Autor Tema: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?  (Pročitano 29113 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #30 poslato: 28.01.2008. 16:01:45 »
Jedino resenje je koristiti ''gumice''.
Pukne brate pa jadi ti prokleo bi zivot i dan kad si je upoznao, onda prvo sto ti padne napamet je apoteka(i to ona u Tb.posto ovi klosari nemaju) i  to pilule za dan posle odnosa, *tako kazu neki.... :D*
Najbolje su one antibebi sto se uzimaju tri sedmice pa cetvrta(u ciklusu) pauzira,one imaju 99% sigurnost. :P

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #31 poslato: 29.01.2008. 00:21:21 »
...i olovku :D

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #32 poslato: 29.01.2008. 14:20:51 »
vidim ja da bi nas dve bile dobre drugarice,iako sam ja nekih desetak godina starija ;D

;)
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže lola

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 9
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #33 poslato: 17.10.2008. 23:48:02 »
U Srbiji je katastofalno veliki,broj abortusa,,jbg.ne znam sta bi reko,ne daj boze doci u takvu situaciju,jebeno i zenkoj a i muskarcu,pogotovu ako su mladi

U pravu si.Nekad covjek korist zastitu pa se opet dogodi peh,nista nije 100% sigurno.
Danas se abortusi rade tako strucno i bezbijedno da citav zahvat ne traje duze od 5 do 15 min.ako zena dodje na vrijeme,tj.u prvom tromjesecju trudnoce.Sve se obavi bezbolno i nikakav oporavak nije potreban.
Bili mi ZA ili PROTIV abortusa,moramo priznati da je to svakodnevnica modernog drustva i slobodna volja neke zene da li zeli ili ne da zadrzi trudnocu.
Ja sam ZA abortus u slucaju da je zacece posledica silovanja,incesta,malignog oboljenja ploda,Daunov sindrom i sl.oboljenja,zatim ako je u pitanju maloljetna nezbrinuta trudnica,socijalno i ekonomski nezbrinute i odbacene od partnera i porodice...
Mozemo mi iznositi sopstveno misljenje i moralisati,ali je cinjenica da niko ne zna sta bi uradio dok mu se to licno ne bi desilo.

Van mreže stormy

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 166
  • Ugled: +14/-9
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #34 poslato: 18.10.2008. 01:11:05 »
U Srbiji je katastofalno veliki,broj abortusa,,jbg.ne znam sta bi reko,ne daj boze doci u takvu situaciju,jebeno i zenkoj a i muskarcu,pogotovu ako su mladi

U pravu si.Nekad covjek korist zastitu pa se opet dogodi peh,nista nije 100% sigurno.
Danas se abortusi rade tako strucno i bezbijedno da citav zahvat ne traje duze od 5 do 15 min.ako zena dodje na vrijeme,tj.u prvom tromjesecju trudnoce.Sve se obavi bezbolno i nikakav oporavak nije potreban.
Bili mi ZA ili PROTIV abortusa,moramo priznati da je to svakodnevnica modernog drustva i slobodna volja neke zene da li zeli ili ne da zadrzi trudnocu.
Ja sam ZA abortus u slucaju da je zacece posledica silovanja,incesta,malignog oboljenja ploda,Daunov sindrom i sl.oboljenja,zatim ako je u pitanju maloljetna nezbrinuta trudnica,socijalno i ekonomski nezbrinute i odbacene od partnera i porodice...
Mozemo mi iznositi sopstveno misljenje i moralisati,ali je cinjenica da niko ne zna sta bi uradio dok mu se to licno ne bi desilo.

tooo lola!!!!!!

