Anketa

Ko je po vasem misljenju najbolji srpski teniser?

Nenad Zimonjic
2 (28.6%)
Janko Tipsarevic
0 (0%)
Novak Djokovic
4 (57.1%)
Viktor Troicki
1 (14.3%)

Ukupno glasova: 7

Autor Tema: Tenis  (Pročitano 161583 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #195 poslato: 02.04.2008. 00:12:12 »
  Beograd će od naredne godine biti domaćin WTA turnira druge kategorije koji će se igrati za nagradni fond od 750.000 $. Termin još nije tačno utvrđen, ali će najvjerovatnije biti februar ili oktobar.
   Ovo će nesumnjivo biti najveći teniski događaj u isoriji na našim prostorima.

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #196 poslato: 02.04.2008. 00:13:51 »
  Error,znaš li kako igra  Tipsarević?      :)

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #197 poslato: 02.04.2008. 00:42:52 »
  Tipsarević u četvrtfinalu!

Janko Tipsarević je ostvario najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri plasmanom u četvrtfinanle Mastersa u Majamiju, nakon što je pobijedio Rusa Mihaila Južnjog sa 2:1(3-6,6-0,6-3). Za polufinale će se boriti sa pobjednikom meča Nikolaj Davidenko-Mario Ančić. Samim ulaskom u četvrtfinale Janko je obezbijedio mjesto među prvih 30 na novoj ATP listi.

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #198 poslato: 02.04.2008. 18:06:25 »
jesi vidio sto se ona budala raskrvarila?
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže Cvrčak

  • Super član
  • *
  • Poruke: 776
  • Ugled: +15/-20
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #199 poslato: 02.04.2008. 19:15:48 »
Nisam gledala Tipsarevica,kako je igrao?Kada igra novu utakmicu???

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #200 poslato: 02.04.2008. 19:42:50 »
Nisam gledala Tipsarevica,kako je igrao?Kada igra novu utakmicu???
  Tipsarević u četvrtfinalu!

Janko Tipsarević je ostvario najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri plasmanom u četvrtfinanle Mastersa u Majamiju, nakon što je pobijedio Rusa Mihaila Južnjog sa 2:1(3-6,6-0,6-3). Za polufinale će se boriti sa pobjednikom meča Nikolaj Davidenko-Mario Ančić. Samim ulaskom u četvrtfinale Janko je obezbijedio mjesto među prvih 30 na novoj ATP listi.
sta reci...
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže Cvrčak

  • Super član
  • *
  • Poruke: 776
  • Ugled: +15/-20
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #201 poslato: 03.04.2008. 18:02:50 »
Igra Tipsarevic veceras u 21h.Budimo uz male ekrane i navijajmo!!!

Van mreže Cvrčak

  • Super član
  • *
  • Poruke: 776
  • Ugled: +15/-20
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #202 poslato: 03.04.2008. 23:05:10 »
Slabo Tipsarevic igra protiv Dayvidenka 5:2 u prvom setu za Dayvidenka!!!

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #203 poslato: 04.04.2008. 00:37:23 »
  Kraj za Tipsarevića!

Janko Tipsarević nije uspio da se plasira u polufinale ATP turnira u Majamiju nakon što je poražen od Rusa Nikolaja Davidenka sa ubjedljivih 6-2,6-1.

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #204 poslato: 04.04.2008. 10:10:38 »
Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u finale masters turnira u Majamiju, na Floridi, pošto je prošle noći pobedila Ruskinju Veru Zvonarevu sa 2:0 (6-1, 6-4).
Jankovićeva će u subotnjem finalu igrati sa Amerikankom Serenom Vilijams, koja je u drugom polufinalnom meču pobedila Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu sa 2:1 (3-6, 7-5, 6-3).
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #205 poslato: 04.04.2008. 16:28:49 »
 Prvi reket svijeta Švajcarac Rodžer Federer nastavlja sa lošim igrama ove sezone. U četvrtfinalu ATP turnira u Majamiju je poražen od Endija Rodika sa 2:1 u setovima. Rodik, kome je ovo prva pobjeda protiv Federera nakon 10 uzastopnih poraza, će se za finale boriti protiv Rusa Nikolaja Davidenka. U drugom polufinalu se sastaju Rafael Nadal - Tomaš Berdih.

