Autor Tema: Gde bi voleli da studirate???  (Pročitano 29489 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #30 poslato: 28.07.2008. 01:19:26 »
Akobogda biće u Trebinju dosta fakulteta, evo već su krenuli, možda i univerzitet za dvije godine...
Daleko od kuće, daleko od Bileće, daleko od srca!

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #31 poslato: 29.07.2008. 00:47:47 »
Akobogda biće u Trebinju dosta fakulteta, evo već su krenuli, možda i univerzitet za dvije godine...
Daleko od kuće, daleko od Bileće, daleko od srca!

To je čista glupost, u Bileći nema budućnosti ni za koga od nas, treba bježat što dalje.
A što se tiče tih fakulteta u trebinju mislim da stvarno ne treba trošiti riječi koliko oni vrijede...
Žali Bože na šta spanusmo, sad mogu i debili završit fakultet...

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #32 poslato: 29.07.2008. 01:10:00 »
Akobogda biće u Trebinju dosta fakulteta, evo već su krenuli, možda i univerzitet za dvije godine...
Daleko od kuće, daleko od Bileće, daleko od srca!

To je čista glupost, u Bileći nema budućnosti ni za koga od nas, treba bježat što dalje.
A što se tiče tih fakulteta u trebinju mislim da stvarno ne treba trošiti riječi koliko oni vrijede...
Žali Bože na šta spanusmo, sad mogu i debili završit fakultet...
Fakultet ne zavisi od debilizma. Da bi završio fakultet postoje dva puta:
1. Da si normalan i spreman da mnogo, mnogo učiš. Od oslanjanja na inteligenciju na fakultetu u 99.9% slučajeva nema selameta.
2. Da imaš mnogo jake finansije.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #33 poslato: 29.07.2008. 04:12:35 »
Ima budućnosti, samo treba biti spreman da je napraviš. Ja sam optimista i u svakom slučaju ostajem ovdje kao što kažu stihovi poznate pjesme...OSTAJTE OVDE!

A neka vrijede koliko vrijede, bolje išta nego ništa, jedno je sigurno, nisu ništa gori od onih privatnih u bg.

Van mreže herc

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 179
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #34 poslato: 29.07.2008. 07:58:41 »
Pokojni prof. L.Sutonja je znao da kaze " djeco moja, ako hocete da budete
studenti idite studirajte u Beogradu, sve ostalo je provincija".
Ko to ne shvati odmah, shvatice kada ode da studira.
Neki ljudi govore ono sta znaju, a drugi ljudi znaju sta govore!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #35 poslato: 29.07.2008. 17:12:49 »
Beograd je Beograd. Ja recimo volim Beograd i vrlo često idem tamo. Sad što se tiče studiranja u BG to je malo zaje*ano reći, čini mi se da više od pola studenata tamo ''bijela dana ne gleda''. Nekako mi se čini da je kompromis između faksa i zaje*ancije mnogo lakše napraviti recimo u Novom Sadu, Kragujevcu, Kosovskoj Mitrovici (kome treba ratnog staža za penzije) itd. Što se tiče fakulteta u RS o tome ne znam ništa, ali znam da je ranije većina tih fakulteta imala pretežno gostujuće profesore  i tu nema smisla govoriti o nekom kvalitetu studija, kako je sad ne znam.

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #36 poslato: 30.07.2008. 00:47:40 »
Akobogda biće u Trebinju dosta fakulteta, evo već su krenuli, možda i univerzitet za dvije godine...
Daleko od kuće, daleko od Bileće, daleko od srca!

To je čista glupost, u Bileći nema budućnosti ni za koga od nas, treba bježat što dalje.
A što se tiče tih fakulteta u trebinju mislim da stvarno ne treba trošiti riječi koliko oni vrijede...
Žali Bože na šta spanusmo, sad mogu i debili završit fakultet...
Fakultet ne zavisi od debilizma. Da bi završio fakultet postoje dva puta:
1. Da si normalan i spreman da mnogo, mnogo učiš. Od oslanjanja na inteligenciju na fakultetu u 99.9% slučajeva nema selameta.
2. Da imaš mnogo jake finansije.


1. Ja ne kažem da je inteligencija sve, normalno da treba učiti, ali svakako je jako bitna, ne može baš svak završiti fakultet, pa da uči i 24 sata dnevno
2. državni fakulteti nisu skupi, upišeš se na budžet i dobiješ dom, to je sasvim pristupačno


A što se tiče studiranja smiješno je poredit BG i sa NS, a kamoli sa Kragujevcom i Kosovskom Mitrovicom, pa tamo idu samo oni koji nisu ni za šta drugo, bez uvrede...
Ovi državni fakulteti u Trebinju (menadžment...) su ipak nešto, ali ovaj privatni (ekonomsko-pravni) je čini mi se čista nula.
Vladix, znaš koliko će trebati vremena da prođe da se u Bileći izgradi bolja budućnosti? Ako je uopšte i bude?!
Ja smatram da griješiš, ti si veliki kapacitet, ali ostaneš li u Bileći, malo ćeš koristi od toga imati...

