Autor Tema: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?  (Pročitano 75268 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #15 poslato: 17.07.2008. 19:47:36 »
Велики поздрав зиду, и прије него што било шта одговорим сматрам да свак има право на сопствено мишљење ма колико оно било
близу или далеко од истине, и да је то један од основноих постулата нормалне конверзације била она научна, свакодневна или...
Морам да примјетим да је у додир са историјом као науком, барем ми се тако чини, долазио веома ријетко или рекао бих никако, шзо га свакако не чини мање вриједним од било кога. Али чињенице су овакве:

Човјек је на основу само неколико постова закључио да је нешто квазинаучно, мада да би се нешто такво одредило потребно је много комплетније,комплексније, и свестраније сагледавње једног дијела.(И само мала напомена ово нису цитати из само једног историјског извора, него су плод читања "мало" обимније литературе у трајању од више година, као и сакупљању изјава и сјећања учесника у другом св.рату.) И још један од основних принципа проучавња прошлости јесте да се ни једна ствар тј. догађај не може окрактерисати по систему "Ово је све црно и неваља а ово је све бијело и ваља"( као сто су то радили неки калуп историчари из комунистичке епохе,) Ствар се није ротирала него је напокон дуго скривана истина почела да излази на видјело уз обиље доказа и чињеница. И неће бит нове козаре и неретве јер су те методе недостојне једног озбиљног и на чиљенином стању заснованог погледа( а и немамо довољно Бата Живоиновића и Љубиша Самарџића да побију једно 3 милијарде шваба са једним оквиром метака у пушци :D :D :D)  Четнике ни један модерни научноисторијски радник, осим наравно комунистичких не може сврстати како ти кажеш у ранг са домобранима јер је до дијаметрално супротно истини. Зар се тако може гледати на  један од првих Антифашистичких покрета у окупираној европи.Бар ти можеш доћи до ратних бројева рецимо Америчке Штампе гдје се говори о дизњу устанка у срцу поробљене Европе, од стране малог народа вођеног његовом слободарском традицијом, предвођеног једним часним, храбрим официром. Четници јесу доживјели такву судбину каву су ддоживјели,али је то било прије свега захваљујући оној нашој проклетој судбини да о нама ми најмање одлучујемо већ се то ради у великим центрима моћи. Ако хоћеш могу и на ту тему конкретно везано за склоп догађаја почевши од од "игара" Стаљин, Рузвелт, Черчил; и сатанака у Техерану , Јалти, ...Али мислим да би отишли за овај пут предалеко. А сад  једно питње "није ли Цар Лазар изгубио рат и јели то знак да је он мање вриједан, ида га ми требамо осудти!? Наравно да не(моје мишљење). Или можда требамо сагледати у каквим се околностима све одиграло и сватити каква је деликатна и тешка ситуација и ако хоћеш сплет догађаја допринјео нечијем поразу.И нема никаква ревизија Југословенска Војска у отаџбини јесте била и остала антифашистички фронт и то јој нико неможе избрисати као главно  историјско обиљежје(колко је спашено америчких пилота који и данас о томе свједоче, да ли је амерички предсједник одликовао Дражу Михаиловоћа, а да не говорим о сталним и највећим борбама са Њемцима,уцјењеној Дражиној Глави од стране Вермахта,једином законском легалитету борбе ЈВО,догворима титоиста са усташама и њемцима итд.....). О свему овоме требало би много времена и простора али пошто "се ти плашиш да упаднеш" у озбиљну историјску расправу за сада толико и једна порука не подљежи утицају да ти нека идеолошки обојена теоrија ствара слику о нечему него сагледај ствари из свих могућих углова, па онда закључи сам што би наш народ реко "себи а по себи". А ако желиш о свему ти могу одговорити много детаљније и са много чињеница  и докумената изјава исл.(само питај).
 ВЕЛИКИ ПОЗДРАВ ЗИДУ ЈЕДНОМ ОД НАЈОРГИНАЛНИЈИХ ФОРУМАША.

