Autor Tema: Evrovizija 2008  (Pročitano 42515 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #15 poslato: 29.01.2008. 08:50:07 »
POLUFINALNE GRUPE   28.01.2008.
Danas je, u Skupštini grada Beograda, obavljeno žrebanje za učešće u polufinalnim večerima "Eurosonga 2008". Domaćin žreba bila je Jovana Janković, voditelj jutarnjeg programa RTS, a bili su prisutni i predstavnici EBU i mnogih drugih TV stanica. Na početku programa kao specijalni gost pojavio se Željko Joksimović, naš eminentni umetnik i predstavnik na "Eurosongu 2003" u Istambulu.
Ovako izgledaju polufinalne grupe:
 

Prva grupa
1.   Crna Gora   10.   Rumunija
2.   Finska   11.   Moldavija
3.   Grčka   12.   San Marino
4.   Irska   13.   Slovenija
4.   Izrael   14.   Norveška
6.   Poljska   15.   Belgija
7.   Bosna i Hercegovina   16.   Andora
8.   Estonija   17.   Jermenija
9.   Holandija   18.   Azerbejdžan
        19.   Rusija

 
Druga grupa
1.   Hrvatska   10.   Latvija
2.   Danska   11.   Belorusija
3.   Bugarska   12.   Madjarska
4.   Portugal   13.   Albanija
4.   Ukrajina   14.   Švedska
6.   Švajcarska   15.   Turska
7.   Bivša Jugoslovenska Republika Makedonija   16.   Litvanija
8.   Island   17.   Gruzija
9.   Kipar   18.   Češka Republika
        19.   Malta
 
Pre žreba polufinalnih grupa Eurosonga, u Skupštini grada održana je pres konferencija na kojoj su predstavljeni sponzori predstojeceg takmičenja - Raiffeisen banka i Wella kozmetika. Pored predstavnika banke, konferenciji su prisustvovali i Svante Stokselius, supervizor "Eurosonga" i Bjoern Erichsen, direktor EBU. Na konferenciji je predstavljen i novi zvanični logo takmičenja.

Za ostale informacije:pogledajte na web stranici:

www.eurosong.co.yu
« Poslednja izmena: 29.01.2008. 09:13:31 BANES »

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #16 poslato: 29.01.2008. 09:11:11 »
Filipović crnogorski predstavnik na Eurosongu
Mladi pjevač Stefan Filipović će predstavljati Crnu Goru na predstojećem Eurosongu, koji će biti držan u Beogradu, odlučeno je večeras glasovima publike. 


Prema novim propozicijama, za izabranog izvođača će biti kasnije urađena kompozicija sa kojom će nastupati na Eurosongu 24. maja.

Pozivu RTCG odazvalo se šest afirmisanih interpretatora: Nenad Knežević - Knez, Vesna Milačić - Kaja, Stefan Filipović, Andrea Demirović, Grupa Grim i Jelena Kažanegra.

Prošle godine na nacionalnom izboru za Eurosong, Filipović je zauzeo drugo mjesto kompozicijom "Ne mogu bez tebe". Na proslogodišnjem festivalu u Budvi osvojio je Grand Prix pjesmom "Nebo i more".

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #17 poslato: 02.02.2008. 12:00:12 »
Ne mogu da vjerujem da vas ne interesuje Evrovizija.

Van mreže sandro

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #18 poslato: 06.02.2008. 16:19:16 »
Jelena Tomašević će pobjedit na Beoviziji, ima najbolju pjesmu, u odnosu na ostale
$

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #19 poslato: 07.02.2008. 13:20:07 »
Jelena Tomašević će pobjedit na Beoviziji, ima najbolju pjesmu, u odnosu na ostale
Pjesma Oro.A bilo bi i red.Ove godine znam da Srbija 90% nece pobjediti.Iz jednostavnog razloga sto je domacin.

Van mreže Merlion

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 115
  • Ugled: +2/-0
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #20 poslato: 13.02.2008. 00:52:58 »
Nisamja slusao ni jednogizvodjaca ali akod sam vidio ko predstavlja BiH...sama njegova pojava...STRASNO! Za pjesmune znam alionaj tip je uzas.

Sandro oce li se ici gore na Evroviziju??? Mene zvao burazer... 8)

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #21 poslato: 14.02.2008. 16:19:23 »
Estonci na „Evroviziji“ pevaju na srpskom

Estonska grupa „Kreisiradio“ nastupiće na predstojećoj „Evroviziji“, čiji je ove godine domaćin Beograd, sa pesmom koju izvode na srpskom jeziku. Osim predstavnika Estonije, postoji mogućnost da će se i Šveđani, za koje peva Bosanac Mirza Huskić, predstaviti sa pesmom na našem jeziku u pokušaju da se osvoje glasovi domaće publike.

