Autor Tema: EKONOMSKI RAZVOJ  (Pročitano 10925 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #15 poslato: 02.01.2008. 17:53:55 »
Pusti autoputeve i aerodrome nema tu hljeba,pa vi se i onako nesmjete voziti avionima,nego gledajte da na krtinama kakve tribine mozete napraviti da vam tih turista moze stati sto vise,tu su pare

E cuj ovog Hadzibega! Stvarno ne uvidja bilecke potencijale. U slucaju njegovog scenarija on bi moro placati svaku posjetu svom zavicaju 50 evra, A kafe po gradu i ruckove da ne govorimo. Bio bi to preveliki udar na njegov budzet. I kako da odustanemo od aerodroma i puteva. Pa kako bi dolazili ti silni turisti. Neozbiljan predlog!
Nego, se u pamet svi i poradimo na razvoju mikroprocesorskih tehnologija, uzgoja ljekovitog bilja i naravno reorganizaciji kasarne u pain ball centar visokog nivoa! SVe drugo nema perspektivu!

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #16 poslato: 02.01.2008. 17:59:22 »
Pusti autoputeve i aerodrome nema tu hljeba,pa vi se i onako nesmjete voziti avionima,nego gledajte da na krtinama kakve tribine mozete napraviti da vam tih turista moze stati sto vise,tu su pare
E u pravu si,ne smije se vise od vas u avion sjesti.

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #17 poslato: 03.01.2008. 05:57:41 »
Pa bolan explorer ,eto i da vam naprave aerodrom,pa gdje ce te vi letjeti,gdje bi to vi isli,pa neodete ni do Trebinja osim kad se neko nedaj boze razboli ili ako se koja zena mora poroditi,pa gdje bi to vi,sta ce vam aerodrom,da mozda lopte igrate nanjemu,e vi di ti njega on bi aerodrom nije sala,zundeljska posla,neradi nista u Bileci,a momak bi da imaju aerodrom,e vala dolazice stranci jedva cekaju da da slete na ""internacionalni airport Trebinje"

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #18 poslato: 03.01.2008. 16:33:09 »
hadzibeze ja ne znam dje si Ti rasto i odakle si? Mozda su Tebe ko malog vodili u Sidnejsku operu i Luvr, nemam nista protiv. Ali mnogo dobro poznajes bilecku geografiju i imas zelju da se ovde oglasavas. A uz to si neduhovit,ogranicen, glup i lose rezonujes. I u ovoj temi gdje mi ozbiljno raspravljamo o ekonomskom razvoju tvoji komentari mi zvuce nedobronamjerno i sarkasticno. I cini mi se da si ti neki provokator???
Ako si provokator onda mrs odavde!

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #19 poslato: 03.01.2008. 18:31:23 »
Pa bolan explorer ,eto i da vam naprave aerodrom,pa gdje ce te vi letjeti,gdje bi to vi isli,pa neodete ni do Trebinja osim kad se neko nedaj boze razboli ili ako se koja zena mora poroditi,pa gdje bi to vi,sta ce vam aerodrom,da mozda lopte igrate nanjemu,e vi di ti njega on bi aerodrom nije sala,zundeljska posla,neradi nista u Bileci,a momak bi da imaju aerodrom,e vala dolazice stranci jedva cekaju da da slete na ""internacionalni airport Trebinje"
Explorer nije dovrsio misao kad je mislio da se ne moze vise ni u avion od vas sjesti. Naime pravimo aerodrom da bi vi imali posla, da imate fin posao, a ne da po bijelu svijetu ne izlazite iz kanala i iz firmi gdje vam privatnici skidaju capru sa ledja. Znas na koji posao mislim, deset kila eksploziva oko sebe i OLEEEEEEEEEE, ode mast u propast. Znas intelektu ne treba ti tu puno pameti, a ti itekako zadovoljavas sve konkursne zahtjeve. Dobices posao iz prve, sto danas i nije bas lako ;)
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #20 poslato: 04.01.2008. 00:59:30 »
Pa bolan explorer ,eto i da vam naprave aerodrom,pa gdje ce te vi letjeti,gdje bi to vi isli,pa neodete ni do Trebinja osim kad se neko nedaj boze razboli ili ako se koja zena mora poroditi,pa gdje bi to vi,sta ce vam aerodrom,da mozda lopte igrate nanjemu,e vi di ti njega on bi aerodrom nije sala,zundeljska posla,neradi nista u Bileci,a momak bi da imaju aerodrom,e vala dolazice stranci jedva cekaju da da slete na ""internacionalni airport Trebinje"
E jebi ga sad,ti ne da ne citas nista,nego nisi u stanju da procitas ni postove koji predhode tvome,pa nisu toliko neshvatljivi i nisu napisani na kineskom,ja sam vec napisao da od toga aerodroma nece biti nista,i da mi nemamo nikakave koristi od toga, sve da ga bude.
Tebe ne shvatam nikako,sta u stvari ti hoces u ovoj temi,predstavljs sve kao da ovamo niko ne zna sta da radi od sebe,kako nema nikakav potencijal,a u drugim temama kukas kako si otjeran odavde,sa naglaskom na zal za povratkom u Bilecu,u kojoj ne bi bio stranac.Mislim,bas apsurdno?
« Poslednja izmena: 08.01.2008. 17:01:05 explorer »

