Autor Tema: predstava "Sjednik"  (Pročitano 17939 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Бештија

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 2
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #15 poslato: 10.12.2008. 17:27:21 »
Аутору и глумцима аматерима свака част, поджавам их, они се очито добро забављају док раде све то. Опште је познато како може бити досадно у малом мјесту као што је Билећа. А ова група људи се сјетила како квалитетно провести вријеме, а да још уз то буду и креативни. Видим већина форумаша је одушевљена преставом, е онда се ту намеће логично питање о умјетничком квалитету, узевши у обзир оволику гледаност. Правило је (има изузетака) - све што је забава широке народне масе да је ту споран умјетнички квалитет. Недавно је у дому културе (војске) гостовало нишко народно позориште са представом "Зона Замфирова" - гледао сам, иако сам имао предрасуде према поменутом дјелу због оног лошег Шотриног филма и изненадих се, одлична представа.  Посјећеност - лоша, полу празна сала. Значи професионално позориште из великог града је стигло у наш културом сиромашни градић и не може се напунит сала, а аматерски "Сједник" са локалном причом о старом селу пуни два-три пута заредом. Изгледа да Билећа као мало мјесто не може имат довољно публике за нешто је умјетнички вриједно, а "Сједник" се вероватно гледа и из локал патриотизма.

Van mreže Coa

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 341
  • Ugled: +28/-9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Rodoslov porodice Milidragović
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #16 poslato: 10.12.2008. 17:44:11 »
Predstavu je organizovalo udruzenje guslara i epskih pjesnika Vojvoda Vlatko Vukovic i logicno je da bude u vezi sa folklorom, sto kaze Kerber logicno je da krenu od onog sto im je najblize i najsrodnije. Cuo sam da planiraju novu predstavu o cuvenoj bileckoj kafani Lovac.

Van mreže peca

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 344
  • Ugled: +4/-12
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #17 poslato: 10.12.2008. 19:32:29 »
Mislim da će i "Lovac" doživjeti veliku pažnju bilećke publike,pošto je to bila kultna kafana našeg grada.

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #18 poslato: 10.12.2008. 20:01:53 »
Bitno je da neko pocne pa polako naucice se i bilecani kulturi odlaska u pozoriste.Jednostavno nam se nije ni nudilo nista,a ko kaze da se nebi slusao i koncert klasicne muzike npr.Po meni je ovo pocetak koji obecava neke nove dane Bilecke kulturne scene,a vidjecemo dali ce to sadasnja vlast da prepozna,jer proslu je interesovala samo kuhinjska scena Jezera,Vidikovca i Magneta.Ako "Corovic" vrijedi 35.000 km,onda treba dati nesto i ovim ljudima koji za sada rade samo iz ciste ljubavi.A tacno je da se planira predstava koja bi docarala atmosferu kultne bilecke kafane Lovac.Kako sam cuo bice poslije Bozica.

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #19 poslato: 10.12.2008. 23:17:49 »
Mislim da je vazno izdvojiti i to, da se Bilecka publika sazivjela sa glumcima i sa predstavom, tako da u jednom momentu kada glumac na sceni nazdravlja gostu u kuci, uz casicu rakije, i kaze 'ajde u zdravlju, citava sala u glas ZDRAVO BIO-VESELIO SE!

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #20 poslato: 11.12.2008. 01:42:02 »
hahahaha e manijacejavascript:void(0);

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #21 poslato: 11.12.2008. 13:31:10 »
Jebo majku mi ko da smo u Veneciji ili Veroni rodjeni pa ocekujemo da neko odigra Romea i Juliju u Bileci.Pa ne znam dal postoji i dramska sekcija a kamo li neko amatersko ili profesionalno pozoriste...tesko je ista postici bez finansijske pomoci opstine ili nekog drugog i ovo sto su ljudi uradili je za svaku pohvalu!Kakva publika takva i predstava!Pa za mlade ljude srecom postoji drugi vid kulturnog uzdizanja,do duse muzicki-zorafest i te ljude koji su organizovali kao i ove iz predstave sjednik treba maksimalno podrzati u svakom pogledu!Treba da bude siroka kulturna ponuda naseg grada,ne treba se odricati nasih obicaja i isto tako  ne treba gubiti korak sa svjetom!
Ja sam ubjedjen da se ta ista predstava odrzi u nekom drugom gradu i da glumci budu malo bolji sigurno bi bila posjecena kao i u Bileci!
Pa kakve samo gluposti i predstave izvodi Crnogosko narodno pozoriste i kako su posjecene i na kakve pozitivne kritike nailaze to je drama,ko ih samo pise nije mi jasno...Cak snimaju jako gledane filmove i serije po njima.Pa sta je veseli Radosav nego seosko naprdivanje i sjelo,pa je oborio sve rekorde gledanosti...
Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže ivi

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 2
  • Ugled: +0/-1
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #22 poslato: 11.12.2008. 14:57:39 »
Класично дјело, код нас у Билећи  ;D , тешко да би било и 50 људи.