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #37 poslato: 30.07.2008. 00:55:05 »
jbg, živim dan za danom pa šta bude, ko zna šta će biti za 2 godine...kad pogledam koliko sam imao u glavi 2006. dođe mi muka :D...tako je svako, pogotovu između 12-25

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #38 poslato: 30.07.2008. 01:50:32 »
Akobogda biće u Trebinju dosta fakulteta, evo već su krenuli, možda i univerzitet za dvije godine...
Daleko od kuće, daleko od Bileće, daleko od srca!

To je čista glupost, u Bileći nema budućnosti ni za koga od nas, treba bježat što dalje.
A što se tiče tih fakulteta u trebinju mislim da stvarno ne treba trošiti riječi koliko oni vrijede...
Žali Bože na šta spanusmo, sad mogu i debili završit fakultet...
Fakultet ne zavisi od debilizma. Da bi završio fakultet postoje dva puta:
1. Da si normalan i spreman da mnogo, mnogo učiš. Od oslanjanja na inteligenciju na fakultetu u 99.9% slučajeva nema selameta.
2. Da imaš mnogo jake finansije.


1. Ja ne kažem da je inteligencija sve, normalno da treba učiti, ali svakako je jako bitna, ne može baš svak završiti fakultet, pa da uči i 24 sata dnevno
2. državni fakulteti nisu skupi, upišeš se na budžet i dobiješ dom, to je sasvim pristupačno


A što se tiče studiranja smiješno je poredit BG i sa NS, a kamoli sa Kragujevcom i Kosovskom Mitrovicom, pa tamo idu samo oni koji nisu ni za šta drugo, bez uvrede...
Ovi državni fakulteti u Trebinju (menadžment...) su ipak nešto, ali ovaj privatni (ekonomsko-pravni) je čini mi se čista nula.
Vladix, znaš koliko će trebati vremena da prođe da se u Bileći izgradi bolja budućnosti? Ako je uopšte i bude?!
Ja smatram da griješiš, ti si veliki kapacitet, ali ostaneš li u Bileći, malo ćeš koristi od toga imati...
Velika greška, ja upravo smatram da bilo ko ima IQ bar 80 može da završi fakultet, i to da u roku završi. Ne da smatram nego sam siguran i toga sam se nagledao koliko hoćeš, i to državni fakultet da ne bude zabune. Nagledao sam se i stvarno inteligentnih ljudi kako pet godina polažu jedan te isti ispit. Inteligencija jeste bitna, brže ćeš da se snađeš u novoj sredini, brže ćeš da pohvataš ko, šta , kako, koga.... što može stvarno da olakša studiranje. Ali što se tiče suvog spremanja ispita, ja ili sam izrazito neinteligentan ili mi dosad nije nije pomagala.
A što se tiče ovog poređenja gradova ja imam utisak da si ti već studirao i živio u svim ovim gradovima, pa znaš kako to ide, jer znaš ja jesam, u dva od ovih studirao (ova gora dva :D), a u druga dva vrlo često boravim.
« Poslednja izmena: 30.07.2008. 02:03:29 S.A.F. »

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #39 poslato: 30.07.2008. 09:31:14 »
Inteligencija jeste vazna,ali nije presudna da bi se zavrsio faks,a i u ostalom,svi ovi testovi za IQ su relativni,jos nijedan nije napravljen da za njegovo resavanje ne moras da imas neko predznanje,i kao sto rece moj buraz:"guzica uci"(na prvoj godini je ucio dnevno po 8 sati dnevno),pa dzaba ti da si nainteligentniji na svijetu ako ne radis...I zato sve sto vam treba da ucite na faksu i da dobijete diplomu su:RED,RAD,DISCIPLINA
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #40 poslato: 30.07.2008. 10:36:27 »
Ne bi ga učio dnevno 8 sati taman da ću cijelog života kopati rovove.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #41 poslato: 30.07.2008. 13:10:45 »
Nikad ne reci nikad!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #42 poslato: 30.07.2008. 13:21:08 »
Nikad ne reci nikad!

Nisam rekao nikad :D nego da ne bih

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #43 poslato: 30.07.2008. 14:43:41 »
Ma sta vam je ljudi upisete privatluk i ne sekirate se nista,a to sto se tice ucenja pa ja znam bar 10 cura koje su ucile po 6-8 sati dnevno u gimnaziji,a ne na fax-u kad se prihvate uci ce po 15 sati ako bude trebalo i to bez ikakvih problema.Mada ja mislim da fakulteti nisu kao sto su nekad bili,kad cujem ko je sve upisao i to kakve fakultete dodjemi da se roknem.
« Poslednja izmena: 30.07.2008. 14:48:04 error »
Hua,hua

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Gde bi voleli da studirate???
« Odgovor #44 poslato: 30.07.2008. 16:16:18 »
Ma sta vam je ljudi upisete privatluk i ne sekirate se nista,a to sto se tice ucenja pa ja znam bar 10 cura koje su ucile po 6-8 sati dnevno u gimnaziji,a ne na fax-u kad se prihvate uci ce po 15 sati ako bude trebalo i to bez ikakvih problema.Mada ja mislim da fakulteti nisu kao sto su nekad bili,kad cujem ko je sve upisao i to kakve fakultete dodjemi da se roknem.
Kako gdje i kao koji fax...