BILECAinfo forum
Bilećke teme => Politika => Temu započeo: boleee 22.09.2008. 23:33:15
-
Dali podrzavate gradnju dzamije u nasem gradu i imali kome da se gradi????????????? ja iskreno nisam protiv dzamuja i bogomolja ali mislim da u nasem gradu nema potrebe za tim !
-
evo i ti rece bar jednu pametnu :taptap:
pa ko je za to?
nismo turci......
-
E vidis ja sam misljenja (sada ce vecina osuti po meni drvlje i kamenje) da dzamije treba obnoviti.
Bez obzira sto ovde sada skoro nema ljudi islamske vjeroispovjesti.
Meni nikada Obradovica dzamija nije smetala, pa nevidim zasto bi mi smetalo i da se ona obnovi.
-
uvijek je bilo čije stado toga i planina, ako bude Bošnjaka koji se vraćaju u Bileću trebalo bi je obnoviti, bila je i prije i nikom nije smetala, ali treba u svakom slučaju da ne bi rekli da smo stoka...svako svoju kuću neka zida...
-
Pa poznato je da dzamiju nisu srusili Bilecani,ne znam onda zast bi nam smetala...Ako je potrebna nek se napravi.
Pa ona mala u grabovicama postoji haj-ho pa nikom ne smeta.
-
uvijek je bilo čije stado toga i planina, ako bude Bošnjaka koji se vraćaju u Bileću trebalo bi je obnoviti, bila je i prije i nikom nije smetala, ali treba u svakom slučaju da ne bi rekli da smo stoka...svako svoju kuću neka zida...
e to si u pravu...niko nije protiv bogomolja....ali ako ce je praviti neka je oni prave.....
-
ma onu u gradu su nešto kao pokrivali ali tu su stali..ne da niko kinte za obnovu :D :D..jaaaadan treba se odvojit od ''dinara''..čito sam ranije po njihovim forumima da skupljaju pare za obnovu ali to je vjerovatno bilo nešto mizerno..šta će onaj iz Danske ili Švedske davat pare bezveze kad zna da se nikad neće vratit vamo a i koji bi se Q... vraćo vamo...druga stvar... ni oni nisu neki vjernici..dok su bili ovdje nije 5-6 Nena i Deda išlo u džamiju kao ni kod nas u crkvu da bi čim su počele nacionalne stranke svi nagrnuli(i u crkvu i u džamiju) pa čak i neki zakleti komunisti kojima do tada svetinje nisu značile baš ništa ali to je sad već drugi problem..
-
Ne obaziru se oni na nase komentare.Obnovice je BEZ pitanja!I treba da je obnove kada je vec muslimansko groblje neka bude i dzamija(mislim na podrucje gde su mezari).
-
ma onu u gradu su nešto kao pokrivali ali tu su stali..ne da niko kinte za obnovu :D :D..jaaaadan treba se odvojit od ''dinara''..čito sam ranije po njihovim forumima da skupljaju pare za obnovu ali to je vjerovatno bilo nešto mizerno..šta će onaj iz Danske ili Švedske davat pare bezveze kad zna da se nikad neće vratit vamo a i koji bi se Q... vraćo vamo...druga stvar... ni oni nisu neki vjernici..dok su bili ovdje nije 5-6 Nena i Deda išlo u džamiju kao ni kod nas u crkvu da bi čim su počele nacionalne stranke svi nagrnuli(i u crkvu i u džamiju) pa čak i neki zakleti komunisti kojima do tada svetinje nisu značile baš ništa ali to je sad već drugi problem..
U prvu si,ziva istina!
Neki dan,dok sam raspremala podrum,naidjem na casopis "Bileca polis"(mislim da se tako zove) koji je izlazio 80-ih god.i na naslovnoj strani neke Bilecke komunjare drze karanfile i docekuju druga Tita sa sve kezom od uva do uva!
Moj stric ih prepozna kao danasnje"velike"Srbe koji od '91 slave Bozic,itd.
Nemam nista protiv izgradnje dzamije ili bilo kog drugog vjerskog objekta,ali ona nista nece predstavljat muslimanima kada ih ovdje i nema.Pa sta vrijede sve silne srpske crkve po Kosovu kada Srba nema,a Albanci se nakotili k'o zecevi!?
