BILECAinfo forum

Zabava => Muzika => Temu započeo: VLADIX 17.11.2007. 12:30:05

Naslov: Gange
Poruka od: VLADIX 17.11.2007. 12:30:05
Napisite tekst neke bilećke gange i podijelite sa forumašima.
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: zid 17.11.2007. 16:37:58
Oj djevojko iz Bilece
Za tobom mi drob izlijece

ili izlece (svrseni glagol)??????
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: Mare 20.11.2007. 12:09:01
Sto se ovo ne cujemo
k'o da nista ne pijemo?!
 :) ;) ;D :D :P
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: Hercegovac77 20.11.2007. 18:45:07
Niz Baljacku ravnu stranu
djevojka mi rukom manu...
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: zid 20.11.2007. 20:43:50
Niz Baljacku ravnu stranu
djevojka mi rukom manu..

Ovo mi nije jasno, ravnu stranu???? Strana ne moze biti ravna! ALi eto tako ide pjesma.
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: zid 20.11.2007. 20:46:30
Prde mala ko iz karabina
ostade joj garava supcina
uuuuuuuuups
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: Nikolaj 22.11.2007. 18:09:10


Oj gatacko polje meko
po ladu po zaladu.....
............................
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: Nid@ 03.12.2007. 15:04:39
Tata dodji evo ovi otvorili neku temu za tebe! ;)
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: Nikolaj 03.12.2007. 16:52:17
Tata dodji evo ovi otvorili neku temu za tebe! ;)


 ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: ševa 10.10.2008. 13:40:52
OĆE MOLI ONU NAŠU

O LAZARU I MILOŠU
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: ševa 10.10.2008. 13:42:04
EVO BRAĆE I JARANA
 ZAJEDNO SU SVAKOG DANA
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: Trile 10.10.2008. 13:49:21
OĆE MOLI ONU NAŠU

O LAZARU I MILOŠU
Zar nije : Oćemo li onu staru    :o??
             O Milošu i Lazaru
Naslov: Odg: Gange
Poruka od: kerber_ 11.10.2008. 14:03:33
Naravno da jeste...
Za bilo šta što se pjesmom zove, pa i gangu, se mora poznavati bar krucijalni pojam kao što je rima, a ne bi zgoreg bilo znati nešto o metrici i ritmici stiha, versifikaciji...
Uzeo bih aktivnog učešća u ovoj temi, ali vidim da je već prilično degradirana, a i nosi naslov "bilećke gange", pa se bojim da ne prisolim koju sa strane...