eto jel posteno. A sad navali.
Opusti se malo, ponavljam ti jos jednom, pusti rat, mrznju, jad i cemer. Bilo ne ponovilo se. Daj malo sale, zezanja, ludilo, blejanje i ostalo. Imas temu klasicno bilecko blejanje, pa se ukljuci, blekni, mukni sta vec hoces, a ne samo "mi ovaki vi onaki". Gluposti, ali klasicne.

VLADIX:
Svaki narod se ponosi sa svojima, neću istetovirati Aliju na prsa pa da me lokalci ubiju.
I dosta više o tome...moglo bi se napisati par hiljada postova.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju