Autor Tema: SRBI KAO NAROD  (Pročitano 25550 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #15 poslato: 02.01.2008. 16:56:51 »
A nemam ti sta odgovoriti,nema koristi,bez veze ti je ton poruke, ne svidja mi se nije u destercu,a i skonto sam da uzimas privatne casove za idiota,ili ides u vecernju skolu,jer nisi se sam ovako mogao uraditi,da jebe rak raka.
I kad razgranicis ove pojmove nacija,vjestacka nacija,narod,onda se javi i napisi nesto.Ovako postajes dosadan.

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #16 poslato: 03.01.2008. 05:37:34 »
E posto ja vidim da si ti exploreru neki pametan decko,vidim nacitan si,uglavnom si procito nesto vise od gorskog vjenca,malo si se emancipovo sto je umjetnost sa obzirom odakle dolazis,ja bi te zamolio da mi nesto objasnis,posto si i ti furas na Srbiju.

Objasni mi kako si ti to Srbin?

Ako vec zivis u Bileci i imas BIH pasos,licnu,vozacku,rodni list,ako su ti dedo i nana iz Bilece,ako su svi grobovi tvojih predaka u Bileci,kako si ti Srbin?

Ja koliko znam Bileca nije nikad bila u Srbiji,vazda je bila u Hercegovini i dan danas je!

Ako si nekad prodo dva tamica ploce ili krmadi u Srbiji neznaci da si srbin ili ako si moze biti tamo studiro ni to neznaci da si srbin,zar nije tako!

Pa Bileca se ni negranici sa Srbijom niti je se kad granicila!

E dedera ti to svom hadzibegu objasni,samo nemoj ko onaj da mi guslas i da mi pricas neke gluposti!




Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #17 poslato: 03.01.2008. 05:43:42 »
I samo da ti kazem ako se ti osjecas Srbinom to je nesto drugo,ali onda si kompleksas jer se neizjasnjavas kao Hercegovac,i nemoj mi reci da si hercegovacki Srbin jer to je glupost i nezamisljivo,nelogicno,kontas,a i jedno i drugo vala nemozes biti,ili si hercegovac ili srbin

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #18 poslato: 03.01.2008. 16:58:44 »
Stvarno je ovaj Hadzibeg glup momak! Prosto ostajem zapanjen pred njegovom gluposcu!
PA bio ne jadan, pise li ti u ustavu BiH da su srbi konstitutivni narod? Srpski narod  ne zivi samo u Srbiji. Zivi i u Austriji u Madjarskoj, kao sto Madjari zive u Srbiji, Nijemci u Ceskoj, Italijani u Svajcarskoj itd. Po Tvojoj logici su svi stanovnici Sjenice, Tutina, Novog Pazara SRBI!??!
Ne vrijedi objasnjavati tebi jer si mnogo glup ili si provokator? A u oba slucaja nema s tobom price!
Jedino ako se javis u sledecem postu i priznas "ispo sam glup" onda je OK Nije to nista strasno, boga ti, sve je to za ljude!

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #19 poslato: 03.01.2008. 20:31:45 »
E vidis decko ti Srbi u Austriji su dosli iz Srbije i oni su i dalje ostali Srbi,pa nece valjda biti Austrijanci,ali vi niste dosli u Hercegovinu vi ste iz Hercegovine,znaci da ste Hercegovci a ne Srbi,a sto se tice tih sandzaklija oni su normalno Srbi,pa nece biti eskimi,oni zive u Srbiji,oni su gradjani Srbije i znaci da su Srbi u ovom slucaju islamske vjeroispovjesti,to je toliko jednostavno,da nerazumijem da ti moram objasnjavati da su 2+2=4,a sad da ti kazem za ustav,ti znas da je to privremeni ustav,tzv ratni,tu se svasta pisalo da se udovolji i kuntu i pantu sam da rat stane,i on ce da se uskoro mjenja,i u novom ce pisati to ti dobro znas da je BIH zemlja BOSANACA I HERCEGOVACA, ne ni srba ni hrvata ni indijanaca ni balijska ni vlaska ni sokacka,kontas

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #20 poslato: 03.01.2008. 23:50:21 »
E vidis decko ti Srbi u Austriji su dosli iz Srbije i oni su i dalje ostali Srbi,pa nece valjda biti Austrijanci,ali vi niste dosli u Hercegovinu vi ste iz Hercegovine,znaci da ste Hercegovci a ne Srbi,a sto se tice tih sandzaklija oni su normalno Srbi,pa nece biti eskimi,oni zive u Srbiji,oni su gradjani Srbije i znaci da su Srbi u ovom slucaju islamske vjeroispovjesti,to je toliko jednostavno,da nerazumijem da ti moram objasnjavati da su 2+2=4,a sad da ti kazem za ustav,ti znas da je to privremeni ustav,tzv ratni,tu se svasta pisalo da se udovolji i kuntu i pantu sam da rat stane,i on ce da se uskoro mjenja,i u novom ce pisati to ti dobro znas da je BIH zemlja BOSANACA I HERCEGOVACA, ne ni srba ni hrvata ni indijanaca ni balijska ni vlaska ni sokacka,kontas
Mmm?!? Stvarno zanimljivo!
PA kako onda bolan u bivsoj Jugoslaviji ne bise svi Jugosloveni nego samo njih 4 posto?
Ti bi sada omedjio sve drzave na svijetu i proglasio da u njima zive narodi koji nose genericko ime te drzave? PA ni Austrougarska ni Turska prije  nisu imale takve ideje iako su bila najreakcionarnije tvorevine, nego su prihvatale da na Balkanu zive neki drugi narodi pomjesani bez reda i granica. Ti bi sad na silu strpo sve stanovnike BiH u jednu vrecu i prijatno!!! Tragovi srpske kulture i tradicije su neizbrisivi isto kao  i druga dva naroda.
Kroz istoriju dolazi do formiranja novih nacija i to je neminovan proces. I tako se pojavili i Srbi i Hrvati i Slovenci i tako dalje i obicno te nacije  imaju kompleks da dokazu svoj vjekovni kredibilitet i onda traze nekakvo uporiste u istoriji da bi pokazali kako su oni eto tu vijekovima i kako imaju nekakvo nasledje bla bla bla. A s druge strane imamo osporavanje tih naroda ( kao sto je bio slucaj da su Srbi osporavali postojanje Muslimana, Makedonaca, Crnogoraca)
Ako cemo realno pricati, danasnji narodi na balkanu imaju malo ili nimalo kontinuiteta sa samostalnim srednjovjekovnim drzavama, Izuzev Dubrovnika (koji jedini da apsurd bude veci nema svoju drzavnost danas). Nemanjici, Hranici, Balsici, Kosace, Kotromanici,Bogumili peti i deveti, svi su oni zaboravljeni kroz vijekove ropstva, pod Turcima, Austrougarima i Mlecima. I mi vise nismo naslednici tih "Vitezova". I onda u 19 i 20 vijeku dolazi do nekakvog oslobadjanja i stvaranja nacionalne svijesti. I tu niko ne spominje bosance! Spominje se Bosna u kojoj zive Srbi, Hrvati i Muslimani(ja sam dao sebi za slobodu da ih tako nazovem, mada se slazem i sa "Bosanci" i "Bosnjaci" nemam nista protiv uglavnom mislim na stanovnike Bosne i Hercegovine ali i Sandzaka islamske vjeroispovjesti).
I to je cijela istina i nista drugo vjeruj mi!
NA kraju krajeva nacionalna svijest je licna sloboda covjeka, kako god to zvucalo otrcano! Koliko ce se danas Srba u BiH izjasniti drugacije? Koliko se povecao broj Srba u Crnoj Gori po zadnjem popisu? Tu se opet mjesa dnevna politika dje ne bi trebala isto kao u Tvom stavu o stvaranju Bosanske nacije.

