Anketa

Колики је по вама проблем са дрогом у Билећи ???

Никакав
1 (3.1%)
Веома мали
2 (6.3%)
Мали
4 (12.5%)
Поприличан
15 (46.9%)
Огроман
7 (21.9%)
Алармантан
3 (9.4%)

Ukupno glasova: 32

Autor Tema: Да ли проблем постоји и кад постоји је ли га најлакше невидјети ?  (Pročitano 8885 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikolaj

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 413
  • Ugled: +17/-19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil


Тога код нас нема,....  Мислим да тога код нас нема,... Тога код нас нема зато што се добро сакрије.

Е ја обожавам анкете. Да вас видим соколови Билећки. Чуо сам да се свашта ваља код вас. Очекујем искреност а ви ( по души вашој ) можете и да слажете. Реците своје мишљеље, колики је проблем дрога ( мислим и на џојус ) у школи, међу старијима итд. Ало мали са дредовима вади та г.... из уста
док читаш ову анкету!
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Problem droge je sigurno uveliko prisutan u nasoj opstini, ali svi mi nekako sa izvjesnom dozom cutnje prelazimo preko toga, pravimo se kao da ga nema i da nije nesto sto je zabrinjavajuce, ali je sve na zalost suprotno od toga. Neminovna je, i vjerodostojna cinjenica da je taj problem nastao prvenstveno kao posledica svih nesrecnih zbivanja koja su nas pratila proteklih dvadesetak godina, prvo rat, a zatim otezana ekonomska i materijalna situacija, sto je sve tako skupa dalo ogroman doprinos da se ovaj problem uveliko prosiri, ali ti razlozi nisu i ne smiju biti faktor opravdanja za tako nesto.
Nazalost, to nije i jedini problem koji egzistira u nasem gradu, jer pored toga problema sada imamo i vec hronicne probleme u vidu zaposlenja, smjestaja, lijecenja bolesnih,...
Red bi bio da se tim problemima posveti malo vise paznje i na ovom forumu, da svi registrovani na sajtu iznose svoja misljenja i stavove u vezi tih problema, nacine njihovog rjesavanja, spoutavanja i svodjenja u okvire zadovoljavajucih limita, jer to moze biti samo nesto sto ce imati pozitivan odjek.
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Liječenje bolesnih---u Trebinju. A u Trebinjskoj bolnici operišu slijepo crijevo po 2-3 puta (ko u onom filmu, zaboravili mobilni), nije smiješno, ali tako je. Svaka čast izuzecima u trebinjskoj bolnici, dr. Butuliji i sličnim, ali ima baš...ne znam, ali prave glupe greške. Umjesto da ljude šalju na VMA kad je nešto ozbiljnije, ja znam nekoliko bilećana kome je trebinjska bolnica došla glave.

Van mreže Nikolaj

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 413
  • Ugled: +17/-19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pitanje:      Колики је по вама проблем са дрогом у Билећи Molim?
Никакав    - 0 (0%)
Веома мали    - 1 (7.7%)
Мали    - 1 (7.7%)
Поприличан    - 8 (61.5%)
Огроман    - 2 (15.4%)
Алармантан    - 1 (7.7%)

Ukupno glasova: 13

Ovako ste dosad glasali. Moram li napomenuti da sam broj glasova upucuje na izbjegavanje.
Trebinjska bolnica je vec sasvim svoja prica. Nisam se susreo sa gorom ustanovom po pitanju odnosa prema pacijentu a hvala bogu da ih nisam puno posjecivao.
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Trebinjskoj bolnici operišu slijepo crijevo po 2-3 puta (ko u onom filmu, zaboravili mobilni), nije smiješno, ali tako je.
HAHAHAHAHAHAHA :D :D :D :D :D :D :D
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže bilecanin

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 42
  • Ugled: +2/-2
    • Pogledaj profil
mislim da je gore navedeni problem u Bileci minimalan u odnosu na druge (ex.Yu i evropske)gradove.stavise siguran sam.mozete mirno spavati.