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #206 poslato: 04.04.2008. 23:27:15 »
Nadal u finalu Majamija

Drugi teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u finale turnira Masters serije u Majamiju pošto je savladao Čeha Tomaša Berdiha sa 2:0, po setovima 7:6, 6:2. Meč je trajao jedan sat i 41 minut. Španac će u finalu igrati sa boljim iz duela Endi Rodik – Nikolaj Davidenko. Nadal je prošle godine izgubio u polufinalu Majamija od Novaka Đokovića, koji je kasnije osvojio titulu, a 2005. je igrao u finalu. Finale se igra u nedelju uveče po našem vremenu.

Na početku prvog seta, koji je trajao čak 73 minuta, oba tenisera su igrala dobro, i do brejka nije došlo sve do osmog gema, kada je Nadal poveo sa 5:3. Deseti nosilac nije hteo da lako preda prvi set, tako da je, nakon jedne sačuvane set-lopte i sam došao do brejka, i uspeo da izjednači na 5:5.

U taj-brejku je izgledalo kao da bi Čeh mogao da dođe do bitne prednosti osvajanjem seta, ali je nakon još tri sačuvane set-lopte sve rešeno u Nadalovu korist, pošto je Berdih napravio duplu servis-grešku.

Nakon više od sat vremena borbe, Španac je postao potpuno dominantan, i u drugom setu Berdih nije imao nijednu brejk-priliku. Već u prvom gemu Nadal je napravio bitan brejk, nakon odlične igre sa osnovne linije. Nadal je brejk napravio i u sedmom gemu, i to bez izgubljenog poena.

Španac je lako realizovao meč u svoju korist, osvojivši 12 uzastopnih poena na kraju za 7:6, 6:2.

Berdih je u toku meča napravio čak 34 neiznuđene greške, što je na ruku išlo Špancu, koji je imao svega 11.

Nadal, koji Čeha nije pobedio u prethodna tri susreta na tvrdoj podlozi, poboljšao je ukupni skor na 4-3 u svoju korist. Španac i dalje nije osvojio nijednu titulu ove godine.

Nagradni fond turnira je 3,77 miliona dolara.

Hua,hua

Van mreže error

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 948
  • Ugled: +47/-40
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #207 poslato: 05.04.2008. 10:47:35 »
Nadal u finalu sa Davidenkom

Davidenko je, iako četvrti teniser sveta, protiv Rodika u meč ušao sa dosta opreza, jer je Amerikanac bio izraziti favorit. U dosadašnjih pet susreta dva tenisera, Rodik je pobedio svih pet puta.

U prvom setu igra je bila veoma ujednačena, uz po jedan brejk sa obe strane. Ipak, prevagu u taj-brejku odneo je Rus, koji je potpuno dominirao u drugom setu, i sa 32 vinera obezbedio sebi pobedu za 87 minuta.

"Nisam znao da li sam mogao da pobedim, Rodik je odlično servirao na početku, i nisam imao šanse u riternu. Kada smo stigli do taj-brejka, ponadao sam se da će me poslužiti sreća, što se i desilo. Takođe sam igrao dobro sa osnovne linije, što je uvek bitno", izjavio je Davidenko nakon meča.

Nadal se do sada dva puta susreo sa Davidenkom, i u oba meča je pobedio.

"Igrati protiv Nadala je uvek dobro za mene. On je broj dva, i dobar je igrač. Ne želim ništa da prognoziram za finale, daću sve od sebe, i to je to", zaključio je Rus.
Hua,hua

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #208 poslato: 05.04.2008. 23:58:56 »
Serena prejaka za Jelenu Janković
 


Serena Vilijams je sa 2:1 (6:1, 5:7, 6:0) savladala Jelenu Janković i osvojila WTA turnir u Majamiju, koji se igrao za ukupni nagradni fond od 3.770.000 dolara.