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #21 poslato: 16.01.2008. 00:07:32 »
E,ovj nas Hadzibeg skrenu sa teme potpuno.
Nego ima li iko kakvu ideju za ovaj ekonomski razvoj,ili bilo kakvo pokretanje biznisa u Bileci?

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #22 poslato: 16.01.2008. 20:46:53 »
E,ovj nas Hadzibeg skrenu sa teme potpuno.
Nego ima li iko kakvu ideju za ovaj ekonomski razvoj,ili bilo kakvo pokretanje biznisa u Bileci?

Dok sam ziv, zagovaracu pretvaranje kasarne u Pain ball centar. To sam vise puta naglasavao na ovom forumu. To bi konacno demilitarizovalo Bilecu posle 150 godina vojnog prisustva. A moglo bi se iskoristiti u turisticke svrhe. Vojni muzeji, Vojni poligoni koji sluze u svrhu zajebancije i krljanja sa puskama igrackama, igre prezivljavanja. Jer svijet je danas nasilan i agresivan i samo trazi da se isprazni. Pa ko bi  mogo ponuditi bolje uslove od Bilece. Jedina tradicija Bilece po kojoj je znaju u svijetu je ta kasarna i vojska. E sad to treba ozivjeti na jedan potpuno nov i originalan nacin.
Druge profitabilne grane bi mogle da budu:
SISTEMATSKO vadjenje i proizvodnja gradjevinskog kamena
Uzgoj stoke i proizvodnja zdrave hrane prvenstveno ovce i koze
Ljekovito Bilje

Na ovome treba da se bazira buduci razvoj Bilecke opstine. Sve drugo su gluposti. Kakvi mlinovi, kakva tekstilna i masinska industrija! Jezero!??!! Ok, uzgoj Ribe i neki prateci ugostiteljski objekti. Energetika?!? Pa sve i da zavrse ove horizonte, zaposlice 50 ljudi i kapak. A pare idu dje su uvijek isle.
Zato, u pamet se Bilecani, i naprijed u realizaciju ovih projekata!

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #23 poslato: 16.01.2008. 22:49:47 »
Ovo puskaranje sa bojom ima u Trebinju,imaju oni i taj klub,ali to slabo radi,odrzava ih to sto se finansiraju iz opstinskog budzeta kao sportsko udruzenje,a da nije toga davno bi se ugasili.Ne kazem da ne bi bilo dobro da se otvori pejntbol klub i u Bileci,ali citav onaj kompleks samo za pejntbol klub,je mnogo.
Neke godine kad je bilo aktueno ujedinjenje vojske RS i vojske federacije BiH,i kad je bilo aktuelno pristupanje partnerstvu za mir,citao sam te uslove i vidio sansu za demilitarizaciju Bilece.
Kasarna u Bileci ne ispunjava uslove za vojni objekat vojske koja je clanica partnerstva za mir,jer se nalazi na manjoj udaljenosti od 5km od naseljenog mjesta, a skole i bolnica,vitalni gradski objekti,pa sve je to na par stotina metara vazdusne linije od kasarne.Kasarna ima velike smjestajne kapacitete,kao i pratece objekte,ali ima poligon koji je samo za odjeljensku obuku,a to su timovi od 10 ljudi,i po tome je poznata da je jedna od tri kasarne u Evropi koja ima uslove za ODJELJENSKU obuku,i to po Ruskim procjenama.
Posto u ovome dijelu BiH mora da postoji vojna baza,jer ovo je ipak tromedja,komanda vojske Bih je razmisljala da gradi objekte na Duzima i izmjesti Bilecku kasarnu,ali pazi sad poteza vlade i lokalnih politicara.
Po njima najbolje bi bilo da se ruinirani objekti dusevne bolnice na Sokocu sruse i pravi ne znam ti sta,a da dusevna bolnica bude u Bileckoj kasarni.Vrhunske ideje, nema sta.
Samo u socijalistickim zemljama je praksa da da se fakulteti nalaze u velikim centrima,dok u kapitalistickim i nije ovakva praksa,pogledajte ove poznate univerzitete u VB i SAD gotovo svi su u nekim malim mjestima.
E to je meni palo na pamet,i malo sam jedno pola godine blejo oko toga,i dobro i islo,cak se skupilo ovih Bilecana koji su uspjesni u Srbiji i sire,pa i oni kontaktirali jedan prosrpski univerzitet u Francuskoj,ovi zainteresovani da dodju da vide,da uloze i rade,ali ne i da kupe.
Ali mi iz Hercegovine nemamo vala nikoga da se pita nesto na republickom nivou,a i ovi lokalni politicari pasivni i u tripu jos <koji ce nam kurac stranci>i <najbolje je dok se nista ne radi>pa i ovi iz Bg kad vidjese da odovuda niko zvanican ne zove, ne pita,nije zainteresovan,odustase,a nije ni cudo.
Eto toliko pa vi forcajte ove stranke na vlasti i ovu vladu,pa kad za koju godinu pusti se kasarna petkom,a ono sve jedan trci za autom i stekce,oce da ga ujede za gumu,drugi brsti zlenilo po gradu.......a one sto ne vidite,oni su ufurali da su zmije pa ne mogu da dopuzaju do centra.