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #35 poslato: 18.10.2008. 09:54:49 »
U Srbiji je katastofalno veliki,broj abortusa,,jbg.ne znam sta bi reko,ne daj boze doci u takvu situaciju,jebeno i zenkoj a i muskarcu,pogotovu ako su mladi

U pravu si.Nekad covjek korist zastitu pa se opet dogodi peh,nista nije 100% sigurno.
Danas se abortusi rade tako strucno i bezbijedno da citav zahvat ne traje duze od 5 do 15 min.ako zena dodje na vrijeme,tj.u prvom tromjesecju trudnoce.Sve se obavi bezbolno i nikakav oporavak nije potreban.
Bili mi ZA ili PROTIV abortusa,moramo priznati da je to svakodnevnica modernog drustva i slobodna volja neke zene da li zeli ili ne da zadrzi trudnocu.
Ja sam ZA abortus u slucaju da je zacece posledica silovanja,incesta,malignog oboljenja ploda,Daunov sindrom i sl.oboljenja,zatim ako je u pitanju maloljetna nezbrinuta trudnica,socijalno i ekonomski nezbrinute i odbacene od partnera i porodice...
Mozemo mi iznositi sopstveno misljenje i moralisati,ali je cinjenica da niko ne zna sta bi uradio dok mu se to licno ne bi desilo.

tooo lola!!!!!!
Bravo Lola,svaka cast za komentar!
Mozemo mi da teoretisemo do mile volje,ali u praxi abortusi su toliko cesti da statistika govori da se preko 90% nezeljenih trudnoca zavrsi abortusom.Ljudi koji zive u malim sredinama su malo u tripu da se to kod njih ne desava,ali nije bas tako.
Srecom,sada je abortus legalan i dostupan bas kao i tabla andola u apoteci.
I sto je najvaznije radi se tako sigurno,da se zena moze i posle toga ostvariti u ulozi majke kad za to dodje povoljan momenat.
E,zamislite vi sad situaciju da neka mlada cura zatrudni s nekim tipom koga bas boli uvo za to dijete i jednostavno se ogradi od te situacije kao da on nije dio toga!?A curi drama,ne zna sta da radi?Mozda jos uvijek sjedi u skolskoj klupi,mozda je i ona dio neke siromasne mnogoclane porodice koja nema ljeba jest,a mozda zivi u nekoj provinciji pa porodica gleda kako da sve to rijesi,sto bi rekli da porodicu ne obruka,itd.Ma stvarno da ti se zivot pretvori u pakao!
Pa znate sta se i kod nas desava,pa onda se digne frka na nivou kasabe,pa tjeraju momka da je ozeni kad ga je vec napravio,pa se u nekim slucajevima desi da je ozeni,pa je to posle brak zvani pakao!Ili taj isti momak pobjegne u neku drugu drzavu ko zadnja kukavica i napravi se lud i gluv,pa nek se cura snalazi kako zna i umije i odgaja jadno dijete koje vec nerodjeno dobija ime kopile.
L
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #36 poslato: 19.10.2008. 02:22:57 »
U Srbiji je katastofalno veliki,broj abortusa,,jbg.ne znam sta bi reko,ne daj boze doci u takvu situaciju,jebeno i zenkoj a i muskarcu,pogotovu ako su mladi

U pravu si.Nekad covjek korist zastitu pa se opet dogodi peh,nista nije 100% sigurno.
Danas se abortusi rade tako strucno i bezbijedno da citav zahvat ne traje duze od 5 do 15 min.ako zena dodje na vrijeme,tj.u prvom tromjesecju trudnoce.Sve se obavi bezbolno i nikakav oporavak nije potreban.
Bili mi ZA ili PROTIV abortusa,moramo priznati da je to svakodnevnica modernog drustva i slobodna volja neke zene da li zeli ili ne da zadrzi trudnocu.
Ja sam ZA abortus u slucaju da je zacece posledica silovanja,incesta,malignog oboljenja ploda,Daunov sindrom i sl.oboljenja,zatim ako je u pitanju maloljetna nezbrinuta trudnica,socijalno i ekonomski nezbrinute i odbacene od partnera i porodice...
Mozemo mi iznositi sopstveno misljenje i moralisati,ali je cinjenica da niko ne zna sta bi uradio dok mu se to licno ne bi desilo.

