Autor Tema: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub  (Pročitano 20120 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« poslato: 14.03.2008. 16:23:19 »
Sredina koja zaboravlja svoje velikane za njihovog ovozemaljskog zivota gorko ce se kajati u buducnosti kada shvati njihov znacaj.

Horacije


Zelio bi da se u ovoj temi oglase svi obozavaoci Stvaralastva gospodina Zvijera kao i njega licno. Posto znamo da ovaj veliki pjesnik nije zvanicno nista objavio (bar meni nije poznato) Zelio bi da ovu temu ispisemo njegovim fantasticnim poetskim driblinzima.
Misljenja, kritike, biografski podaci,recenzije, sve je dobrodoslo
TAkodje,pozivam sve clanove ovog foruma da iskazuju njegove stihove ako ih se sjecaju i naravno licno gospodina Zvijera da nam ucini veliku cast i da se oglasi na ovoj Temi.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #1 poslato: 14.03.2008. 16:31:46 »
Odgovor za clana SAF iz stare teme
Nije mi nista poznato o njegovom eseju o kanibalizmu. Ali njegov sklonost ka erotskoj poeziji nije od juce:

DJevojko!
DA li je Tvoja zudnja
Proporcionalna precniku
Tvojih bradavica

usmeno predanje iz daleke '95

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #2 poslato: 14.03.2008. 16:35:53 »
Svaka cast, mislim da ovakav velikan zasluzuje monogo vise od teme na forumu, ali omnium rerum principia parva sunt (svim stvarima mali su pocetci), Ciceron.
Sto se tice biografije mislim da ce se naci materijala, a posto ocekujem veceras Mladena da svrati kod explorera u kladionicu mozda bude nesto iz prve ruke. Explorer je imao priliku da cuje esej o kanibalizmu licno od Mladena tokom voznje autobusom na relaciji vranjska - bileca








Van mreže G F F

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 178
  • Ugled: +16/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #3 poslato: 14.03.2008. 16:57:02 »
'Tesko curi koja je postena,kad ostari nema uspomena.'
                                            Madera '90 i neke

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #4 poslato: 14.03.2008. 20:29:29 »
"Draga damo iz dalekog grada,
kada cete uzeti taksi pa da dodjete do mene,
da vam covek sa Hercegovackog krsa
jezikom izmast**bira vaginalni deo kli*orisa"
                                 Mladen Zvijer Baca Gete (zima 1997 u tel razgovoru sa doticnom)

Trebali bi kod teme staviti onaj znak (18+)

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #5 poslato: 15.03.2008. 16:41:22 »
Nas dragi gospodin Zvijer Mladen, nije poznat samo kao literarni radnik vec i kao konceptualni umjetnik i covjek koji je spreman da rusi tabue. U prilog tome govori i dogadjaj sa pocetka ovog vijeka.
Trebinjci napravili korzo ili ti pjesacku zonu izmedju platana i glavne ulice. Naravno i fontana je tu nasla svoje mjesto. Kako je sve to zavrseno i zvanicno otvoreno negdje s pocetka proljeca, iskupio se uvece kopmpletan trebinjski ''establisment'' i svi istaknutiji ''gradjani'', puna ulica naroda, neki setaju, neki sjede po bastama okolnih kafica na sve strane odzvanja role ovo, role ono....... U vrijeme najvece guzve nailazi gospodin Zvijer Mladen koji je tada nosio dugu kosu i bradu, na nogama bijele cipele, obucen u bijele pantalone i bijelu kosulju sa ruskom kragnom. Nailazeci ispred elitnog kafea Grand, u njemu proradi neki umjetnicki revolt, i on iz protesta prema trebinjskoj kvazi-eliti i malogradjastini napravi na ulici salto. Naravno trebinjski malogradjani sokirani ovim su zvali miliciju koja je gospodina Zvijera legitmisala i poslije kraceg informativnog razgovora pustila da ide kuci. Nesto kasnije iz revolta na ovaj dogadjaj, Mladen se obrijao osisao na kratko i ofarbao u ljubicasto.

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #6 poslato: 16.03.2008. 01:21:22 »
Nas dragi gospodin Zvijer Mladen, nije poznat samo kao literarni radnik vec i kao konceptualni umjetnik i covjek koji je spreman da rusi tabue. U prilog tome govori i dogadjaj sa pocetka ovog vijeka.
Trebinjci napravili korzo ili ti pjesacku zonu izmedju platana i glavne ulice. Naravno i fontana je tu nasla svoje mjesto. Kako je sve to zavrseno i zvanicno otvoreno negdje s pocetka proljeca, iskupio se uvece kopmpletan trebinjski ''establisment'' i svi istaknutiji ''gradjani'', puna ulica naroda, neki setaju, neki sjede po bastama okolnih kafica na sve strane odzvanja role ovo, role ono....... U vrijeme najvece guzve nailazi gospodin Zvijer Mladen koji je tada nosio dugu kosu i bradu, na nogama bijele cipele, obucen u bijele pantalone i bijelu kosulju sa ruskom kragnom. Nailazeci ispred elitnog kafea Grand, u njemu proradi neki umjetnicki revolt, i on iz protesta prema trebinjskoj kvazi-eliti i malogradjastini napravi na ulici salto. Naravno trebinjski malogradjani sokirani ovim su zvali miliciju koja je gospodina Zvijera legitmisala i poslije kraceg informativnog razgovora pustila da ide kuci. Nesto kasnije iz revolta na ovaj dogadjaj, Mladen se obrijao osisao na kratko i ofarbao u ljubicasto.

