Autor Tema: Nasilje u porodici  (Pročitano 12304 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže masa

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 18
  • Ugled: +1/-0
    • Pogledaj profil
Nasilje u porodici
« poslato: 07.12.2008. 11:52:51 »
Zanima me vas stav o ovoj temi?
Da li smatrate da je to problem koji zavredjuje vecu paznju?
Da li su "sigurne kuce" stvarno "sigurne"?

Van mreže hud

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 735
  • Ugled: +77/-14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #1 poslato: 20.01.2009. 22:36:26 »
Postojanje Sigurne kuće je prioritet 8)
« Poslednja izmena: 20.01.2009. 22:39:51 hud »
Mudrome više koriste neprijatelji nego glupome prijatelji.

Van mreže sanja s

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 37
  • Ugled: +7/-7
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #2 poslato: 20.01.2009. 22:39:20 »
to je nesto najgore sto moze da se desi jednoj obitelji, ma sva se zgrozim i kada pomislim na takve ljude

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #3 poslato: 20.01.2009. 22:41:04 »
Trebale bi biti sigurne a ako nisu onda nevidim svrhu postojanja istih u Bileci bi trebalo napraviti sigurnu kucu sto pre i siguran sam da bih takva ustanova imala mnogo sticenika  :(

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #4 poslato: 23.01.2009. 17:15:42 »
Trebale bi biti sigurne a ako nisu onda nevidim svrhu postojanja istih u Bileci bi trebalo napraviti sigurnu kucu sto pre i siguran sam da bih takva ustanova imala mnogo sticenika  :(

Slazem se djelimicno.... Treba napraviti takvo nesto... A sad koliko bi imala sticenika? S obzirom na mentalitet ljudi u Bileci i pricu tipa STA CE NAROD RECI, (bitnije je sta neko misli nego kako je tebi licno  :'( :'(   ) tesko da bi se mnogo njih odlucilo na takav korak....Tuzno, ali istinito...

Van mreže road king

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 618
  • Ugled: +61/-27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #5 poslato: 23.01.2009. 17:28:35 »
Tacno tako....takav je mentalitet naroda u Bileci i malo ko bi otisao u tu kucu....bio bi im to veci blam da narod zna da je tamo, nego tortura koju prozivljava.

Van mreže pop

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 143
  • Ugled: +4/-24
  • Pol: Muškarac
  • Polako disati je korisno za razum
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #6 poslato: 24.01.2009. 17:29:00 »
E onda nek nam je Bog na pomoci !!!

Van mreže modesty

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #7 poslato: 26.01.2009. 22:38:36 »
Uh... teška tema...Znamo da nasilje u porodici postoji svuda, ne samo u Bileći... Sramota je u stvari što nekoga u 21. veku može da bude sramota što trpi batine... Upravo zbog "reputacije"... Naravno, nasilje ne bira pol, uzrast, socijalni status... Gledala sam na TVu baš u jednom gradu, ne sećam se tačno kom u Srbiji su se potukli muž i žena, oboje hirurzi, svađajući se ko je bolji stručnjak... Ne ustanovivši ko je bolji stručnjak u svom poslu, ubrzo su uspeli da ustanove ko je jači... Muž je odvalio ženu od batina koja je kasnije došla u Sigurnu Kuću... Čovek je bio toliko ljubazan da se kasnije ponudio da joj "sredi" hirurški to što je uradio... Moram da priznam, sećam se kako sam se strašno posvađala sa svojim bivšim dečkom iz Bileće i u jednom momentu me je pitao šta ću ja uopšte stvoriti u životu osim porodice... Takođe me je napao da ja (pošto sam živela u SADu godinu dana) nemam srpski mentalitet, da sam predugo živela u Americi... A to sve, samo zato što sam rekla da malo smanji piće... E... onda mi je jednom rekao da psa više voli od mene i to je bila naša poslednja svađa... Posle smo raskinuli... sanjala sam ga baš sinoć i ja njega zaista volim i znam da je dobar, ali moram da priznam da mi se provuklo kroz glavu da bi možda bio u stanju, kada se napije, pa iznervira, iako nikada prema meni nije bio agresivan, možda nekada u budućnosti i da postane agresivan... Zbog toga sam morala da presečem... Ne kažem da to ima direktno veze sa Bilećom, ali čini mi se da ljudi više vode brigu o nekom "ugledu", nego o suštini... Evo, ja pretpostavljam da on ne bi bio u stanju da mi oprosti što me je video sa drugim, a video me je posle raskida... Pa, ko mu je kriv? Imao je puno vremena, nije to umeo da ceni, ali svoj ponos ceni više od svega... E, pa to je već prejaka tvrdoglavost, nepodnošljiva... Ljubav je nakada jača i od ponosa... Posle svega, ja sam tom novom dečku rekla da ne mogu da budem sa njim, jer emotivno nisam prevazišla dečka iz Bileće i to jeste istina... Bilećan meni nije hteo više ni da kaže "ćao" kada me sretne posle toga... Onda sam mu objasnila koliko nije fer, pa je popustio i sada konačno normalno komuniciramo... Niko ne sme da trpi ni psihičko, a ni fizičko nasilje... Žene su jako izložene i jednoj i drugoj vrsti nasilja i često po manjim mestima "žigosane", ako su bile istom izložene... Moram da priznam da se gnušam,a to je možda i druga tema, kada na osnovu pitanja "sa koliko muškaraca" je žena bila neko rasuđuje o njoj... To je stvarno strašno... Ne kažem da treba biti promiskuitetan, ali, ako je najvažnije da "joj budeš prvi", e onda stvarno i ne tražiš ne znam šta od ljubavi i žene, nego hraniš svoju bolesnu sujetu... A mogu misliti, kako je lako u nekom malom mestu voditi računa da se "sazna" ko se gde i kada viđa, šta radi, s kim spava, koga ženi, ko koga bije... Takvi, dokoni ljudi mogu jako da naškode psihičkom zdravlju, ugledu, dostojanstvu i duševnom miru mnogima oko sebe... Jesam za Sigurne Kuće svuda ili barem u obližnjem gradu... Neophodne su, a otvaranje pogleda i širenje vidika, neophodno je za suzbijanje malograđanštine, raznih vrsta maltretiranja, primitivizma,šovinizma, sadizma, alkoholizma i nasilja koje je samo indikacija navedenog...
Love is wisdom of fools and folie of wise