Van mreže Nikolaj

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 413
  • Ugled: +17/-19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil

Koliko je beznacajan ili ne govori samo cinjenica koliko ih je bilo prije 10 god. koji su samo i iskljucivo tada bili na dzojusu a koliko ih danas koristi daleko teze stvari. Od tvrdnje da necete postati zavisni ako duvate ( istina ) nema nista ako preko toga dodje da ne znate sta sve ima u tome sto duvate ( pesticidi - otrovi  napr. pojacavaju dejstvo i oni se otvoreno nanose na travu ) . Takodje ima i ona da kako vam neko to prestavi kao sasvim bezazlenu stvar koja gle cuda je u nekim zemljama legalizovana a u drugim se koristi kao lijek propisan ljekarskim receptom, tako cete sutra doci do zakljucka da ako probate nesto teze od toga se bas i ne postaje trenutni zavisnik ( haha ).


I na kraju, samo petina lvas je imala stav o ovome !!!

     Колики је по вама проблем са дрогом у Билећи Huh?
Никакав    - 1 (5.3%)
Веома мали    - 2 (10.5%)
Мали    - 1 (5.3%)
Поприличан    - 9 (47.4%)
Огроман    - 4 (21.1%)
Алармантан    - 2 (10.5%)

Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
problem je poprilicno veliki i netreba samo cutati i misliti mi smo dobri kako je recimo u Mostaru.omladinu treba edukovati,pola njih i nezna nista o drogama.treba uvesti svakodnevna predavanja u skolama na temu droga!treba ukljuciti sve u akciju i govoriti javno o svemu.
sjecam se da smo mi iz savjeta mladih Bileca napravili predavanje na tu temu i mislim da je bilo jako korisno jer je predavanje slusalo preko 500 ljudi.niste ni svjesni na kakve smo probleme tada naisli...niko iz nase bolnice kao ni iz policije(osim DOBRA BALJA koji nam je mnogo pomogao)nije htio da prica na tu temu plaseci se za svoj zivot.jedini koji su pristali da pricaju o tome na radiju i tribini su inspektor za narkotike iz Trebinja i pedagogica iz o.s. PETAR PETROVIC NJEGOS.tada nam je svima bilo jasno da je problem droge u gradu jako veliki,o njemu odgovorni ljudi iz vlasti nisu smjeli da pricaju(nisu se pojavili ni kao posmatraci)plaseci se reakcije lokalnih dilera.
pa sad vi ocjenite koliki je taj problem u nasem gradu i treba li se praviti da nepostoji...
p.s. pamet u glavu,rijetki su oni koji ce vam pomoci ako krenete putem bez povratka!
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
kad se omladina edukuje znajuci sta je ustvari droga i kakve su njene stvarne posljedice itd.,onda ce mirno moci da idu u vece sredine gdje,sto je rekao makaay,ima dosta vise te otrovne supstance-znajuci sa cime imaju posla.
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže mi_loske

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 284
  • Ugled: +13/-11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Да да.... слажем се, треба омладину едуковати.... да знају које су дроге најбоље за један квалитетан почетак! :D

Van mreže Caki HEO

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 491
  • Ugled: +11/-5
    • Pogledaj profil
Trebinjskoj bolnici operišu slijepo crijevo po 2-3 puta (ko u onom filmu, zaboravili mobilni), nije smiješno, ali tako je.
HAHAHAHAHAHAHA

E ovo je bolesno...  :D :D :D sta jos necu cuti! Znam da se u nekim bolnicama babe uvode na skolsko jer su necije tetke, da se pacijenti teraju da priznaju kako su pali u nesvest da bi sto pre bili otpusteni kuci ali za ovo stvarno nisam cuo osim na filmu naravno...  :D :D

Van mreže peca

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 344
  • Ugled: +4/-12
    • Pogledaj profil
Problem(i) mladih u ovom nasem gradu postoji,a lokalne vlasti ne zele da ga vide i to je istina.Osim droge koja hara medju omladinom,tu je i pitanje njihove buducnosti i opstanka u Bileci.Zna li neko neki postupak vlasti u gradu u proteklih 10-ak godina,koji bi mlade zadrzao ovdje?

