Autor Tema: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?  (Pročitano 14438 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sandro

  • Urednik
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« poslato: 03.11.2007. 12:13:40 »
KOSOVO JE JE VIJEKOVIMA BILO SRPSKO, DUŠA I SRCE SRBIJE!
« Poslednja izmena: 04.11.2007. 01:28:18 vladix_admin »
$

Van mreže Marko

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 25
  • Ugled: +1/-1
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBAJI?
« Odgovor #1 poslato: 03.11.2007. 22:24:41 »
Било некада, више није... Нажалост, једини начин да га спасимо је неки нови бој, али бојим се да нам то неће бити омогућено...

Van mreže sandro

  • Urednik
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 153
  • Ugled: +15/-24
  • Pol: Muškarac
  • 100% Srbin
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #2 poslato: 08.11.2007. 15:16:45 »
НЕДАМОКОСОВО
$

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #3 poslato: 08.11.2007. 18:32:46 »
Ocigledna je cinjenica da se srpska drzava uvijek branila na Kosovu i Metohiji (upozorio bi sve one koji pisu na ovu temu da koriste pun naziv, a ne samo Kosovo), a danas je doslo vrijeme da se Kosovo i Metohija brani iz Beograda. Nazalost, ali tako je, i porazavajuca je cinjenica, koju moramo priznati. Ako vodeci srpski politicari tvrde da je Kosmet srpski, trebali bi da odu u Kosovsku Mitrovicu pa da im tamo bude sjediste Vlade, jer jednostavno ako siromasni srpski zivalj koji tamo sastavlja kraj sa krajem, egsistira kako-tako, pa nek i nadobudni srpski politicari budu sa tim narodom kome je u Srbiji danas definitivno najteze i nek na taj nacin pokazu i stranim silama i svome narodu kako je zaista to srpska zemlja i  pokazu svima kako njihovi govori nisu samo iluzija i prazne rijeci.

I Lazar je dao glavu na Kosmetu, ne zaleci, bar tako tvrdi istorija. Pa ako treba neka je i daju na tom istom mjestu i politicke eminencije srpskog drustva. Ali, ne da nece, nego misle i da ne treba. Mozda misle da je njihova zrtva mnogo veca i skuplja nego sto je bila Lazareva, ili su misljenja da je bolje uteci, a ne stici. Na berzi davanja zivota za drzavnu stvar, njihove se glave najskuplje kotiraju, a zivoti obicnih ljudi nisu nista drugo nego statisticki podatak, koji se vjesto zanemaruje u analizama svjetskih sila.
Neminovnost je jedna. Nazalost istinita i realna. Za zelenim stolom, ne mozemo dobiti Kosmet, jer za tim istim stolom nikad nista nismo dobili, samo smo gubili. Protekli vijek smo tesko podnijeli. Nijedan rat nije bez nas prosao. Matematicki receno, od jednog cijela, prvo smo postali polovina, od te preostale polovine kasnije smo postali trecina, a danas sa svim drugim problemima koji nas prate predstavljamo iracionalni broj koji se tesko izgovara i lomi preko jezika. Dakle, ni za rat nismo. A i kome je do njega vise.
Medjutim, jedni nasi politicari (radikali) misle, ili bolje reci umisljaju da je Velika Srbija nesto cemu treba teziti i sto je ostvarivo (jedan je bio Dusan Silni, a i Uros Nejaki je za ove danasnje prejak), drugi (demokratska stranka) su misljenja da smo vojnicki izuzetno potkovani, pa da smo dosta, ili bolje reci previse ginuli kod nas, te sad trebamo da idemo u Irak, Iran,... da tamo treniramo strogocu, kao sto na nama vjezbaju drugi proteklih godina, zatim imamo i one koji su uvijek neobavjesteni (DSS), pa bi bilo tako i kad bi siptari proglasili nezavisnost Kosmeta, oni bi zadnji za to saznali iako se najvise pitaju u Srbiji zadnjih sedam godina, otkako sklonise tzv. balkanskog kasapina. Naravno, ima i drugih, kojima su pare drzavne i zaduzivanje i stezanje, ionako vec pretegnute omce oko vrata nesrecnog stanovnisva, najbitnija stvar, drugi asfaltiraju drumove po Sumadiji, jedni traze ocjepljenje Vojvodine, i tako redom. Svi oni zajedno treba da sacuvaju Kosmet. A kakvi su da Bog da od Srbije ostane i beogradski pasaluk.