Crkvu cini narod,a ne gradjevina sama po sebi.
Uzgred,sjetih se jednog vica,oprostite na digresiji:
Prolazi Srbin ispod dzamije i vidi hodzu kako ilace...
-Dzaba se sad deres,fino sidji kako si se i pop'o!
-
Pa ako imaju novac neka je grade.Nije ništa sporno.I prije je postojala pa nam nije smetala.Nego čini mi se da se njima ne gradi ta džamija.Vidim na njihovom forumu da stalno kukumavče jedni na druge i traže pare za izgradnju.Nešto ne mogu da se dogovore...
-
Kao gradjevina ne smeta mi, jedino ne bi volio slusat hodzu svaki dan oko 12 kako ilace. Znam kad putujem busom u Srbiju pa stanemo da odmorimo u Visegradu, redovno se cuje, meni nekako ne godi, dok je u Trebinju drugi slucaj, dzamija je u centru, ali se nikad ne cuje,valjda i oni imaju razumjevanja pa ga ne pustaju.
A sto se tice ovih pojedinih zakletih komunista, kad su nacionalne stranke dosle na vlast, naprasno zaboravise sta su bili. Jedan nas sugradjanin, 90-ih poceo slavu slavit pa se hvalio kako je zaklao ovna 50kg mesa, pa mu jedan od zvanica rekao: i nije ti nesto koliko si ga drzao...
-
Jedan nas sugradjanin, 90-ih poceo slavu slavit pa se hvalio kako je zaklao ovna 50kg mesa, pa mu jedan od zvanica rekao: i nije ti nesto koliko si ga drzao...
Mnogo ih je takvih, do 1990 nisu znali za slavu, nego slavili Novu Godinu, a onda se Srbovanje u full izdanju.
-
Kompromis iznad svega! Imam jednog prijatelja koji peče brava za Novu godinu, ali obavezno ostavi trticu za Bižić! :D
-
Mislim da je rano za to!
-
Mislim da je treba sazidat,pa je jopet sminat,samo da se nešto dešava...
ja sam za to da i na onoj obilaznici sazidaju jednu...
-
a bas,ako se nasele ovamo neka grade sebi...ali bice zalosno ako se dosele :zvizduk: :zvizduk:
-
Bileca nema para za mnogo " hitnije slucajeve ". Naravno da treba obnoviti Dzamiju. Neki znaju i ime ( nesto mi se ne da traziti ) sina sto napravi Dzamiju a pored nje majci Crkvu. Htjeli mi to ili ne to je nase nasljedje. Kako je muslimanima odricanje glavna karakteristika tako i sami nikad necemo prestati da ih guramo u odricanje i da se sami ponosimo svojim. Ako je koju i trebalo rusiti to bi svakako bile one koje su sagradjene na temeljima nasih Crkvi ( ova nasa Bilecka nije ). Sam bi uzeo malj u tom slucaju!!!!
-
dok je u Trebinju drugi slucaj, dzamija je u centru, ali se nikad ne cuje,valjda i oni imaju razumjevanja pa ga ne pustaju.
E prekjuče se baš jasno, glasno i razgovjetno čuo. Nek vala ide i trebinjcima nesto uz ku*ac.
-
dok je u Trebinju drugi slucaj, dzamija je u centru, ali se nikad ne cuje,valjda i oni imaju razumjevanja pa ga ne pustaju.
E prekjuče se baš jasno, glasno i razgovjetno čuo. Nek vala ide i trebinjcima nesto uz ku*ac.
E ako je, neka je. Valja malo, samo da je cesce posto su oni u pitanju. Mozda su ovi njihovi praznici imali uticaja ;D
-
Samo neka se radi nesto.Pa nije ta dzamija od juce tu!!!
-
Postovani Vladix, ovu temu i sve postove treba potpuno izbrisati. Jedan ozbiljan forum ne postavlja pitanje izbora izmedu dobra i zla. A da ne govorim da je pitanje postavljeno mimo svih pravila srpskoga jezika. Ali, jasnoca misli se ogleda u jeziku. Ovdje nema ni misli, niti jezika.