tooo lola!!!!!!
Bravo Lola,svaka cast za komentar!
Mozemo mi da teoretisemo do mile volje,ali u praxi abortusi su toliko cesti da statistika govori da se preko 90% nezeljenih trudnoca zavrsi abortusom.Ljudi koji zive u malim sredinama su malo u tripu da se to kod njih ne desava,ali nije bas tako.
Srecom,sada je abortus legalan i dostupan bas kao i tabla andola u apoteci.
I sto je najvaznije radi se tako sigurno,da se zena moze i posle toga ostvariti u ulozi majke kad za to dodje povoljan momenat.
E,zamislite vi sad situaciju da neka mlada cura zatrudni s nekim tipom koga bas boli uvo za to dijete i jednostavno se ogradi od te situacije kao da on nije dio toga!?A curi drama,ne zna sta da radi?Mozda jos uvijek sjedi u skolskoj klupi,mozda je i ona dio neke siromasne mnogoclane porodice koja nema ljeba jest,a mozda zivi u nekoj provinciji pa porodica gleda kako da sve to rijesi,sto bi rekli da porodicu ne obruka,itd.Ma stvarno da ti se zivot pretvori u pakao!
Pa znate sta se i kod nas desava,pa onda se digne frka na nivou kasabe,pa tjeraju momka da je ozeni kad ga je vec napravio,pa se u nekim slucajevima desi da je ozeni,pa je to posle brak zvani pakao!Ili taj isti momak pobjegne u neku drugu drzavu ko zadnja kukavica i napravi se lud i gluv,pa nek se cura snalazi kako zna i umije i odgaja jadno dijete koje vec nerodjeno dobija ime kopile.
L

Lola kaze treba doci na vreme u prvom tromjesjecju trudnoce.
Evo kako beba izgleda u tom perijodu na ultra zvuk, pa zakljucite jeli zivo ili nije?

http://www.youtube.com/watch?v=8cPDhmgFE9w&feature=related

Sad jedan o abortusu (neka ne gledaju mladji od 18), po meni nije sreca sto je dozvoljen kao "tableta andola". Na samom kraju videa pogledajte u oci mrtvog deteta koje nije imalo srecu da se rodi i razmislite ima li tu ikakve "srece sto je dozvoljeno ubiti ga kao popiti andol"

http://www.youtube.com/watch?v=LVbkgO-GUhY&feature=related

Jos dva za razmisljanje(mogu svi gledati):
http://www.youtube.com/watch?v=sT2KopKnc0w
http://www.youtube.com/watch?v=9jlsqhm0xTE

Da jos postavim Ruski dokumentarni film "Ne ubij" na temu abortusa.
Traje 30 minuta, pa ko ima vremena i zelje da pogleda:

http://video.google.com/videoplay?docid=3362718800296252603&hl=en






Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #37 poslato: 19.10.2008. 03:24:11 »
Srbi u Srbiji godišnje ubiju jedan Niš.

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #38 poslato: 19.10.2008. 11:16:59 »
Vladix u pravu si,cak po nekim proracunima kazu da je dosad abortusom ubijeno cak 5 Srbija.
Sigorno je da sami sebe najbolje znamo unistit.
Velika je greska sto se u osnovne i srednje skole ne uvede predmet "Sexualno obrazovanje",pa bi se problem u velikoj mjeri smanjio i omladina na vrijeme uputila kako da se adekvatno zastiti i ima kvalitetan emotivni i sexualni zivot sa sto manje stresa.
Svakako da je abortus iskustvo koje u dosta slucajeva,sem fizicke,ostavi i psihicku traumu,sve zavisi od osobe do osobe.
Lola je samo iznijela svoje misljenje koje je h.77 pogresno shvatio.Ona je rekla da je abortus bezbjedniji po zdravlje i zivot zene ako se uradi u prvom tromjesecju.A niko ne osporava da je abortus ubistvo bebe.
E sad najbolje je to uraditi tokom prvog mjeseca kad embrion predstavlja skup celija koje su se pricvrstile  uz zid materice jedva su vidljive cak i ultrazvukom.Naravno,sto je trudnoca starija,to je abortus veca trauma za zenu.
Neznanje je veliki nas neprijatelj i sto se tice ovakvih stvari.
Znam nekolicinu cura i zena koje su pribjegle abortusu iz raznoraznih razloga,a jednu je cak silovao otac.
Znam ja H.77 da nije abortus najsretnije resenje,ali imati kcerku ili sina koga ti je napravio sopstveni otac+da ce bebe najvjerovatnije bit s nekom teskom anomalijom,pa to mi bas i ne izgleda kao srecna porodica?!
« Poslednja izmena: 19.10.2008. 14:06:57 smizla »
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže darre