Uz sve to kazu da smo braca, mi sa jedne i oni sa druge strane Drine, a sve sto su ucinili za nas, jeste da su nam omogucili da podnesemo molbu za drzavljanstvo koja kosta trista i kusur maraka. Valjda je to neka realna i skromna cijena dokaza da smo od "jedne majke", ali smo, da oprostite na izrazu, razlicitu sisu sisali, pa moramo da im platimo, da ne bude bratski, nego popola.  A placamo kao da je njihova sisa svojevremo bila zasusila, a od nase im ko biva nismo dali, sto i nije neki bratski gest. Mnogi od nas ce i kredit dici kako bi konkurisali za drzavljanstvo. Naravno, samo oni koji nadju zirante. Sta reci nego HVALA BRACO, iako jos nismo zvanicno braca postali, bar ne vecina.


Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #4 poslato: 08.11.2007. 21:06:01 »
Da Kosovo je dusa srpska,ali to je nekada bilo i vise na vasu veliku zalost nije,ali sta ces i to je zivot,i Crna Gora je bila ali vise ne,o tzv. rs da i negovorim,e sad vi treba da se zapitate i da skontate sto je to tako,posto ste vi svi dole toliko zaostali i primitivni to je vama tesko objasniti i zato je najbolje za vas da jos uvjek kao i do sada slavite milosevica,karadzica i mladica,i da ih nikad ali bas nikad ne izdate njihove ideale,i da se jos uvjek cikvate na autobuskoj stanici i somini,a ponekad bogami i zagangate,i da se zapitate zasto niko od vas u Bileci nema zuba,i da kad odete do Mostara pricate danima o tome kao da ste bili u Dubaiu,zasto vas 50% poslije rata nije nikada otislo u Trebinje a Dubrovnik to je nedosanjani san,zasto vas pola od tih 11000 nezna sta ce vecerati veceras,mozda repa za veceru ali treba pola metra drva dok se repa dobro skuha,zasto jos uvjek hodate u sangajkama i meklaud jaknama iz 80 godina,zasto imate toliko samoubistava,e zato zivio i karadzic i mladic i nadzite njihove najljepse slike i okacite ih u svako sobu po vasim kucama i pricajte vasoj djeci kako su to heroji srpskog naroda koji su vam dali,da svi imate tako fine zube,janje a bogami poneko i kaviar za veceru,sto ste cjeli svjet obisli,sto ste svjetski prvaci u cikvanju i ganganju,i sto se oblacite po zadnjoj pariskoj modi itd,itd

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #5 poslato: 08.11.2007. 21:19:22 »
i zaboravih reci kad vam djete bude trazilo za sladoled marku,samo uprete prstom u jednu od slika na zidu i kazete ,onaj ciko ce ti dati

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #6 poslato: 08.11.2007. 21:43:34 »
Da Kosovo je dusa srpska,ali to je nekada bilo i vise na vasu veliku zalost nije,ali sta ces i to je zivot,i Crna Gora je bila ali vise ne,o tzv. rs da i negovorim,e sad vi treba da se zapitate i da skontate sto je to tako,posto ste vi svi dole toliko zaostali i primitivni to je vama tesko objasniti i zato je najbolje za vas da jos uvjek kao i do sada slavite milosevica,karadzica i mladica,i da ih nikad ali bas nikad ne izdate njihove ideale,i da se jos uvjek cikvate na autobuskoj stanici i somini,a ponekad bogami i zagangate,i da se zapitate zasto niko od vas u Bileci nema zuba,i da kad odete do Mostara pricate danima o tome kao da ste bili u Dubaiu,zasto vas 50% poslije rata nije nikada otislo u Trebinje a Dubrovnik to je nedosanjani san,zasto vas pola od tih 11000 nezna sta ce vecerati veceras,mozda repa za veceru ali treba pola metra drva dok se repa dobro skuha,zasto jos uvjek hodate u sangajkama i meklaud jaknama iz 80 godina,zasto imate toliko samoubistava,e zato zivio i karadzic i mladic i nadzite njihove najljepse slike i okacite ih u svako sobu po vasim kucama i pricajte vasoj djeci kako su to heroji srpskog naroda koji su vam dali,da svi imate tako fine zube,janje a bogami poneko i kaviar za veceru,sto ste cjeli svjet obisli,sto ste svjetski prvaci u cikvanju i ganganju,i sto se oblacite po zadnjoj pariskoj modi itd,itd