Van mreže !Alko TeSt!

  • !AlKo TeSt!
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 430
  • Ugled: +14/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pitanje:      Колики је по вама проблем са дрогом у Билећи Huh?
Никакав    - 1 (4%)
Веома мали    - 2 (8%)
Мали    - 2 (8%)
Поприличан    - 12 (48%)
Огроман    - 5 (20%)
Алармантан    - 3 (12%)
   Ukloni glas
Ukupno glasova: 25
!AlKo TeSt!

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
MAJKA USISALA MICKA,OPET JE BIO DROGIRAN!
NE DOZVOLITE DA VAS ZIVOT BUDE USISAN!
BACI DROGU,DJAVO JE POPIO!
Sigurno prepoznajete text"The books of knjige",stvarno su originalni.

Evo i jedan vic:Pita majka sina:"Drogiras li se?"
A sin:"Pa ne znam kako da ti kazem,u neku ruku da,u neku ruku ne!"

Problem postoji,ali vecina zatvara oci umjesto da krene u susret resavanju istog!I uzivaoci narkotika znaju da ih to nece odvesti na dobar put,ali to su psihicki labilne osobe i idu putem linije manjeg otpora!Najlakse ih je osuditi i okretati glavu,a roditelji ne znaju kako da pomognu svojoj djeci.Oni sami sebi nece da priznaju da im se dijete drogira,a nisu ni edukovani da znaju kako mu pomoci,pa vi sad zamislite kako ta nesrecna porodica funkcionise!?Pa to je pravi pakao!Imala sam jednog druga sto se drogirao,a tako je bio dobar momak da smo ga svi gotivili,pa je i nas upropastavalo to njegovo stanje!Roditelji su ga vezivali za krevet i zakljucavali u sobu misleci da ce tako nesto postic!A sve vrednije stvari prodao je iz kuce da bi dosao do narkotika...ma stvarno strasno!Na srecu,zajednickim snagama ipak smo mu uspjeli pomoc,tako da je otisao na lijecenje u jedan manastir koji pruza pomoc ovakvim osobama.Bori se,nije mu lako,ali sad ima vjeru i zna da se vraca na pravi put...Ipak,treba znati da ako covjek sam sebi nece da pomogne sve je uzalud...
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Svakodnevno nas preko medija pozivaju da probamo nesto velincastveno,neisprobano i novo:"Zivot je samo jedan,u zivotu sve treba isprobati";"Probaj,svidjece ti se"!To slusamo svaki dan:probaj novu zvaku,novu sminku,nove cigare.Pa sto ne i drogu,zar ona ne prestavlja logican nastavak niza svega novoga sto"savremeni covjek" nije probao.Covjek,sludjen i otudjen od covjeka,kriza svih vrijednosti koje ga cine covjekom,sta da osjeca u dusi nego prazninu,pa je mi nazivali stresom,depresijom,dosadom...Pita li se iko zasto nam je omladina pije?Zasto se drogira?Zasto se tuce?E,mora ta rupa u grudima da se popuni,pa bacamo u sebe sta nam dode pod ruku.Narkoman je samo vrh ledenog brijega,dok sva ostala zla ostaju skrivena iza nasih samozadovoljnih zivota.Onda je najlakse reci,"vidi onoga narkomana",a nije bitno sto sam ja pijan svaku noc,sto bijem zenu,djecu,osudjujem,ogovaram,kradem lazem...to je prihvatljivo sa gledista malogradjanstine. "Uuu,jesmo se sinoc ubili";mozemo cuti cesto.To je vec cool.Nego odoh od teme.Tako ostaje nam ta posast u kojoj neki vide izlaz,a neki dobru zaradu.