Van mreže Slava

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 10
  • Ugled: +10/-7
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #23 poslato: 11.12.2008. 15:09:12 »
Meni su slatke glumice u predstavi. Bas cu cakane

Van mreže ivi

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 2
  • Ugled: +0/-1
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #24 poslato: 12.12.2008. 14:13:58 »
Мала Јана је била одлична.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #25 poslato: 12.12.2008. 14:48:28 »
Pa za mlade ljude srecom postoji drugi vid kulturnog uzdizanja,do duse muzicki-zorafest i te ljude koji su organizovali kao i ove iz predstave sjednik treba maksimalno podrzati u svakom pogledu!Pa sta je veseli Radosav nego seosko naprdivanje i sjelo,pa je oborio sve rekorde gledanosti...
podržavam!

Van mreže Illegal

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 43
  • Ugled: +7/-5
  • Pol: Žena
  • Carpe diem!
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #26 poslato: 13.12.2008. 21:07:24 »
« Poslednja izmena: 13.12.2008. 23:17:34 .:VLADIX:. »

Van mreže smizla

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #27 poslato: 14.12.2008. 16:06:15 »
Slazem se herc ovo je bilo odlicno.Daje vise ovakvih manifestacija pa da se ovaj veseli narod malo rastereti.
Stvarno ste u pravu!Nadam se da ce u Bileci zazivjet amatersko pozoriste,ali dok imate ljude koji su na celu Bilecke :kulture"mislim da nema nista od toga,jer oni trpaju pare sebi u dzep.Svaka cast ljudima koji su izveli ovu predstavu,imajuci u vidu da su to uglavnom seljaci i slabo situirane osobe,a opet punog srca i to se stvarno treba nagraditi!
Ali opet kazem,dok neko posten ne dodje na celo kulture od pozorista nema nista...
Pa zamislite samo ljude koji su bili na toj predstavi,pogotovu ove starije sto izadju na ulicu jednom u godinu dana?Zamislite kolika je to radost da povedu djecu,supruznika,baku,deku itd. na pozorisnu predstavu,zamislite tu radost i ushicenje koga odavno u Bileci nema?!
Daj Boze da predstave zazive zbog ovog napacenog kulturno osiromasenog naroda,da i njima jednom svane makar u kulturnom pogledu.
Ne doozvoli da te provincija kvari

Van mreže ortodox

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +2/-12
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #28 poslato: 14.12.2008. 20:11:34 »
Slazem se herc ovo je bilo odlicno.Daje vise ovakvih manifestacija pa da se ovaj veseli narod malo rastereti.
Stvarno ste u pravu!Nadam se da ce u Bileci zazivjet amatersko pozoriste,ali dok imate ljude koji su na celu Bilecke :kulture"mislim da nema nista od toga,jer oni trpaju pare sebi u dzep.Svaka cast ljudima koji su izveli ovu predstavu,imajuci u vidu da su to uglavnom seljaci i slabo situirane osobe,a opet punog srca i to se stvarno treba nagraditi!
Ali opet kazem,dok neko posten ne dodje na celo kulture od pozorista nema nista...
Pa zamislite samo ljude koji su bili na toj predstavi,pogotovu ove starije sto izadju na ulicu jednom u godinu dana?Zamislite kolika je to radost da povedu djecu,supruznika,baku,deku itd. na pozorisnu predstavu,zamislite tu radost i ushicenje koga odavno u Bileci nema?!
Daj Boze da predstave zazive zbog ovog napacenog kulturno osiromasenog naroda,da i njima jednom svane makar u kulturnom pogledu.

Sve u redu smizlo,nego ti ljudi su prosjecnog materijalnog statusa,da ipak ne pravimo sirotinju od njih kad vec nisu. ;)

Van mreže MARKO-93

  • Poznat lik
  • *
  • Poruke: 75
  • Ugled: +3/-1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: predstava "Sjednik"
« Odgovor #29 poslato: 23.12.2008. 15:30:58 »
mislim da je ova predstava veoma dobra i a bi trebalo što više ovakvih predstava
Marko