-Ne shvatam tvoju ulogu u ovoj priči...
-Ako Vi stavljate slike vaših političara normalno je da ćeš misliti da i kod nas u svakoj kući stoji okačen Radovan Karadžić i Ratko Mladić, to nije tako, koliko ja znam, a pošto si ti zaostao sa vremenom (stigao do 1993.) tebi je to tako ja te neću ubjeđivati zato što me baš zabole šta ti misliš, ovdje si došao da pričaš o politici, što nisi otvorio temu u zabavi nego odmah na ovo. Samo ti je mržnja u glavi kao i većini, a zašto govorim TI, zato što nisam takav da cijelu naciju, kao što ti radiš, nazivam jednim imenom zato što nije tako, ako si ti šupak nije onaj do tebe, mada je sličan ili potpuno različit.

-Ja nikad nisam čuo da neki političar sa Srpske strane govori nešto ružno o Muslimanima (znamo svi da su BOŠNJACI vještačka nacija - srbi do dolaska Turaka), dok je vaša marioneta, dobro poznata ulizica i ustaša Željko Komšić rekao DA ĆE ON OD SADA ZNATI KAKO ĆE VASPITATI SVOJU DJECU, tako nije niko do sada rekao, a Vaši su prvi.

-Ne brini se ti šta će Bileća jesti, Bileća oduvijek ima šta jesti i imaće, što se tiče para, tako je kako je, ali za jelo niko ne brine...dok u federaciji nema ni jednom ni drugog(čast izuzetcima).

-A ti se modiraj i radi šta hoćeš, ali meni soliti mozak nećeš niti čuti neku gadnu riječ, a ovdje si došao da me naljutiš i da ti počnem sve po spisku, e pa pametniji sam od tebe brale.

Pozdrav nekadašnji Srbine ;D
« Poslednja izmena: 08.11.2007. 21:49:15 vladix_admin »

Van mreže hadzibeg

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 84
  • Ugled: +14/-59
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #7 poslato: 09.11.2007. 21:11:07 »
Ma vidi ti zundelja sto se raspuco on bi jos i da psuje,saula momcino,saula,kao prvo nije fino da mi brises komentare,to je moje misljenje, a to da vas mrzimo,eto jok trebali bi da vas volimo,mi vas ne mrzimo,nama to vjera nedozvoljava, mi vas sazaljevamo,a to da cemo uciti svoju djecu e bogami hocemo,pricacemo kako postoji jedno pleme ljudi koji su cudni i bolesni mentalno i naravno da cemo ih nekada provesti na safari u Bilecu da vide neke od primjera pracovjeka i medzeda koji zive jos samo u podrucju istocne Hercegovine i pokazivati prstom iz auta,a to da ste svi isti niste,boze sacuvaj,ima i uvjek ce biti nadam se hercegovaca pravoslavne vjeroispovjesti,koji su posteni,mada ih je malo i nedolaze do izrazaja,znam da ih ima, to za slike kaci ti ti momak po zidu sta hoces samo kad imas te svoje idole zapitaj se sta su ti dobro ti tvoji idoli donjeli

Pozdrav buduci Bosanac pravoslavne vjeroispovjesti, :)