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #21 poslato: 04.01.2008. 01:25:36 »
E vidis decko ti Srbi u Austriji su dosli iz Srbije i oni su i dalje ostali Srbi,pa nece valjda biti Austrijanci,ali vi niste dosli u Hercegovinu vi ste iz Hercegovine,znaci da ste Hercegovci a ne Srbi,a sto se tice tih sandzaklija oni su normalno Srbi,pa nece biti eskimi,oni zive u Srbiji,oni su gradjani Srbije i znaci da su Srbi u ovom slucaju islamske vjeroispovjesti,to je toliko jednostavno,da nerazumijem da ti moram objasnjavati da su 2+2=4,a sad da ti kazem za ustav,ti znas da je to privremeni ustav,tzv ratni,tu se svasta pisalo da se udovolji i kuntu i pantu sam da rat stane,i on ce da se uskoro mjenja,i u novom ce pisati to ti dobro znas da je BIH zemlja BOSANACA I HERCEGOVACA, ne ni srba ni hrvata ni indijanaca ni balijska ni vlaska ni sokacka,kontas
NEVJEROAVATNO,kakav bolan hercegovac ili bosanac,pa gdje molim te Ti to procita i gdje u opste nadje uporiste za ovakve kriticne stavove,pa hercegovina ili bosna,to su samo geografski pojmovi,i ti bi odma da napravis naciju na bilo kom komadu zemlje,tako bi po tebi postojali i SANDZAKCI,METOHIJCI,KOSOVLJACI,DALMATINCI,SREMCI,BALJCANI,ZLATISTANI....,pa ovako su se samo indijanci dijelili.Opet ti kazem,razgranici ove pojmove nacija i narod.Evo ti i primjer,SRBI i CRNOGORCI jesu isti narod,ali su se u razlicito vrijeme NACIONALNO konstituisali,tako da su to dvije razlicite nacionalnosti.I molim te obrati paznju na popis stanovnistva 81 ili 90 godine u bivsoj Jugoslaviji,pa pogledaj koje su bile opcije koje su se mogle zaokruziti,i pogledaj samo rezultate popisa.Zamisli 91 god 7% BOSNJAKA,a da ne govorim o popisu 75 god.
I, eto ja odguslah,a ti sad sargijaj koliko hoces,samo se ipak malo drzi ovih istorijskih cinjenica koje nisu od Bogdana Tomanovica,nego koje mozes naci i na sajtu CIA, kada je rijec o politickim desavanjima u bivsoj Jugoslaviji.

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #22 poslato: 06.01.2008. 19:05:53 »
Veliki pozdrav za Hadzibega SRBINA islamske vjeroisovjesti! Predlazem ti brate SRBINE da krenes stopama zemljaka Emira Kusturice(koji inace sebe nikad nije svrstavao u novokomponovanu kvazi-naciju koju neko nazva Bosnjaci) i da se vratis na vjeru pradjedovsku, jer ovako vidim da imas kompleks nacionalnog identiteta. Evo ja cu ti biti kum kad se budes krstio! ;D
« Poslednja izmena: 06.01.2008. 20:53:02 mi_loske »

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #23 poslato: 07.01.2008. 05:08:05 »
Evala jedva cekam evo da se pokrstim,da budem Srbin kao i ti,e slusaj momcino koliko si ti Srbin toliko sam i ja ,koliko ti veze imas sa Srbijom toliko imam i ja,jedino sto si mozda prodo dva tamica krmadi u Srbiji  vise odmene,slusaj ti seljacino kad mi ti odjasnis kako si to ti Srbin,mozda ako mi se svidi postanem i ja Srbin,a dotle ces za mene biti samo jedan veliki ZUNDELJ koji bi volio da je Srbin ali nemoze nazor,nemoze jer nisi iz Srbije i nikad neces biti Srbin ni u Sarajevu ni u Beogradu,u Sarajevu cec biti ZUNDELJ,a u Beogradu BOSANCEROS,mozda u boljem slucaju da te zovu HERCEGOVCOM,razumijes li me sad zundelju jedan

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #24 poslato: 07.01.2008. 15:02:04 »
Evala jedva cekam evo da se pokrstim,da budem Srbin kao i ti,e slusaj momcino koliko si ti Srbin toliko sam i ja ,koliko ti veze imas sa Srbijom toliko imam i ja,jedino sto si mozda prodo dva tamica krmadi u Srbiji  vise odmene,slusaj ti seljacino kad mi ti odjasnis kako si to ti Srbin,mozda ako mi se svidi postanem i ja Srbin,a dotle ces za mene biti samo jedan veliki ZUNDELJ koji bi volio da je Srbin ali nemoze nazor,nemoze jer nisi iz Srbije i nikad neces biti Srbin ni u Sarajevu ni u Beogradu,u Sarajevu cec biti ZUNDELJ,a u Beogradu BOSANCEROS,mozda u boljem slucaju da te zovu HERCEGOVCOM,razumijes li me sad zundelju jedan
Brate SRBINE Hadzibeze, kad cemo oganizovat krstenje? Moramo sve utanacit termin i u kojoj crkvi da zakazem sa svestenikom? Predlazem ti novo krsteno ime Ratko. Jel' moze? ;D
« Poslednja izmena: 07.01.2008. 23:22:51 mi_loske »