« Poslednja izmena: 17.07.2008. 21:39:09 Nigger Gruja »
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #16 poslato: 17.07.2008. 22:34:19 »
Nigger Grujo
Nemam ja namjeru da se nadmecem s Tobom ni sa bilo kim u poznavanju istorije. Proslo me je to odavno. A daleko bilo da ti uskracujem pravo na misljenje. Ja sam takodje iznio samo svoje misljenje o Tvom misljenju i o citavoj ovoj temi i ne namjeravam da ga papagajski ponavljam. I sam si rekao da je istorija tako podlozna ideoloskoj upotrebi. I danas kao i prije 50 godina.
I mogu reci da su ove cinjenice koje si gore napisao uglavnom tacne ali i dalje ostaje istina da su se cetnici povlacili sa Nijemcima Talijanima i DOMOBRANIMA, da su neki cetnicki odredi vrsili nevidjene zlocine nad nesrpskim stanovnistvom, da su bili neorganizovani, bezidejni i raspusteni. PA i sam si rekao negdje da je svaka partizanska jedinica imala politickog komesara. Vojska je prelazila iz cetnika u partizane, rijetko u suprotnom smjeru. Cetnici nisu porazeni slavno kao Lazar na Kosovu od mocnijeg neprijatelja, nego su platili cijenu svoje petogodisnje gluposti. Pateticna pojava nedozrela vremenu i izazovima istorijskog trenutka. Da nije bilo zlocinaca medju njima bili bi dostojni svakog sazaljenja. Jednom rjecju zalosno su ga popusili. Stvari nisu crne i bijele nego sasvim jasne i odredjene. Nad istorijskim gubitnicima se svako izivljava kako stigne. I slazem se ja s tobom da su satanizovani i da im je u odredjenom smislu izvrsena istorijska nepravda. A ne mogu ih ja sad zbog toga uzdizati vise nego sto su oni stvarno vrijedili. Pogotovo ne mogu sada dezavuisati  ulogu partizanskog pokreta i obesmisliti motive i zrtve te armije ljudi koji su uzeli ucesca u tom pokretu.
Vidim da ovom istrazivanju pristupas sa mnogo vise strasti. Ima neceg velicanstvenog u razotkrivanju tih cinjenica. Ja uopste ne sumnjam u Tvoj ispravan  istrazivacki pristup.Takodje, ja sam ubijedjen da Ti najiskrenije vjerujes u sve to sto govoris. Samo budi oprezan. Lako se upada u zamke i Vrlo brzo postajes rob te svoje ideologije i njen najglasniji zagovornik. Ja Ti zelim svu srecu u tome