Hahahahah veliki lik!
Kakav gest prezira! Kakva ironija! kakvo razotkrivanje laznih vrijednosti i mediokriteta. Tako bi se nasmijao u brk Trebinjskim gosparima mozda jos samo Beket! Ali ni on na tako originalan nacin! Uzimamo u usta ima covjeka koji suruje sa vjecnoscu. Davno je raskrstio sa ovim svijetom i njegovim laznim vrijednostima. Opet ostajem zapanjen pred njegovim djelom...

Van mreže hugo chaves

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 149
  • Ugled: +7/-2
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #7 poslato: 16.03.2008. 04:41:53 »
ali najjace ...ofarbo se u ljubicasto ;D

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #8 poslato: 16.03.2008. 19:56:06 »
ali najjace ...ofarbo se u ljubicasto ;D

U ljubicasto nego sta........... evo slike kao dokaz.

P.S. Kazu da od aprila uvode flat adsl, ako uvedu okacicu i video snimak besjede "bez fasizma nema ni cojstva" od Batea.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #9 poslato: 17.03.2008. 03:46:16 »
Veceras smo ja i explorer imali cast da se druzimo sa gospodinom Zvijerom u eminentnom ugostiteljskom objektu Apolon. Nije bio raspolozen da recituje, kaze ubi ga malogradjanstina, ali cemo dobiti onaj dio iz Mladenovog stvaralastva koji je zapisan, pa se
 nadam da cemo ga uskoro imati na forumu.

Van mreže ksc

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 64
  • Ugled: +7/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #10 poslato: 17.03.2008. 13:36:22 »
Bleca, ljeto 96.
Radio Republike Srpske , nocni program tema sta je za vas ljubav.
Javlja se nas redovni slusalac iz Bilece Z.M.
Ljubav nije koscina da je svaka budala glodje.
U studiju muk, pa odmah reklame...

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #11 poslato: 17.03.2008. 14:20:42 »
Imao sam zena,ne zna im se broja,
ljubio i grlio,ostala je po dje koja.
Mala moja ja sam Zvijer Mladen.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #12 poslato: 17.03.2008. 22:30:57 »
Bleca, ljeto 96.
Radio Republike Srpske , nocni program tema sta je za vas ljubav.
Javlja se nas redovni slusalac iz Bilece Z.M.
Ljubav nije koscina da je svaka budala glodje.
U studiju muk, pa odmah reklame...

Te 96-te sam cesto kad se uvece vratim pijan slusao nocni program radija Republike Srpske sve dok ne zaspem. Baca Gete se redovno javljao i recitovao, ali posle nekog vremena u studiju su ga sve cesce prekidali i nisu mu dozvoljavali da recituje.Baca iznerviran cenzurom zapreti da ce im unistiti radio program i tako jedne noci posle ko zna kojeg Bateovog javljanja i njihove cenzure, na talasima radija RS nesta grcanje.......kako mu je uspjelo ili se potrefilo slucajno nemam pojma (posle se Baca hvalio kako im je dohako).

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #13 poslato: 19.03.2008. 21:05:26 »
KAo sto rekoh u uvodu ove teme VEliki vizionari i umovi koji su ispred svog vremena uvijek su neshvaceni za zivota i u stalnom sukobu sa opstim poretkom. Bilo bi pravo cudo da su u radiju Republike Srpske imali razumjevanja za kontroverznu licnost Mladenovu.
Samo mali broj nas alternativaca na ovom forumu razumije njegovu poetiku!

Van mreže ivke

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 199
  • Ugled: +12/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Poezija Zvijer Mladena - Fan klub
« Odgovor #14 poslato: 28.03.2008. 14:54:40 »



     Ranih devedesetih sam cuo od umjetnika vise izuzetnih autobiografskih  prica od kojih je jedana na mene ostavila poseban utisak. Krajnje smiren, tecno, vjerno, prenosio je, na opste odusevljenje okupljenih pubertetlija, svoja iskustva sa izvjesnom damom koja je imala ambicije da mu bude zivotni saputnik.
      Naime, poslije vrelih maratonskih igara on eakulira na njen stomak, a ona, brze bolje, kupi rukama eakulat trpajuci ga u "vrsnicu". "Oce da zatrudni"- shvatio je. Kao svaki pravi muskarac znao je da to nije zena za njega pa je munjevitom reakcijom pomenuti sadrzaj iz "vrsnice" vratio na damin trbuh i spasio se belaja.


            Htio sam reci da nesmijemo zaboraviti na prozna djela umjetnika, ako zelimo da prikazemo njegovo             cijelokupno stvaralastvo i njega kao svestranog pisca.
u se, na se i poda se