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #25 poslato: 07.01.2008. 16:58:59 »
Evala jedva cekam evo da se pokrstim,da budem Srbin kao i ti,e slusaj momcino koliko si ti Srbin toliko sam i ja ,koliko ti veze imas sa Srbijom toliko imam i ja,jedino sto si mozda prodo dva tamica krmadi u Srbiji  vise odmene,slusaj ti seljacino kad mi ti odjasnis kako si to ti Srbin,mozda ako mi se svidi postanem i ja Srbin,a dotle ces za mene biti samo jedan veliki ZUNDELJ koji bi volio da je Srbin ali nemoze nazor,nemoze jer nisi iz Srbije i nikad neces biti Srbin ni u Sarajevu ni u Beogradu,u Sarajevu cec biti ZUNDELJ,a u Beogradu BOSANCEROS,mozda u boljem slucaju da te zovu HERCEGOVCOM,razumijes li me sad zundelju jedan
Brate SRBINE Hadzibeze, kad cemo oganizovat krstenje? Moramo sve utanacit termin i u kojoj crkvi da zakazem sa svestenikom? Predlazem ti novo krsteno ime Ratko. Jel' uredu? ;D
;) ;D :)
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #26 poslato: 14.01.2008. 05:44:44 »
E kontam nesto,mozda nebi ni bilo lose da se zovem Ratko i da se svi mi pokrstimo,samo neznam sta bi bilo svama onda,ti znas da smo mi balije obdareni bogu fala fino,i veliki,i debeli a uz to osuneceni,cuna bez sesira,mozes zamisliti samo kad bi vlahinje vidjele takve cune,glavic suh ko barut,a uz to se cakli kao da je zlatan,ne bih ih pustale kuko ti,nebi picke vidjeli do Savina dana
Veliki pozdrav za Hadzibega SRBINA islamske vjeroisovjesti! Predlazem ti brate SRBINE da krenes stopama zemljaka Emira Kusturice(koji inace sebe nikad nije svrstavao u novokomponovanu kvazi-naciju koju neko nazva Bosnjaci) i da se vratis na vjeru pradjedovsku, jer ovako vidim da imas kompleks nacionalnog identiteta. Evo ja cu ti biti kum kad se budes krstio! ;D

Van mreže jiba

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 252
  • Ugled: +8/-11
  • Pol: Muškarac
  • Some things never change
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #27 poslato: 14.01.2008. 11:00:25 »
E kontam nesto,mozda nebi ni bilo lose da se zovem Ratko i da se svi mi pokrstimo,samo neznam sta bi bilo svama onda,ti znas da smo mi balije obdareni bogu fala fino,i veliki,i debeli a uz to osuneceni,cuna bez sesira,mozes zamisliti samo kad bi vlahinje vidjele takve cune,glavic suh ko barut,a uz to se cakli kao da je zlatan,ne bih ih pustale kuko ti,nebi picke vidjeli do Savina dana
Veliki pozdrav za Hadzibega SRBINA islamske vjeroisovjesti! Predlazem ti brate SRBINE da krenes stopama zemljaka Emira Kusturice(koji inace sebe nikad nije svrstavao u novokomponovanu kvazi-naciju koju neko nazva Bosnjaci) i da se vratis na vjeru pradjedovsku, jer ovako vidim da imas kompleks nacionalnog identiteta. Evo ja cu ti biti kum kad se budes krstio! ;D
Ti si jedan obični primitivac!!!Ako znaš uopste sta ta rijec znaci jer po tvojim postovima vidim da si vise setao oko skole nego po njoj(nepismen si).Ili mozda pises svojim "BOSANSKIM" jezikom koji je nedavno "nastao".Izgubio si se pa pocinjes da vrijeđas na "nenacionalnoj" osnovi.Patetican si!!!
numb3rs

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #28 poslato: 14.01.2008. 11:05:58 »
Ne moj tako Jiba! Hadzi Srbenda je moj drug! Ako ces se vratit korjenima, apstinirat cemo do seksa narednu godinu, sve za tebe Srbendo nasa! ;D

Van mreže prinudna uprava

  • Start moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 833
  • Ugled: +63/-70
    • Pogledaj profil
Odg: SRBI KAO NAROD
« Odgovor #29 poslato: 14.01.2008. 11:09:11 »
ma nabijem ja ovaj internet na onu stvar,kad lijepo ne mozemo da sjednemo sa hadzibegom i popricamo o nasim stavovima,razmjenimo misljenja,i lijepo se dogovorimo,pa da vise ne repliciramo!
pa da i on lijepo ko i ovi ostali ljudi ucestvuje na sajtu,a ne da se svadjamo!
Ne bojim se tudjinskog nakota,no se bojim od zla domaćega!!!