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #17 poslato: 18.07.2008. 00:16:01 »
Весели мој зиду, запричасмо се ја и ти ко велики :)(само незнам одкле ти утисак да се неко са неким надмеће у познавњу историје, јер заиста сматрам да ни у једном моменту нисам поставио дискусију на тај ниво) Ево неких ствари,брем ових основних.Дакле у било каквој расправи настој да тезу поткрепиш чињницама како мало озбиљнијем посматрачу неби дјеловале"шупље".
 Прво, говориш о четницима, термину који је много шири и обимнији од времена другог свјетског рата, и за твоју информацију потиче још из 19 вијека, па чак и раније и уско је везан за одбрану и ослобођење српског националног простора од разноразних завојевча које су бурна историјска времена бацале напаћеном нашем народу на грбачу.Тачан назив за војну формацију на коју ти мислиш је ЈУГОСЛОВЕНСКА ВОЈСКА У ОТАЏБИНИ.
Друго ваљда си се збунио јер немогуће је да је се ЈВУО повлачила са како ти кажеш Њемцима,Талијанима иДомобранима јер Италија је капитулирала моного прије ових дешавања, а домобрани добрим дијелом већ нису постојали као војна формација него се може говорити о разбијеним групама и остацима. ЈВУО се није организовано ни заједно поvлачила са било ким него су поједине групе, јединице настојале да дођу до западних савезника.А за твоју информацију, мада би то требало да знаш
 Дража се није повукао него је остао на овим просторима да се и даље бори против комуниста.И комадант Горске Краљеве Гарде као елитне јединице ЈВУО Никола Калабић је такође остао у Србији али је касније убијен! Те ствари које ти наводиш су потпуно ирелевантне.
Што се злочина тиче ствари су овакве: Не постоји ни једна наредба заповједних структура ЈВУО чак је ни комунисти нису нашли иако су заробили добар дио документације гдје се наређује да се изврши нека масовна одмазда на цивилима исл.Затим појединачни случајеви злочина су оштро кажњавани од стране војних судова од Равне горе па надаље.Друго сасвим је у ратним околностима нормално да су извршена стријељања комуниста који су ухваћени( у 99 посто са пресудом  војних судова, и напомињем те да је ЈВУО била једина призната војна формација и легална од стране Југословенске владе и да је Ђенерал Михаиловић био министар војни) Што се злочина тиче морају се разгрничити злочини разноразних група разузданих по терену који никакве везе нису имале са ЈВУО,него су ти злочини искориштени као тамандобродошло средство црвеним фалсификаторима историје и истине. Код комунистичких спецјалних формација је било чак рзрађен метод прерушавања у четнике и чињена злочина и крађа како би се за то ни криви ни дужни касније оптужили припадници ЈВУО(ово је нарочито било заступљено у западној Србији и источној Босни). Злочин је сваки кажњив и за сваку осуду и ни у једном моменту не припада трдицији слободарства српског народа чије је тековине његовао и равногорски покрет. А што се злочина тиче комунисти су по својој суровости ту скоро сустигли и усташе у неким елементима, били су познати по касапљењу заробљених срба, којима су касније пјевали и играли на остациам тијела, чак имам и конкретна имена за један невиђен злочин у коме су буквално испрлжилии човјека на ражњу,или случај који ми је причао члан моје породице иначе и сам партизан када Бобот убија двије бебе у српском селу само зато што сумња да су из четничке породице итд...Па све до слања великог броја голобрадих младића на сремски фронт за којим уоште нијебило потребе,,....и тако ти могу до сутра све са аргиментима и   чињиницама поткрепљеним и документимна ако треба.Да ли су ти познати злочиникомуниста према породицма истакнутих српских родољуба и војвода из првог свјетског рата: породице Мишић, Бојовић(војвода Бојовић је умро од послиједица премлаћивња у комунистичким ,казаматима, Да није и он сарађиво сањемцима које је туко на Церу и Колубари 1914!?)
Иначе о систематском затирању српског народа и његове слободарске традиције од стране спреге ватикан тито и комитерна могло би се причати данима уз обиље доказа.
Иначе све сазнања па и ова пратио сам из више извора, чак сам добрано прочитао и комунистичку литературу, њемачке документе презентоване у разним истраживањима, а у дигиталном формату посједујем и ратни дневник Вермахта тачније његов дио о дешавњима на балкану, ту су још и извјештаји разних обавјештајних и контраобавјештајних служби, ратни дневници..., итд.

Буди ми поздрављен моја зидино добра и увјек сам ту за конструктиван дијалог(сад већ звучим ко наши политичари :D :D :D :D :D :D)
« Poslednja izmena: 18.07.2008. 17:10:37 Nigger Gruja »
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #18 poslato: 18.07.2008. 01:13:17 »
Тачан назив за војну формацију на коју ти мислиш је ЈУГОСЛОВЕНСКА ВОЈСКА У ОТАЏБИНИ.