Van mreže djeturum

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 380
  • Ugled: +19/-30
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #8 poslato: 26.01.2009. 23:07:20 »
lijepo me dirnu u srce sa tom pricom o tvom bilecaninu moj modesty, nego reci ti nama ko je taj nas sugradjanin, pa cu mu ja usi isteglit...
.... pa svezat na masnu. :o

Van mreže modesty

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #9 poslato: 27.01.2009. 00:17:42 »
Hahahaha... Dobar si, hvala ti na preduzimljivosti, stvarno lepo od tebe  :) ali, naravno neću reći njegovo ime, onda bih  postala deo ove grupe "malograđana" koju kritikujemo :) svakako, nije nam cilj da se dalje čupamo i bijemo  :) samo da imamo više tolerancije i razumevanja jedni za druge i da se smanji porodično nasilje... A ti, ekser, za tebe bravo! Pravi si vitez  :)
Love is wisdom of fools and folie of wise

Van mreže gembler

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 183
  • Ugled: +18/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #10 poslato: 27.01.2009. 00:32:16 »
Za Modesty....          bez obzira što si student prava,.. i ja sam nekada probao da studiram, ali igrom sudbine nisam mogao da završim studije, iz svih tvojih postova da se zaključiti da stoji izuzetno inteligentna osoba, tvoj hercegovac je čisti gubitnik, čim nije mogao da shvati tvoje vrijednosti,... čini mi se da mi svi nekad idealizujemo ljubav i postavljamo je iznad svega, najveća greška je što je to načešće zamišljena ljubav, plod naše mašte možda izazvana ako ne nekim romanima, poezijom onda tv medijima,.... moj savjet je da malo više zaviriš u sopstvene osjećaje i da se zapitaš da li ga još stvarno voliš ili si ga previše idealizovala,... ne vidim način da jednom što pukne može opet da se sastavi bez vidljivog šava

p.s. i da znaš da mi je drago što učestvuješ na forumu :taptap:
« Poslednja izmena: 27.01.2009. 00:34:38 gembler »

Van mreže modesty

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 16
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #11 poslato: 27.01.2009. 12:46:51 »
U pravu si, gembler... Verovatno sam ja "izmaštala" poprilično, ali to i jeste deo zaljubljenosti valjda... Kada nisi u stanju da objektivno sagledaš, a ljudi oko tebe sasvim jasno vide šta se dešava... Ipak, sada sam već bolje, upravo zato što pričam o tome i nekako prevazilazim... Prošle godine sam bila u prilično lošem stanju... Drago je i meni da učestvujem na forumu, divni ste sagovornici, a za studije nije kasno nikada  :) hvala na podršci i sjajno je što smo u kontaktu, jer se da primetiti da ste svi vrlo zanimljivi, pametni i kvalitetni ljudi  :)
Love is wisdom of fools and folie of wise

Van mreže mister no

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 186
  • Ugled: +16/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #12 poslato: 28.01.2009. 17:27:04 »
modesty,u par postova sam opisivao mentalitet i karakter nas hercegovaca i reci cu ti da smo mi dijamanti,ali ne bruseni.
stoga,prioni na posao i brusi svog hercegovca,ukoliko budes znala i budes istrajna,dobit ces nevjerovatan dijamant.
sa srecom

Van mreže fan

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 235
  • Ugled: +13/-8
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #13 poslato: 28.01.2009. 22:27:28 »
modesty,u par postova sam opisivao mentalitet i karakter nas hercegovaca i reci cu ti da smo mi dijamanti,ali ne bruseni.
stoga,prioni na posao i brusi svog hercegovca,ukoliko budes znala i budes istrajna,dobit ces nevjerovatan dijamant.
sa srecom

Da, samo dok vas neka izbrusi moze se prijaviti na Sokolac... Posle tesko da ce biti sposobna za bilo sta drugo  :D :D :D :D

Modesty samo naprijed, naci ces ti jos boljeg....

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje u porodici
« Odgovor #14 poslato: 28.01.2009. 23:06:24 »
modesty,u par postova sam opisivao mentalitet i karakter nas hercegovaca i reci cu ti da smo mi dijamanti,ali ne bruseni.
stoga,prioni na posao i brusi svog hercegovca,ukoliko budes znala i budes istrajna,dobit ces nevjerovatan dijamant.
sa srecom

Da, samo dok vas neka izbrusi moze se prijaviti na Sokolac... Posle tesko da ce biti sposobna za bilo sta drugo  :D :D :D :D

Modesty samo naprijed, naci ces ti jos boljeg....

Najbolje onda vatajte nekoga izbrusenog.. hehehe