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 74
  • Ugled: +16/-1
  • Pol: Muškarac
  • Rodjen da peca natjeran da radi...
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #39 poslato: 19.10.2008. 12:47:20 »

E sad najbolje je to uraditi tokom prvog mjeseca kad embrion predstavlja skup celija koje su se pricvrstile  uz zid vagine i jedva su vidljive cak i ultrazvukom.Naravno,sto je trudnoca starija,to je abortus veca trauma za zenu.
Neznanje je veliki nas neprijatelj i sto se tice ovakvih stvari.
Znam nekolicinu cura i zena koje su pribjegle abortusu iz raznoraznih razloga,a jednu je cak silovao otac.
Znam ja H.77 da nije abortus najsretnije resenje,ali imati kcerku ili sina koga ti je napravio sopstveni otac+da ce bebe najvjerovatnije bit s nekom teskom anomalijom,pa to mi bas i ne izgleda kao srecna porodica?!

Ne podrzavam abortus, izuzev u ovim slucajevima kada se radi o incestu ili o oboljenjima kada dijete na moze da se rodi zdravo i normalno. Sto se tice ovoga kad treba uraditi kiretazu materice, normalno da je pozeljnije sto ranije, pogotovo za djevojke kod kojih se radi o prvoj trudnoci, jer sto se uradi kasnije veca je vjerovatnoca da nece moci imati djecu posle. Jeste abortus dostupan kao tabla andola, ali kakav? Govorim u smislu strucnosti doktora koji ga radi, da nece slucajno Kozic u Trebinju uraditi ga strucno i profesionalno, ovo su kod nas mesari a ne doktori, a da bi dosli do strucnjaka treba i para i veza...
Sto se tice ovih nezeljenih trudnoca kad partner nece da prizna dijete, mislim da nema vece gluposti nego ga prisiljavat da se ozeni, nego kod nes navali selo, caca i braca, drz nedaj i od necijeg zivota naprave pakao. Rodi ga, nemoj ga ubijat, snacices se vec nekako, nemoj mislit sta ce Bileca reci... A sto ono kazu kopile, to je najodvratnija i najogavnija rijec sto sam ikad cuo... Uh sav se najezim kad cujem...
Moras prvo puzati da bi znao hodati...

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #40 poslato: 19.10.2008. 14:10:56 »
Ne bih da ulazim u raspravu o strucnosti doktora u Trebinju,oni su tema za sebe :-X
Za strucno izveden abortus nije ti potrebna nikakva veza vec novac,jer sve ima svoju cijenu pa tako i strucan doktor!
Otprilike ova intervencija na privatnim klinikama kosta oko 150 eura.
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže mrvica

  • empty
  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1180
  • Ugled: +132/-25
  • Pol: Muškarac
  • Nobody is perfect, I am Nobody!!!
    • Pogledaj profil
    • CS Bileca serveri
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #41 poslato: 19.10.2008. 15:31:47 »
Otprilike ova intervencija na privatnim klinikama kosta oko 150 eura.
Pa nije puno,al ne daj boze placati ga.