ЈВУО се није организовано ни заједно поблачила са било ким него су поједине групе, јединице настојале да дођу до западних савезника.А за твоју информацију, мада би то требало да знаш

Затим појединачни случајеви злочина су оштро кажњавани од стране војних судова од равнегоре па надаље


Што се злочина тиче морају се разгрничити злочини разноразних група разузданих по терену који никакве везе нису имале са ЈВУО,него су ти злочини искориштени као тамандобродошло средство црвеним фалсификаторима историје и истине. Код комунистичких спецјалних формација је било чак рзрађен метод прерушавања у четнике и чињена злочина и крађа како би се за то ни криви ни дужни касније оптужили припадници ЈВУО

Иначе о систематском затирању српског народа и његове слободарске традиције од стране спреге ватикан тито и комитерна могло би се причати данима уз обилје доказа.



Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #19 poslato: 18.07.2008. 01:20:09 »
Napravio sam gresku sto sam dao ucesca u temi poetskog naziva "od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode" Zaista nemam volje da vise ucestvujem u toj raspravi.
srdacan pozdrav!

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #20 poslato: 18.07.2008. 17:38:20 »
Стварно ми сада тек ништа није јасно шта си зиду сад хтјео да кажеш са ова задња 2 поста,али добро ако си одлучио да више не учествујеш у расправи то је твоје право и сигурно је да се грешке и контрадикције које си направио у само 3,4 поста немогу више лако ни исправити па те потпуно разумијем. Не знам кава је била твоја намјера али изнијети низ потпуно бесмислених и нетачних тврдњи и то без иједне доказане чињенице или понуђеног доказа и очекивати да то остане прешућено..... Ја лично уопште не схвтам ово као неку расправу јер за то потребно је имати барем став ,али сам зато покушао да укажем колике су шупљине и нелогичности и неистине у твојим тврдњама(које узгред речено и нису твоје него су шаблонске и добро нам свима познте из прошлих времена) при том не очекујући наравно да ћеш ти промјенити мишљење, него чисто и ради осталих који прегледају ову тему и који ће сами закључити ко је у праву или у криву, или ко је мање или више близу истини. Хџибег ће сигурно бити на твојој страни ништа се не секирај :D :D :D :D.. А мислим да сам био потпуно коректан саговорник и да сам за сваку тезу понудио приличан број неоспорних чињеница а нисам се користио парафразирњем и извлачењем из контекста као неки. Ма све је то ипак само форум и само "опушћено"

П.С.па зиду  бар си ти експерт за поетске теме, што сви могу видјети у тени бувљак и билећко блејање.

ВЕЛИКИ ПОЗДРАВ И УЗДРАВЉУ СЕ НА "ФОРУМАРИЛИ"
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #21 poslato: 18.07.2008. 20:13:31 »
Sta cu bolan ja Tebi Grujo objasnjavat! Sve je tebi objasnjeno. Ti stojis na argumentima VelikoSrpske ideje i Nisu cetnici nego jvuo i plemeniti djenerali itd. itd. Ti ces uvijek naci dokaze sa kojima se Hadzibeg nece sloziti. Tebi je najvaznije da se razlikujes od Hadzibega i mislis da si bolji od njega. Ne mogu se ja raspravljati s tobom rastafarijance!

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #22 poslato: 18.07.2008. 20:58:39 »
Sta cu bolan ja Tebi Grujo objasnjavat! Sve je tebi objasnjeno. Ti stojis na argumentima VelikoSrpske ideje i Nisu cetnici nego jvuo i plemeniti djenerali itd. itd. Ti ces uvijek naci dokaze sa kojima se Hadzibeg nece sloziti. Tebi je najvaznije da se razlikujes od Hadzibega i mislis da si bolji od njega. Ne mogu se ja raspravljati s tobom rastafarijance!