Van mreže darko

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 27
  • Ugled: +3/-2
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #24 poslato: 30.01.2008. 21:41:42 »
Kada je rijec o Bileckoj kasarni, EXPLORER definitno ima dobar predlog, vec odavno imam formirano misljenje da kasarna ima sve elemente potrebene za jedan univerzitetski centar. Ali sada kako stvari stoje to je samo nasa puka iluzija, tesko da u ovoj zemlji iko tako racionalno razmislja, a u Opstini i da ne govorimo.
Kada je rijec o projektima Zupci, Cemerno, HE Cepelica - Bileca, sve je to lijepo pa taman da se to i desi nista se drasticno nebi promjenilo u Bileci, zaposlilo bi se mali broj ljudi i generalno interes sire drustvene zajednice bio bi minimalan.
Bileci je potreban jedan drugaciji politicki i ekonomski ambijent, nalazimo se u jednoj kolotecni prepusteni vladajucoj strukturi koja svremena na vrijem obeca neki glamurozan projekat i mi se "tiltujemo" ziveci u nadi da ce to da nas preporodi. Da bi se promjenio politcki ambijent prvo treba prevazici ove "Studente" kako ih EXPLORER nazva, jer oni vuku konce vec dugi niz godina, za sebe misle da su sjajni, nezamjenivi, da niko to nebi radio bolje od njih samih i da ce sve da popadne ako se oni povuku u mrovinu gdje i jeste mjesto ljudima od 60-70 godina.
Progresa u Bileci skoro da nema, tacnije tek sada se pomalo budi, kao npr. ovaj sajt koji posjecujemo je jedan vid progresa gdje smo se okupili.
Moram Vam priznati da mi se jako dopala ideja jednog momka iz Trebinja, o njegovoj ideji mozete procitati na http://trebinjedanas.com/ciste_ruke.html smatram da je i nasem gradu potrebno nesto slicno vise nego li Trebinju.
Sto se tice ekonomskog ambijenta on se moze poboljsati razvojem malih i srednjih preduzeca, bez gajenja laznih nada u preporod Bilecnake (od nje je Bog davno digao ruke, tacnije u njoj ga nikada nije ni bilo) i sl. preduzeca, Kovnica ima sanse ali je to u rukama novog vlasnika koji ce prvenstveno da kalkulise svoje interese .... tesko je prognozirati bilo sta. Ostaje nam da se sami uhvatimo u kostac sa razvojem grada, da ne ocekujemo da ce bilo ko doci i nesto nam dati ili pomoci od toga nema nista, mozemo se pomagati uzajamno i graditi zajednicki interes na bazi Bilece.
Rezime moje price bi bio da treba raditi na pojacanju inteziteta progresa mladih ljudi, to se nikako ne moze izvesti  kroz postojece politicke strukture jer svaki pokusaj progresa u bilo kojoj politickoj opciji bice ugusen prije nego li se stvori iz nama dobro poznatih razloga, treba da se stvori jedna nova organizacija (pokret) koja ce da bude opozicija svakoj ideji koja se kosi sa interesima grada i istovremeno da plasira svoje prijedloge u cilju poboljsanja zivota i razbijanja ove "ucmalosti" u kojoj se nalazimo.
A sada pitanje za sve, ko moze bolje da misli o napretku u ovom gradu mi mladji ljudi koji smo odlucili da radimo i zivimo u njemu ili ove postojece upravljacke strukture sto su kupili stanove svojoj djeci u BG i NS pri cemu i sami ponekada kazu "ja sam svom djetetu rekao da se vamo ne vraca" a u javnosti glume lokal patriote??????

Van mreže NY

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 1
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: EKONOMSKI RAZVOJ
« Odgovor #25 poslato: 01.02.2008. 18:33:14 »
Tako je