Van mreže herc

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 179
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #42 poslato: 19.10.2008. 17:59:50 »
Nesto o abortusu
Nekada, kada sam bio mlad , na ovo pitanje bi najenergicnije odgovorio: "PROTIV!".
Zasto? To je po meni neprirodan postupak, a ako hocete to je na neki nacin i ubistvo.

Ali, kroz zivot se vidi i cuje svasta. Petnaestogodisnja djevojcica silovana, ostala je u drugom stanju, prezivjela je traumu i sada treba da rodi i da voli dijete koje ce je cijelog zivota podsjecati na najvecu traumu u njenom zivotu. Pa, djevojka bez posla, bez stana, ostaje u drugom stanju, nema podrske ni od roditelja ni od "svoje ljubavi", oca tog djeteta. Zaista, da li je bolje izvrsiti abortus ili roditi dijete cije su sanse za normalan zivot nikakve, a pritom unistiti i sopstveni zivot?

Mislim da odluka treba da bude na zeni, majci, koja treba da rodi to dijete. Ona treba da procijeni svoju sopstvenu situaciju, spremnost da samostalno gaji dijete (ukoliko nema podrske) i da odluci sta ce da radi. I kakvu god odluku da donese niko nema pravo da je osudjuje za ovo ili ono.

Slazem se sa smizlom da bi trebalo vise raditi na obrazovanju mladih kako bi se nezeljene trudnoce svele na najmanju mogucu mjeru.
« Poslednja izmena: 19.10.2008. 18:25:46 herc »
Neki ljudi govore ono sta znaju, a drugi ljudi znaju sta govore!

Van mreže darre

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 74
  • Ugled: +16/-1
  • Pol: Muškarac
  • Rodjen da peca natjeran da radi...
    • Pogledaj profil
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #43 poslato: 19.10.2008. 18:56:16 »
Ne bih da ulazim u raspravu o strucnosti doktora u Trebinju,oni su tema za sebe :-X
Za strucno izveden abortus nije ti potrebna nikakva veza vec novac,jer sve ima svoju cijenu pa tako i strucan doktor!
Otprilike ova intervencija na privatnim klinikama kosta oko 150 eura.
Prihvatljiva cijena, stvarno sam mislio da je makar upola skuplje.Strucan doktor nije skup.
Moras prvo puzati da bi znao hodati...

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: Dolazi ovamo .. kud si pošao... ccc ?
« Odgovor #44 poslato: 19.10.2008. 20:21:53 »
Ali, kroz zivot se vidi i cuje svasta. Petnaestogodisnja djevojcica silovana, ostala je u drugom stanju, prezivjela je traumu i sada treba da rodi i da voli dijete koje ce je cijelog zivota podsjecati na najvecu traumu u njenom zivotu. Pa, djevojka bez posla, bez stana, ostaje u drugom stanju, nema podrske ni od roditelja ni od "svoje ljubavi", oca tog djeteta. Zaista, da li je bolje izvrsiti abortus ili roditi dijete cije su sanse za normalan zivot nikakve, a pritom unistiti i sopstveni zivot?

Da...slažem se.Još bih dodao da ako je majka ima neku nasljednu bolest i zbog velikih šansi za prenošenje bolesti mora abortirati =ispravno (po meni) jer bolje ne mučiti to isto dijete kroz uništen život nego ga rađati. U nekim zemljama, ako dijete ima neki nedostatak koji se ustanovi nakon porođaja odmah se oduzme od majke i prekine život...

Ali kada se 30-godišnja žena sa mužem koji imaju već jedno dijete uputi u bolnicu da abortira (da se "očisti"), a koji su pri tome odlično instituirani onda se dovodi zaključak da li su zaslužili i to jedno dijete ? A neko ga tako žarko želi, godinama pokušava i nikad ne dobije.
« Poslednja izmena: 19.10.2008. 20:23:31 vladix_vlado »