Kао да слушам Хариса Силајџића или како ти рече оног "мангупа из заушја". Мислим да стврано не желим да се стидим припадности свом народу и његовој традицији, вјери и култури што незначи да априори мрзим другога и различитога,. Чак уптребљаваш њихове и термине који су само конструкција настала на сатанизовању једног народа,погледај кроз историју како је настао и злоупотребљавао се појам Велико Српски и од кога(19. и 20. в.Аустроугарска)па ће тисве бити много јасније,ако желиш да видиш...И немој да одбацујеш оно што нам као народу припада, па ни историјске вриједности, јер можда не знаш и дан данас се на WESTPOIINTU,једној од највећих војних академија на свјету проучавају побједе тих племенитих генерала из 14-те,....које ти тако са неком мржњом и огавношћу помињеш!?, и чијим су тековинама припадали  и Дража,Калабић,Ђуић, Наш херцеговачки војвода Баћевић....И занај да нико од нас нетреба да се стиди њих и њихових дијела чакштавише треба да будемо поносни исто колико и на средњевјековне Немањиће, Цара Лазара,Обилћа,..Крађорђа,Милоша,Петра Првог Крађорђевића Великог Ослободиоца и многе друге знане и незнане јер ако се одрекнемо њих одрекли смо се и себе, и неможемо онда поштовати друге нити ће други поштовати нас. И знај да:ВОЉЕТИ СВОЈ НАРОД НЕ ЗНАЧИ МРЗЕТИ СВЕ ДРУГЕ

БОГ ТЕ БЛАГОСЛОВИО или  растафаријански GOD BLESS YOU
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #23 poslato: 19.07.2008. 02:10:08 »
nigger,zivota ti ne seri,ko te bolan oslobodio od njemaca???nemoj vise da povlacis ovu temu po forumu,prvo pitaj tatu,bolje on zna,a uzgred neki mi se veliki kurac-istoricar pravis,i mislis ako si procitao dvije knijge da si neki znalac...samo jos nesto,Suti da te neko ne cuje!!!
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #24 poslato: 19.07.2008. 09:32:37 »
prvo da ti kažem da paziš kako se izražavaš, misliš da si mangup jel ako imaš neki problem može se riješit narazličite načine, pa i natom tvom nivou amebe!? Imaš pravo da se slažeš sa nečim ili ne,ali da ti  kažeš nekom da nepoteže temu,.. nisi dobar s mozgom, kojeg izgleda i nemaš.!!! Drago mi je da se takvi koji knjige nisu ni vidjeli, a kamoli dvije pročitali i oni koji se ne mogu ni pravaiti pametni jer glupost iz njih izvire na sve strane, ne slažu sa mnom jer odmah znam da sam u pravu. A temu i sagovornika u stilu dječije rasprave "moj tata je jačiu od tvog nađi na drugom mjest i sa nekim drugim! ..... u skokovima
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am

Van mreže MegaCAR

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 55
  • Ugled: +4/-19
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #25 poslato: 19.07.2008. 10:19:29 »
нигер 100% си у праву!
ма брате искулирај ове не-србе (зида и овог што мисли да је љубавник) не вриједи објашњават праву историју људима заслијепљеним комунизмом! видиш по постовима зида да још живи стара скојевска парола "ко друкчије каже клевеће и лаже"! :D

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #26 poslato: 19.07.2008. 12:09:41 »
jadni vi sa takom pameti,bas se ne zna ko su veci ne-srbi,i zar ti stvarno smatras da to partizani nisu??? !!!jos mi nistre odgovorili na pitanje"ko vas oslobodi od neprijatelja"?...imate li uopste predstavu koliko je partizana dalo svoje zivote braneci domovinu,a kad vidim zasta su ih dali,da bi vi ovako blatili po njima,dodje mi da placem!kako niger mozes pricat da su partizani cinili zlocine,kad znas da su cetnici bili 10 puta suroviji i okrutniji,a evo ti sta je CK preduzeo po tom pitanju,pa ti zakljuci kakav je ko bio(ali bice tesko,vidim da si totalno zaludjen cetnickom ideologijom)!
                                   NAREDJENJE
                       
