BILECAinfo forum
Zabava => Muzika => Temu započeo: VLADIX 17.11.2007. 12:30:05
-
Napisite tekst neke bilećke gange i podijelite sa forumašima.
-
Oj djevojko iz Bilece
Za tobom mi drob izlijece
ili izlece (svrseni glagol)??????
-
Sto se ovo ne cujemo
k'o da nista ne pijemo?!
:) ;) ;D :D :P
-
Niz Baljacku ravnu stranu
djevojka mi rukom manu...
-
Niz Baljacku ravnu stranu
djevojka mi rukom manu..
Ovo mi nije jasno, ravnu stranu???? Strana ne moze biti ravna! ALi eto tako ide pjesma.
-
Prde mala ko iz karabina
ostade joj garava supcina
uuuuuuuuups
-
Oj gatacko polje meko
po ladu po zaladu.....
............................
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
-
Tata dodji evo ovi otvorili neku temu za tebe! ;)
-
Tata dodji evo ovi otvorili neku temu za tebe! ;)
;D ;D ;D ;D
-
OĆE MOLI ONU NAŠU
O LAZARU I MILOŠU
-
EVO BRAĆE I JARANA
ZAJEDNO SU SVAKOG DANA
-
OĆE MOLI ONU NAŠU
O LAZARU I MILOŠU
Zar nije : Oćemo li onu staru :o??
O Milošu i Lazaru
-
Naravno da jeste...
Za bilo šta što se pjesmom zove, pa i gangu, se mora poznavati bar krucijalni pojam kao što je rima, a ne bi zgoreg bilo znati nešto o metrici i ritmici stiha, versifikaciji...
Uzeo bih aktivnog učešća u ovoj temi, ali vidim da je već prilično degradirana, a i nosi naslov "bilećke gange", pa se bojim da ne prisolim koju sa strane...