BILECAinfo forum

Bilećke teme => Bilećke priče => Temu započeo: ZOXL 18.07.2008. 10:41:14

Naslov: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: ZOXL 18.07.2008. 10:41:14
ovu temu pokrećem ne zato što sam ja poetska duša..niđe veze..već zato što me jedan naš sugrađanin zamoli da objavim stihove koje je on ''sklepao'' u trenucima inspiracije...zato ako imate dara za poeziju evo ovdje kutka

 
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: S.A.F. 18.07.2008. 12:26:08
Pošto se pominju mlin, bilećanka i kovnica predlažem da se napravi neki industrial metall na ovaj tekst.
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: kerber_ 18.07.2008. 12:40:49
Ova pjesma me potsjeća na rane radove mog velikog i debelog prijatalja:

SANKCIJE STEGLE SA SVIH STRANA,
NEMA ODAKLE DA SE UVOZI HRANA...

S tim sto je on to pisao kao osnovac.
Doduše ni kasniji stihovi mu nisu mnogo odvojili od ovih...
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: zid 18.07.2008. 16:27:34
Evo jedne od mog prijatelja iz jugoistocne Srbije:

Koga budiš
U pola tri noću
Šugavi petlu
Pijan ko guzica
Pijan ko dve guzice
Od majke votke
Ćiku vraćam se
Misliš nekom  je stalo
Do tvog kukurikanja
Misliš nekom je stalo
Što se vraćam
Janpi ko jazmi
E,petle,petle budalo
Bolje mrči koku
Bolje šmrči koku
Koga budiš
Kad ceo grad
Je željan sna
Osim mene,pičke željne zagrljaja
Jedne tople žene
Koja je noćas u drugom gradu
Trezna I usredsređena na svoje studije
I zaljubljena u nekog drugog…
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: Hercegovac77 18.07.2008. 16:44:40
Zid ovaj tvoj prijatelj stvarno ima dara.
Svaka mu cast.
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: ZOXL 18.07.2008. 16:54:48
 ;D he he al tema napreduje...to braćo...opaaa moj jubilarni 200-ti post :o
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: S.A.F. 18.07.2008. 17:02:20
Ja sam jednom probao da se bavim pjesništvom ali mi ne ide. Uspio sam samo da smislim:

Kad je M.... na slot udario,
Trista evra u nj' je uturio.
Slaže šljive, slaže i sedmice,
Grize palac, pocrnilo lice.

I to bio bio i kraj mojih pjesničkih aspiracija.
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: zid 18.07.2008. 20:18:24
Prebacena iz druge teme:

Predstavljam Vam deo svoje poezije koja je napisana po uzoru na Vogonsku literaturu. Prepuna zanimljive ritmike i upecatljivih simbola ona ukupno osvetljava nadrealizam podvucene metafore. Ovde pesnikova osecajna dusa uspeva da prodre preko medija strukture stihova sublimirajuci, prenoseci u transcedentalno i dolazeci do fundamentalne dihitomije, ostavlja sa dubokim i zivim uvidom u motiv pesme.


Dakle:

Omnibus daklvadni o krdljubnk gretsk ovl
Gde vodi eurk of sablbl majke svete
Katafir transcedentalni pulfrljer ponosno gradi
Zaus uy a madvbr gde gufalj povraca
Mauzolej fafnir aik aeb ganda usneb

O, fredld grantibagli
Vase su mi majkturacije
Nalik tlertanim malitagli
Lica grotesknih statua
Spoznajno kaumavi gliteri
Afterap madakve abvi

Alergicno alegoricne zmbacije
Gde vogilozno bralkdmano staje
Da se maepdkva aefkovulo
A Zdkbrfr zna bdsno advamano
asoknie agrokrastne tafasdvulo

Krst atibilu zpiveni neba…
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: ZOXL 18.07.2008. 23:26:34
e mozda bi bilo vrijeme da neka curica ili mlado momce  postavi neku svoju misao pa da ipak procitamo nesto ozbiljnije
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: ljubavnik_89 19.07.2008. 01:45:26
;D he he al tema napreduje...to braćo...opaaa moj jubilarni 200-ti post :o
svaka ti dala...
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: hadzibeg 29.08.2008. 04:30:06
Evo brace i jarana,
Bileckijeh muslimana
jojjjjj


Ako je ganga poezija da vam i ja nesto odpoezujem

Uzdravlju bili zundelji
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: sremci 29.08.2008. 05:03:30
Poceo si me nervirat Kao Koroman,i jesi za gangu i ti i on!Ti si bolan najveci nacionalista i seljak!
Pa bolan i Sulejman Tihic se smirijo a tebi jos u glavi nacionalizam,rat i svadja.Ja imam utisak da bi ti volijo da se opet zarati i da opet nas optuzis da smo poceli,al neces vise,mi se od nedavno kunemo u Solanu,idemo na jogu i tihujemo!Tihovanje ti je sad najpopularni ritual u REPUBLICI SRPSKOJ,probaj!Ne moze te niko iznervirat osim Koromana.

I molim te lijepo,onako demokratski,nemoj vise ovdje gangat,to kad se skupite tamo nedje u svijetu svi sa Zausja,Prijevora,Popdgorja...pa gangajte sve dok vas neproceraju i uzmu vam boravisne vize zbog seljakluka!

Izvinite kolega zoxl i ljubitelji Bilecke poezije,samo natavite!
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: sremci 29.08.2008. 05:46:44
Ja sam jednom probao da se bavim pjesništvom ali mi ne ide. Uspio sam samo da smislim:

Kad je M.... na slot udario,
Trista evra u nj' je uturio.
Slaže šljive, slaže i sedmice,
Grize palac, pocrnilo lice.

I to bio bio i kraj mojih pjesničkih aspiracija.
nadovezao bih se..

jednom tako iz inata,
ode na slot Duzdina plata.
mala-veca,sljiva -grozdje,
nikako da kuci podje.
nije znao kako Duzdi reci,
kad je Tesa rekao:M..... fajrunt je, kuci kreci.
Dosjeti se M....liska stara,pa poslusa konobara.
krenu pjeske svojoj kuci,
al smislijo je,usput ce ga lopov tuci...

nastavak o Duzdinoj plati,koja je zavrsila na slotu-sutra.
laku noc!
 
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: S.A.F. 29.08.2008. 11:44:23
Nije bila plata nego penzija, ali nema veze samo nek se rimuje :D :D :D
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: Nigger Gruja 29.08.2008. 16:54:09
Evo brace i jarana,
Bileckijeh muslimana
jojjjjj


Ako je ganga poezija da vam i ja nesto odpoezujem

Uzdravlju bili zundelji


Pa stani zar niste vi "Bošnjaci"( :D :D :D :D :D :D) povredi sam sebi vitalni nacionalni interes. Ali nije čovjek kriv ni oni sami neznaju od silnih promjena kako se trenutno nazivaju,a i mjenja se kojekude svakom malo. Ih brzina je to :D :D :D :D :D
Naslov: Odg: Bilećka poezija(objavite svoje stihove)
Poruka od: zid 29.08.2008. 17:57:21
"Buk Bijela" srpsko preduzece
Srbe prima Muslimane nece

Pjesma ogorcenih muslimana sa biroa za zaposljavanje iz sredine 80-ih.