                    U vezi sa poslednjim dogadjajima u kojima su vojno-cetnicki odredi istupili sa oruzanim snagama protiv partizanskih odreda dogadjaju se mnogobrojne zverskog mucenja,prebijanja i ubijanja nasih partizana i kurira sa strane raznih okorelih zlocinaca koji se nalaze u tim vojno-cetnickim odredima,upucujemo sledece naredjenje svim nasim odredima:
    1)Pod prijetnjom kazne smrti zabranjuje se odgovarati na te zlocine slicnim protumerama koje nisu dozvoljene u partizanskim redovima.
   
    a)maltretiranje,prebijanje ili bilo kakvo ispoljavanje licne mrznje prema zarobljenicima koji padaju u nase ruke.
    b)apsolutno je nedozvoljeno maltretiranje ili zlostavljanje stanovnistva na onim podrucjima gdje se vode borbe i ako ono nije naklonjeno nama. 

    2)Zarobljeni neprijateljski oficiri i vojnici imaju se strazarno sprovesti najblizim nasim partizanskim Komandama,koje ce onda same preduzeti istragu protiv pojedinaca iz redova zarobljenika za koje se nepobitno dokaze da su vrsili bilo kakva zverstva ili nasilja.

    4)Nasi stabovi i vojne partizanske jedinice na terenu moraju na licu mesta ispitati svaki konkretni slucaj zlostavljanja nasih ljudi ili seljaka sa strane cetnika,sve to zapisnicki utvrditi i po svedocima potpisati i onda dostaviti to Glavnom ili Vrhovnom stabu.
   
     Nase vojne partizanske jedinice duzne su vise od svih strogo da postuju ratnicka pravila i visoko drzati neokaljanu zastavu nasih herojskih partizanskih odreda jugoslavije.

                                        SMRT FASIZMU-SLOBODA NARODU

                                                                                     za
                                                                       VRHOVNI STAB
                                                       Narodno-oslobodilackih partizanskih
                                                                     odreda Jugoslavije
                                                                        T I T O

Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #27 poslato: 19.07.2008. 12:52:07 »
Kazes ko nas oslobodi :

Znas li ti ljubavnice 89 koliko su samo naroda pobili komunisti 2 oktobra 1944-te samo u Bileci???
Nekome je stiglo oslobodjenje a nekome smrt i muke.
Jeli znas koliko je ranjenih Bilecana ubijeno taj dan u staroj bolnici?
Koliko ih je zakopano zajedno sa stokom u Selimovica meri, pod sadasnjom zgradom solidarnosti i pod sadasnjom magistralom ispred te zgrade?
Koliko je civila tu noc izvedeno iz svojih stanova i kuca i mucki ubijeno na ulici?
Koliko je posle po "oslobodjenju" Bileckih zena, djevojaka i momaka muceno u prostoriji gde je sadasnji kafe bar "Boni" ???
Neznam jesu li njima citali to titovo naredjenje.

Dovoljno je ovo za pocetak da ne idem dalje, da ne pricam sta su uradili SPC monastvu i svestenicima...
« Poslednja izmena: 19.07.2008. 18:37:57 mrvica »

Van mreže darre

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 74
  • Ugled: +16/-1
  • Pol: Muškarac
  • Rodjen da peca natjeran da radi...
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #28 poslato: 19.07.2008. 15:38:30 »
jadni vi sa takom pameti,bas se ne zna ko su veci ne-srbi,i zar ti stvarno smatras da to partizani nisu??? !!!jos mi nistre odgovorili na pitanje"ko vas oslobodi od neprijatelja"?...imate li uopste predstavu koliko je partizana dalo svoje zivote braneci domovinu,a kad vidim zasta su ih dali,da bi vi ovako blatili po njima,dodje mi da placem!kako niger mozes pricat da su partizani cinili zlocine,kad znas da su cetnici bili 10 puta suroviji i okrutniji,a evo ti sta je CK preduzeo po tom pitanju,pa ti zakljuci kakav je ko bio(ali bice tesko,vidim da si totalno zaludjen cetnickom ideologijom)!
                                   NAREDJENJE
                       