Američka teniserka je u prvom setu "počistila" treću igračicu svijeta napravivši pri tom dva brejka.

Iako je Vilijamsova napravila brejk i na početku drugog seta, u tom dijelu meča viđena je daleko ravnopravnija igra. Prvi brejk na meču Jelena je napravila u 10. gemu pri rezultatu 5:4 za Vilijamsovu.

Drama je nastavljena i u narednom gemu. Vilijamsova je na servis Jankovićeva povela sa 0:40 ali naša igračica stiže do izjednačenja, a zatim i do vođstva 6:5.

U narednom gemu na servis Vilijamsove, Jeca ima 40:15, a zatim i osvaja set. U prvom gemu trećeg seta Serena posle dosta napora uspjeva da napravi brejk, a nakon toga uslijedio je pad u igri druge srpske teniserke, koja je tražila i medicinski tajm-aut zbog jake prehlade.

Ipak, kada se mislilo da će pri rezultatu 5:0 Džej-Džej završiti treći set sa nulom usledio je čudesan povratak srpske teniserke.

Prvo je u šestom gemu napravila brejk, a zatim na svoj servis osvojila svoj pretposlednji gem na turniru. Zatim je usledio još jedan brejk iako je Serena imala 40:0. Treći izgubljeni gem je toliko razbesneo Serenu Vilijams koja je u maniru snažnog tenisera polomila reket.

Ipak, u devetom gemu i posle osam meč lopti Serena Vilijams osvaja šesti gem trećeg seta i titulu Majamija posle uzbudljivih 145 minuta igre.

"Mislila sam da će biti dobra prema meni i dozvoliti mi da se vratim potpuno i u trećem setu. Ona je ipak prejaka i pravi je šampion. Sigurno bila je bolja u ovom finalu i ona je potpuno zasluženo slavila. Ne znam kako sam se vratila u drugom setu, pokušala sam i u trećem, ali nisam uspela da to odradim do kraja. Svaka čast, Serena!", rekla je nasmejana Jelena posle finala.

Serena Vilijams, koja je po peti put podigla trofej u Ki Biskejnu i izjednačila rekord Štefi Graf, rekla je da je Jelena odlična teniserka koja uvek zadaje puno problema rivalkama i da je bilo teško da vrati samopouzdanje posle izgubljenog drugog seta.


Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tenis
« Odgovor #209 poslato: 06.04.2008. 22:43:53 »
Davidenko trijumfovao u Majamiju


Ruski teniser Nikolaj Davidenko osvojio je titulu na turniru masters serije u Majamiju, pošto je večeras u finalu savladao Španca Rafaela Nadala sa 2:0, po setovima 6:4 i 6:2.

Davidenko je prvi Rus koji je osvojio titulu u Majamiju, a njemu je to druga masters titula u karijeri.

Četvrti teniser svijeta savladao je danas drugog igrača na svjetskoj rang listi za samo sat i 22 minuta i za to vreme nije dozvolio da njegova pobjeda dođe u pitanje.

"Nikada prije nisam igrao dobro ovdje u Majmiju. Sada sam osvojio drugi masters u karijeri. Ovo je nevjerovatno", kazao je Davidenko.

Ruskom teniseru ovo je prva titula ove sezone, a na putu do nje, prije Nadala, pobijedio je u četvrtfinalu srpskog tenisera Janka Tipsarevića, a u polufinalu Amerikanca Endija Rodika, 6. igrača svijeta.

"Davidenko je igrao nevjerovatan tenis. Danas jednostavno nisam mogao da se nosim s njim", kazao je Nadal.

Prošle godine titulu u Majamiju osvojio je najbolji srpski teniser Novak Đoković, koji je ove godine eliminisan u drugom kolu. Ranu eliminaciju pretrpio je i prvi teniser svijeta, Švajcarac Rodžer Federer.