Van mreže Nikolaj

  • Start moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 413
  • Ugled: +17/-19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #8 poslato: 10.11.2007. 09:20:04 »
Citat: hadzibeg  08.11.2007. 21:06:01
Da Kosovo je dusa srpska,ali to je nekada bilo i vise na vasu veliku zalost nije,ali sta ces i to je zivot,i Crna Gora je bila ali vise ne,o tzv. rs da i negovorim,e sad vi treba da se zapitate i da skontate sto je to tako,posto ste vi svi dole toliko zaostali i primitivni to je vama tesko objasniti i zato je najbolje za vas da jos uvjek kao i do sada slavite milosevica,karadzica i mladica,i da ih nikad ali bas nikad ne izdate njihove ideale,i da se jos uvjek cikvate na autobuskoj stanici i somini,a ponekad bogami i zagangate,i da se zapitate zasto niko od vas u Bileci nema zuba,i da kad odete do Mostara pricate danima o tome kao da ste bili u Dubaiu,zasto vas 50% poslije rata nije nikada otislo u Trebinje a Dubrovnik to je nedosanjani san,zasto vas pola od tih 11000 nezna sta ce vecerati veceras,mozda repa za veceru ali treba pola metra drva dok se repa dobro skuha,zasto jos uvjek hodate u sangajkama i meklaud jaknama iz 80 godina,zasto imate toliko samoubistava,e zato zivio i karadzic i mladic i nadzite njihove najljepse slike i okacite ih u svako sobu po  avasim kucama i pricajte vasoj djeci kako su to heroji srpskog naroda koji su vam dali,da svi imate tako fine zube,janje a bogami poneko i kaviar za veceru,sto ste cjeli svjet obisli,sto ste svjetski prvaci u cikvanju i ganganju,i sto se oblacite po zadnjoj pariskoj modi itd,itd


Ima li smisla komentarisati ovo ako vec svi znamo da je Bileca bila visa po broju stanovnika 50 - tih godina nego danas racunajuci i one sto ih ispratismo a non stop je bio prirastaj stanovnistva. Kud se djede taj narod. Iznjedrila je Hercegovina i Crna Gora vise Srba nego svi ostali krajevi. Srba iz Crne Gore ima vise od dva puta u Srbiji ( koji su samo u dvije zadnje generacije tu ) nego sto ih je u Crnoj Gori.

Ma vidi ti zundelja sto se raspuco on bi jos i da psuje,saula momcino,saula,kao prvo nije fino da mi brises komentare,to je moje misljenje, a to da vas mrzimo,eto jok trebali bi da vas volimo,mi vas ne mrzimo

Saberi se care nijednu ne vezes, sta li je u toj ispacenoj dusi kad ovako govori i razgovora sama sa sobom?

Hercegovina je i bice kamen sto odhrani vise djece nego sva plodna Vojvodina. Pjevali smo " ostajte ovdje.." a sad samo od vas zavisi nasa pjesma...
Зна Душана родит Српка, зна дојити Обилиће,
ал хероје ка Пожарске, дивотнике и племиће,
гле, Српкиње сада рађу... Благородством Српство дише...
Бјежи, грдна клетво, с рода - завјет Срби испунише

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #9 poslato: 10.11.2007. 10:35:22 »
Zamolio bih prvo administratora, a zatim i sve ostale koji se osjecaju kao pravi Bilecani da od sada pa na dalje posvecuju vise paznje forumima zabavnog karaktera, a da ja preuzmem na sebe odgovornost da gubim malo vremena odgovarajuci zalutalim i isfrustriranim osobama poput Hadzibega.

Nadam se da ce ove moje molbe biti uslisene.

Kao prvo, da si mangup neki, vala i nisi, jer ne bi se skrivao iza nekog tamo nicka, vec bi rekao ja sam taj i taj i mislim to i to. Kao sto vidis ja sam ostavio na sajtu sve podatke, pa i sliku koja je stara neka evo sada vec dva dana. Vjerovatno se i poznajemo sa nekog drugog sajta koji se naziva bileckim, a ponajmanje je bilecki, bar po sadrzaju i komentarima na forumu. To pouzdano znam jer sam svojevremeno na tom sajtu aktivno ucestvovao u odredjenim raspravama na forumu, i prije neki dan sam banovan jer sam pustio poruku da posjetite prvi pravi bilecki sajt www.bilecainfo.com. Drago mi je sto ste me banovali, a jos mi je draze sto se polako odazivate pozivu i posjecujete nas sajt, bez obzira kakve stavove iznosite. Takodje drago mi je sto i kradete pojedine vijesti sa naseg sajta (pogledajte dan i vrijeme objavljivanja vijesti koji su identicne na nasem i njihovom sajtu). Sto se tice autorskih prava ne brinite se, necemo vas tuziti. Jer mi smo ipak fini i posteni ljudi, a ne divljaci i varvari. Samo da se zna.