                    U vezi sa poslednjim dogadjajima u kojima su vojno-cetnicki odredi istupili sa oruzanim snagama protiv partizanskih odreda dogadjaju se mnogobrojne zverskog mucenja,prebijanja i ubijanja nasih partizana i kurira sa strane raznih okorelih zlocinaca koji se nalaze u tim vojno-cetnickim odredima,upucujemo sledece naredjenje svim nasim odredima:
    1)Pod prijetnjom kazne smrti zabranjuje se odgovarati na te zlocine slicnim protumerama koje nisu dozvoljene u partizanskim redovima.
   
    a)maltretiranje,prebijanje ili bilo kakvo ispoljavanje licne mrznje prema zarobljenicima koji padaju u nase ruke.
    b)apsolutno je nedozvoljeno maltretiranje ili zlostavljanje stanovnistva na onim podrucjima gdje se vode borbe i ako ono nije naklonjeno nama. 

    2)Zarobljeni neprijateljski oficiri i vojnici imaju se strazarno sprovesti najblizim nasim partizanskim Komandama,koje ce onda same preduzeti istragu protiv pojedinaca iz redova zarobljenika za koje se nepobitno dokaze da su vrsili bilo kakva zverstva ili nasilja.

    4)Nasi stabovi i vojne partizanske jedinice na terenu moraju na licu mesta ispitati svaki konkretni slucaj zlostavljanja nasih ljudi ili seljaka sa strane cetnika,sve to zapisnicki utvrditi i po svedocima potpisati i onda dostaviti to Glavnom ili Vrhovnom stabu.
   
     Nase vojne partizanske jedinice duzne su vise od svih strogo da postuju ratnicka pravila i visoko drzati neokaljanu zastavu nasih herojskih partizanskih odreda jugoslavije.

                                        SMRT FASIZMU-SLOBODA NARODU

                                                                                     za
                                                                       VRHOVNI STAB
                                                       Narodno-oslobodilackih partizanskih
                                                                     odreda Jugoslavije
                                                                        T I T O




Pa ti stvarno u ovo vjerujes!  :D

Vidi se da si se ko mali lozio na OTPISANE, mozda ti je i R.S., matu predavao u osnovnoj pa ti ukazao na olicenje srpske kinematografije, film koji "drugovi" moraju pogledat.

Mrvica: R.S, ko ne zna Relja Sudzum
« Poslednja izmena: 19.07.2008. 18:40:01 mrvica »
Moras prvo puzati da bi znao hodati...

Van mreže Nigger Gruja

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 458
  • Ugled: +33/-27
  • KOJEKUDE SERBI JAHRASTAFARAI
    • Pogledaj profil
Odg: Od kuda teku nase rijeke i kamo nas vode?
« Odgovor #29 poslato: 19.07.2008. 16:48:59 »
Е мојим људи ја немогу да вјерујем да има срба да овако размишљају као овај несретниик горе,човјек нема појма о било чему што савк иоле разборит може да примјети. Прво да му дам један званични подтак: Ј. Б. ТИТО НА ЛИСТИ НАЈВЕЋИХ УБИЦА СВЕТА

