Autor Tema: Lokalna finanskijska kriza!  (Pročitano 3647 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Lokalna finanskijska kriza!
« poslato: 12.11.2008. 16:49:15 »
Imamo temu "Svjetska finansijska kriza" ja u njoj nisam nista pisao, jer me "zabole" za nju sve dok se ne odrazi na lokalni nivo.
E kad je kriza lokalna i kad je ja i ljudi oko mene osjetimo onda me Boga mi ne "zabole"...
Doslo mi da otvorim ovu temu, mozda neko i napise nesto u njoj?

Negdje sam procitao da je "zivot" prosjecnom BiH gradjaninu od januara do sad poskupio za oko 40%.
Novac sve vise gubi vrednost a sve teze je doci do njega.

Mozda se meni cini, ali mislim da od zavrsetka onoga nesretnog rata, nismo mnogo odmakli.
Vozimo bolje automobile, imamo sve savremenije mobilne, ali ne zivimo bolje, manje putujemo itd...

Sto kaze jedan moj poznanik, u sali naravno "kako se nece zaratit nisam od rata otiso do BG" :D :D :D

Van mreže kuksi

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 148
  • Ugled: +16/-4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lokalna finanskijska kriza!
« Odgovor #1 poslato: 12.11.2008. 20:58:03 »
Па полако. Новонастала економска рецесија доће и код нас, мада је у извјесном смислу већ ту. Ако кажемо да нас може мимоићи грдно се варамо. Јер, мале и слаборазвијене земље буду увијек највише погођене тим кризама из разлога јер немају пуно манипулативног простора да дјелују у правцу санирања исте.
Али ево и један виц који пластичније објашњава ову ситуацију:
Иду кроз пустињу Босанац, Француз и Енглез. У једном моменту их нападне изненада лав, а они да би се одбранили узме Францус шаку пјеска и баци је лаву у очи и магла. Док је лав "прогледао" од њих ни трага ни гласа.
Иду они тако даље кад и пресрети још један лав. Иста ситуација, само сада Енглез узе шаку пјеска, "почасти" лава и наравно магла.
Иду они даље, таман дошли до некаквог дрвета, кад читав чопор лавова окружи их, а они шта ће, у јаду се нашли, не пали више стари фазон. У то ће Францус и Енглез брзо се попети на дрва, а Босанац мртав ладан под дрветом, не пење се горе. Њих двојица се зајазила дозивајући га да се пење и који му је враг те стоји укопан на земљи, а он им филозофски одговара:
"Па, мени ништа лавови неће, јер нисам им ја бацао пијесак у очи него вас двојица!"
Zivot je kao pepeljara: dok je cist i lep, dotle je prazan i nema smisla !