Zatim, kao sto vidis Hadzibeze, trudim se da pisem jasno i koncizno, iz jednostavnog razloga da me bolje razumijes bez obzira sto sebe smatras za intelektualnu gromadu, mada sam ja misljenja da je situacija obrnuto proporcionalna i smatram te intelektualnom mrvicom, i da vidis da nisam ni nervozan ni iznerviran tvojim pisanjem vec krajnje smiren i opusten. Kada kazem da pisem jasno i koncizno, tu mislim i na cinjenicu da koristim latinicno pismo, naravno iz razloga da me ti razumijes, jer ne znas cirilicno pismo. Kakva koincidencija, mi Srbi, kako nas vi muslimani nazivate varvari, znamo i cirilicu i latinicu, a vi emancipovani, kulturni, obrezani i obrazovani, ne znate nego latinicu. Kada sam svojevereno vrijeme ubijao pisuci na odredjenim forumima jednog drugog sajta, koji se, ponavljam, zvao bileckim, koristio sam cirilicu kao pismo da potvrdim moje sumnje. Naravno, sumnje su se pokazale apsolutno tacnim, pa su mi ukidali poruke uz njihovu poruku da ne razumiju cirilicu i da je vise ne koristim. Kao sto vidis mi ne ukidamo nijedan post pa taman bio napisan i kineskim jezikom. Pismo nije bitno, vec sadrzaj posta.

Naravno, moram jos nesto da iskomentarisem. Sto se tice nasih djevojaka, one su, bar vecina njih mlade, fine, zgodne, obrazovane, a ne bez zuba, kao sto ti kazes. Bar je lako zapaziti sve ovo sto kazem, jer nase cure isticu svoje prirodne ljepote stilom i nacinom oblacenja, svojim pojavama, dok neke tamo druge, ne nase cure, skrivaju svoje ljepote ili skrivaju svoju ruznocu. Koliko znam ljepote su uvijek bile da se pokazuju, bez obzira na koje se ljepote mislilo, a sve ono sto ne valja i sto je ruzno, gledamo da sakrijemo da ne vidi neko drugi. Vi ste u tom skrivanju fenomenalni i ja vam ovom prilikom cestitam. A evo i jedan moj prilog da ljudi vide kako hadzibeg i njegovi skrivaju "njihove ljepotice sa svim zubima u glavi".

Pisao bi jos sada, sigurno ima materijala, ali svi tekstovi koji sadrze deset i vise recenica za tebe i za sve one slicne tebi, imaju status romana, pa se bojim da ne procitate ili zbog obimnog sadrzaja ne razumijete moju poruku.
« Poslednja izmena: 10.11.2007. 11:49:32 kuksi »
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #10 poslato: 10.11.2007. 11:04:55 »
Bravo Kuksi!!!!
Ja sam razmisljala sta reci,i da li uopste nesto odgovoriti Hadzibegu...
Slazem se sa tobom u svemu...htjela sam se raspravljati sa njim ali onda sam dosla do zakljucka da to ne radim,jer kad bi svi sad poceli njemu repliciratii u kom pravcu bi to otislo?!?Zato budimo srecni sto imamo konacno NAS sajt o Bileci i ne dozvolimo da ga neki tamo pokvare,Hadzibeg je prvi koji se javio,ne sumnjam da ce ih biti jos,i da ce uvjek pisati na temu politike,pa bi suludo bilo prepucavati se sa nima(mada ne znam dal cu i koiko ako se ovako nastavi i ja odoljeti da im ne kazem koju).Vidi se da ne mogu preboljeti Bilecu...i po tim mnogobrojnim sajtovima u cijim nazivima je uvjek Bileca...
...i zato vratimo se zabavnim temama...
....cinite sve da nam sajt bude bolji.....
.....obavjestavajte Bilecane o njemu.....
......jer zaista imamo nesto KONACNO sto je nase i na sta treba da budemo ponosni!!!!