Na nedavno održanom izboru za kandidata najmasovnijeg evropskog muzičkog takmičenja, Estonci su odabrali komični trio pod nazivom „Kreisradio“. Ova grupa postoji od 1993, a u njenom sastavu su Hanes Verno, Peter Oja i Tarmo Leinatam, koji su u svojoj zemlji poznati po radio i TV skečevima. Zanimljivo je takođe da, iako su ubedljivo pobedili na izboru za evrovizijskog predstavnika, „Kreisiradio“ nisu dobili podršku kritike koja tvrdi da pristup i humor koji članovi grupe prezentuju mogu da razumeju samo ljudi iz njihove zemlje, ali ne i ostatka Evrope. Simpatični Estonci će ipak pokušati da pevajući na srpskom pridobiju glasove naše publike, a kuriozitet je da je ovo prvi put da izvođači iz ove zemlje pevaju na jeziku koji nije estonski ili engleski. Tekst pesme „Leto svet“ uglavnom je na srpskom jeziku, ali ima delova koji su na nemačkom i finskom. Iako sama pesma nema baš mnogo smisla, ovo svakako neće biti prvi put da pesma koja učestvuje na „Evroviziji“ više podseća na dečju dosetku nego na ozbiljno pesničko delo. Da podsetimo, predstavnica Hrvatske na „Pesmi „Evrovizije“ 2006. godine, Severina Vučković, nije imala puno sreće sa pesmom „Moja štikla“, a tekst koji je pevala glasio je:
„Zvrc, zvrc, tražit ćeš moj broj; Kuc, kuc, kucaj nekoj drugoj; Sojčice, divojčice; Daj obuci čarapice; Jer još trava nije nikla; Tamo gdje je stala moja štikla.“
Ostaje nam da sačekamo maj i vidimo da li će Estonci ili Šveđani imati više sreće od Severine.

Tekst pesme
„Ko ja sam?
Račun molim
Nestalo mi je plina,
mi je plina
Dva dupla, doboš torta.
Mahuna, to je dosta,
to je dosta.
Leto svet, eto leto svet.
Leto svet, eto leto svet, leto svet
Krompira, graška, luka
jastoga - to je dosta.“

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #22 poslato: 18.02.2008. 22:16:38 »
Zbog trenutno situacije - KOSOVO, festival BEOVIZIJA odgođen do daljnjeg.

Van mreže sandro

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #23 poslato: 23.02.2008. 23:38:54 »
Nisamja slusao ni jednogizvodjaca ali akod sam vidio ko predstavlja BiH...sama njegova pojava...STRASNO! Za pjesmune znam alionaj tip je uzas.

Sandro oce li se ici gore na Evroviziju??? Mene zvao burazer... 8)
 
Obavezno, ima li ti buraz viška ulaznicu da proda?
$

Van mreže drug_do_groba

  • VIP
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1466
  • Ugled: +22/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #24 poslato: 23.02.2008. 23:42:13 »
Ja sam procitao u pressu da ce se ova evrovizija najvjerovatnije odrzati u Belgiji ili nekoj drugoj nisam bas siguran zbog ove situacije o Kosovu jer nije sigurno u Bgd. :-\
Necu da mi zivot kvari neko ko je vredan k'o polovne stvari!!!

Van mreže sandro

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #25 poslato: 23.02.2008. 23:47:02 »
Ja sam procitao u pressu da ce se ova evrovizija najvjerovatnije odrzati u Belgiji ili nekoj drugoj nisam bas siguran zbog ove situacije o Kosovu jer nije sigurno u Bgd. :-\
Nevjerujem, do maja će se sigurno smirit situacija.
$

Van mreže sandro

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #26 poslato: 23.02.2008. 23:50:55 »
Hrvatsku predstavljaja grupa Kraljevi ulice koji su pobjedili na večerašnjoj Dori.
$

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #27 poslato: 24.02.2008. 00:21:33 »
Ja sam procitao u pressu da ce se ova evrovizija najvjerovatnije odrzati u Belgiji ili nekoj drugoj nisam bas siguran zbog ove situacije o Kosovu jer nije sigurno u Bgd. :-\

Ne, održaće se u Beogradu 100%, nije bilo riječi o Belgiji već o Ukrajini.

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #28 poslato: 31.03.2008. 00:06:13 »
   JELENA FAVORIT!

Uoči Evrosonga koji se od 20. do 24. maja održava u Beogradu, najveće evropske kladionice su već objavile kvote za klađenje ko će pobijediti, a trenutno, najveći favorit je predstavnica Srbije Jelena Tomašević sa prosječnom kvotom 5,8, drugo mjesto dijele Jermenija i Irska sa kvotom 6,1. Odlično se kotiraju i Rusija (6,6) i Ukrajina (6,8), a među prvih deset su i Švedska (11,8), Bugarska (17), Rumunija (18,5), Grčka (18,5) i Letonija (20). Predstavnik BiH Elvir Laković-Laka je sa prosječnom kvotom 23, a najmanje šanse (kvota 160) za pobjedu imaju San Marino i Crna Gora...

Van mreže drug_do_groba

  • VIP
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1466
  • Ugled: +22/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Evrovizija 2008
« Odgovor #29 poslato: 01.04.2008. 22:22:01 »
Ma to je sad po meni preseravanje...ono sad eurosong u Bgd pa svi kao glasaju za nas...Mislim da je Marija Serifovic prosle godine po kladionicama bila 3-4 a pobjedila tako da nema pravila...!!!
Necu da mi zivot kvari neko ko je vredan k'o polovne stvari!!!