Тек када је тај монструозни пројект, који је начињен на Западу и убачен у Русију, обавио посао, о комунистима се почело реално говорити...
Убедљиво први је Стаљин, који је одговоран за 42,6 милиона жртава. На другом месту је још један комуниста, Мао Це Тунг, са 37,8 милиона жртава. Трећи је Хитлер (20,9), четврти Чанг Кај Шек (10,2), пети Лењин (4 милиона жртава), шести је Јапанац Тојо Хидеки (3,9), седми Пол Пот из Камбоyе (2,4), осми Јахи Кан из Пакистана (1,5), а девети Јосип Броз са 1.172.000 жртава.
Наравно, цифра наведена за Броза није тачна, као ни девета позиција. Наиме, испред Броза на листи највећих светских убица је његов, овде заборављени, сународник Анте Павелић. Када је о Брозовим жртвама реч, као поуздан се може узети податак да су његове паравојне формације директно ликвидирале преко 100.000 цивила и ратних заробљеника, а индиректно још и више (намерно изводећи српску омладину пред немачке цеви на Сремском фронту, изазивајући окупаторске одмазде, саботирајући српски отпор хрватским усташама, итд).

 Највећа је жалост за наш народ што је добар дио и наших сународника повјеровао у приче о једнакости и братству и јединству које су иза сбе имале сасвим другу позадину,и ради такве приче одрекли се вјере, традиције, култуурних вриједности итд.
А суровост и бројност злочина титоиста у рату према Српском народу могла би се набрајати данима,а ја ћу у наредним постовима набројати само неке од њих. Какава је злочиначка организација, и какве је склоности и методе имала титоистичка камарила говоре нам и дешавања након резолувије Инфор Бироа и разлаза Тито- Стаљин, када је крвави Броз на хиљаде својих људи, оданих комуниста који су "можда" били за Стаљина изложио невиђеним методима психичког и визичког злостављања и ликвидације. И ови м путем питам ове црвене чланове форума да и за те злочине нису криви Четници!? Ваљда су чули некада за Голи Оток, а знају ли да је и у нашем граду  постојао један такав додуше много мањи логор за ИНфорбировце!'? И што се злочина тиче, јошједан аспект, да ли знају ови наши залутали сународници који су барем се надам Православци колики су злочини почињени према СРПСКОЈ ПРАВОСЛАВНОЈ ЦРКВИ; њеном свештенству и вјерницима.Знали овај дотични форумаш за бројна скрнављења Српских Светиња, и да ли он чисте душе може то подржати.Па би га још упитао зна ли за злочин у Манастиру Острог Гдје почивају Мошти Светог Василија Тврдошког и Острошког Слава му и милост. И о овом злочину и скрнављењу једне од наших највећих светиња добиће тачне податке у неком од мојих наредних постова,као и за безброј других злочина од личних,преко ликвидација цјелих породица и до колективне одмазде. Знају ли можда да ми одговоре на питање о одвођењу хиљада малдића на сремски фронт и "оправданости" или боље речено сврси тих потеза титоиста.

И још и топло препоручујем  овим веома паметним форумашиа комунистима да се одмах учлане у СДП златка Лагумџије јер они овдје пропагирају његове ставове о "партизнству",који узгред речено воли да говори о части Армије БИХ,Зелених беретки, Абу Хамзе. Па ако сањим дјеле мишљење о тзв НОБУ требало би да се слажу и по осталим питњима. А онда нек и даље причају о историји коју су научили из филмова О МИРКУ И СЛАВКУ... 
А ако 87 занимају конкретни подаци о ослаобађању од њемаца и диктатури пролетеријата у оквиру великих игара у подјели интересних сфера крајем другог свјетског рата; врло радо ћу му их предочити па ће онда;иако такав какав је; доћ до закључка ко је ослободио и на који начин ове просторе.

Пази мирко метак!Хвала ти славко спасијо си ми живот! :D :D :D
.... а онда су дошли Бата Живиновић и Љубиша Самарџић и са 2 пушке, три другарице и са по 17 метака у оквиру све нас ослободили. То је права истина( 100%)
« Poslednja izmena: 19.07.2008. 16:53:10 Nigger Gruja »
If you know your history
Then you would know where you coming from
Then you wouldn`t have to ask me
Who the heck do I think I am