Van mreže pedjak

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 6
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #11 poslato: 21.11.2007. 12:51:37 »
  Prije svega, zelio bih da pohvalim mladog i energicnog KUKSIJA, koga i licno poznajem!!! Vidim da nije izgubio ni djelic lucidnosti ni energije iz vremena kada je kao mladi i uspjesan student sa istim zarom branio pozicije srpskog naroda, narocito na onim prostorima gdje su bili najugrozeniji, a posebno  na Kosovu i Metohiji. Nije zalio vremena ni energije da se prepucava po "bileckim" sajtovima sa slicnim hadzibegu da bi sa nekim cinjenicama osvjetlio onaj dio proslosti za koji ili ne zele da znaju lii ne znaju ili se jednostavno prave ludi.
  Po malo je zamorno se raspravljati sa tipovima poput hadzibega cije se poruke copy-paste metodom prenose po "bileckim" sajtovima napravljenih sirom Sjeverne Evrope, imajuci za cilj da propagiraju mrznju i netrpeljivost kao i da stvore lazan osjecaj superiornosti njihovih sunarodnika nad narodom koji sad u Bileci zivi. To odmah potvrdjuje u sajtu njegov naziv gdje koristi ime hadzibeg, zatim one otrcane fraze o zenama, primitivnom narodu i.t.d. Ne bi bilo pametno upustati se u rasprave koje mogu trajati  u nedogled a nista posjetioci pametno izvuci. Moj prijedlog je na poruke ovakvog tipa jednostavno se ne osvrtati, jednostavno ih ignorisati. Jer to je jedini nacin da se forum sam rijesi ovakvih ljudi, zeljnih svadje i teskih rijeci.
   Ono sa cime se ne bi slozio sa Kuksijem jeste da nikad nista nismo postigli za pregovarackim stolom. Nek se samo sjeti Jovana Ristica, Nikole Pasica i njihovih savremenika, kao i njihovih rezultata. "Uvijek smo imali u izobilju vodja i budala, samo smo ih tesko razlikovali"- negdje je izjavila jedna nepoznata a mudra glava. Mislim da se upravo u ovome krije i nas los medjunarodni polozaj i razjedinjenost po kljucnim nacionalnim pitanjima gdje bi trebali biti jedinstveni. Prosla su vremena kada su se ratovima ostvarivale teritorijalne dobiti. Sad diplomatija i jaki mentori mogu biti ubojitiji od bilo kakvog oruzja. Nadam se da i medju nama ce se naci neko ko ce imati dovoljno hrabrosti, mudrosti, harizme i snage da izvede srpski narod iz tame u koju je zakrocio jos od bratoubilackog rata i 45-godine , i da ga vrati sa visedecenijskog tumaranja. Sta je bilo, bilo je!! Vise se ne smijemo dijeliti ni po kakvim ideoloskim matricama, neophodno nam je jedinstvo gdje god se nalazili u cilju opsteg spasenja i konacnog napretka. Toliko za sada. Pozdrav svim Bilecanima i samo naprijed!!!!!
 P.S. Zelio bih pohvaliti kreatore ovoga sajta i reci da je velika sramota sto do sada se niko nije  iz Bilece  usudio na ovakav poduhvat. Red je konacno da pokazete da je duh IT tehnologija prisutan i na prostorima Hercegovine i samim ovim poduhvatom demantujete sve one koji govore o nekoj zaostalosti. Pozdrav!!!

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #12 poslato: 21.11.2007. 13:51:56 »
tako je ljudi!

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #13 poslato: 22.11.2007. 21:12:44 »
Ama uzeli su ga vec! Mislim Kosovo. JEbiga sad treba i to sto prije rijesiti pa da se krene dalje. Bilo kakvo rijesenje je bolje od ovog naprdjivanja i gubljenja vremena. Evo, oko Crne Gore! Koliko su prdili te nemoze tako te frka zategnuto i sta bi? Pojo Vuk magarca! Crna Gora samostalna i siguran sam da sad imaju bolje odnose nego ranije.
Nismo mi u situaciji da namecemo rijesenja pogotovo ne da uslovljavamo bilo sta! Upravo je obratno! Posle 20 godina nesretne politike i gresaka ne mozes ocekivati da nam se sada  okrene situacija u korist. Duga prica i ne znam sto sam je i poceo, uglavnom poenta je price: Realno, objektivno,pametno kretati se  naprijed. I malo brze brate! Svi odose! Dok se mi osvijestimo i Albanija ce nam biti pojam!
I uglavnom se ja slazem sa svim diskutantima, samo treba shvatiti gdje smo i koliko se mozemo protec'!
I slazem se sa predhodnikom; ovom narodu treba vise kompjutera, matematike, nauke, preciznosti (U tome smo se makar dokazali u citavom svijetu) a manje politike,istorije, suplje price, teoretisanja!

Van mreže pedjak

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 6
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: HOĆE LI STRANE ZEMLjE OTET KOSOVO SRBIJI?
« Odgovor #14 poslato: 05.12.2007. 16:02:58 »
Nije ni malo ukusno Kosovo posmatrati u paraleli sa Crnom Gorom. Jer Crna Gora je bila ravnopravna clanica u drzavnoj zajednici a pravo na otcjepljenje joj je bilo, koliko se sjecam, zagarantovano i u sporazumu o stvaranju drzavne zajednice ili kako se vec zvao. To je bilo njihovo legitimno pravo koje su mogli ostvariti referendumom. E, sad je druga prica pod kakvim je uslovima sproveden referendum, kakva je bila uloga Frantiseka Lipke s njegovim "zlatnim glasom" kao i naseg sadasnjeg visokog predstavnika. Uglavnom, njihovo pravo na samostalnost je ostvareno legitimno uz nerazjasnjene mnoge zakulisne radnje. Cinjenica je da u Crnoj Gori postoji skoro javno antisrpsko raspolozenje, odnosno neraspolozenje za ono sto iz Srbije dolazi. To je cinjenica koja nije nastala preko noci i da bi se to jasno definisalo neophodno je posmatrati period poslije Prvog Svjetskog rata i svega onog sto se izdesavalo. Ali odoh daleko od teme...
    Kosovo i Metohija su dio Srbije i nadam se da ce jednog dana Srbija povratiti potpunu kontrolu nad tom teritorijom. Tacno je to da je u nekim pitanjima vodjena totalno pogresna politika, ali to ne daje nikome za pravo da kazni datu politiku tako sto ce im oduzeti dio teritorije. Ako bi se vodili time, sta je onda poslije drugog svjetskog rata trebalo ostati od Njemacke i drugih drzava kojima su upravljali fasisti. Politika jednog covjeka ili grupe ljudi i njihovo djelovanje nije politika cijele nacije i ako zelimo da kaznimo nekog, kaznimo ga kao pojedinca s pravom a ne citavu naciju.
    Jer Kosovo je mnogo trajnija kategorija i od  politicara koji su predstavljali vlast devedesetih i od onih koji je sad predstavljaju pa cak i od nas samih. Niko ne moze dati Kosovo nekome jer to nije nase privatno vlasnistvo, mi smo samo pripadnici jedne generacije Srba kojima bi trebalo da Kosovo znaci isto onoliko koliko i onim ljudima koji su ucestvovali u njegovoj odbrani kroz istoriju i da taj duh pripadnosti prenesemo na mladje generacije, kako bi ljubav prema onome sto je Kosovo i Metohija predstavljala nasim precima bila isto toliko jaka i kod nasih potomaka.
  Slazem se da obicni narod treba povesti vise racuna o stvarima koje ce im poboljsati kvalitet zivota koji i nije na zavidnom nivou, a diplomatiju i spoljnu politiku ostaviti onim koji su izabrani i placeni za to. Njihovi eventualni uspjesi i neuspjesi su relativni, ono sto treba da bude trajno to je nasa kolektivna svijest da je Kosovo i Metohija kulturni i duhovni centar svih Srba ma gdje se nalazili i da ce uvijek biti dio Srbije.