Autor Tema: Hipokratova zakletva  (Pročitano 3496 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Hipokratova zakletva
« poslato: 14.08.2009. 11:31:14 »
Danas je vrlo malo doktora koji se drže svoje etike i Hipokratove zakletve koju su položili, čast izuzetcima kojih ima, ali sve manje i manje. Kad kažem ovo mislim na radnike lokalnih bolnica i centra (npr. Trebinje).

Svugdje je dobro poznata ona daj mi bar 100maraka ili mi se ebe za tebe. Da li im išta više znači ta zakletva ili je sve i u tim slučajevima postala komercijala ? Da li ljekari stvarno čine sve u njihovoj moći da pomognu pacijentu ? Znam slučajeva da čovjeka neće da puste u BG iako u Trebinju ne rade te zahvate...znači ukratko UMRI ko te jb ako nemaš para.

Da ne bi neko mislio da direktno prozivam, imam i ja doktora u porodici, istina nisu u ovoj državi, ali svugdje je to isto.

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Одг: Hipokratova zakletva
« Odgovor #1 poslato: 14.08.2009. 16:23:40 »
bio sam u vise situacija da im davam pare odprilike jedno pristojno auto sam do sada dao na cascavanje nazovi doktora ali sta ces to se jednostavno mora, ko nema pare da potplati nece dobro proci :( :( :(

Van mreže pectoralis

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 213
  • Ugled: +26/-30
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Одг: Hipokratova zakletva
« Odgovor #2 poslato: 14.08.2009. 18:12:40 »
a tek ta famozna "porodična medicina" o kojoj se toliko pričalo i najavljivalo.
Doktor mora eda riješi 80% slučajeva kojima je on porodični doktor(naravno bez upucivanja bolesnika kod specijaliste za tu oblast)
Ako ne ispuni taj procenat rezu mu platu.I tako npr porodicni doktor ti je internista,a ti imas problema npr sa bubrezima ;D ;D
Strašno.Mada i ljekarima je stresno,nije lako ni nosit svaki mjesec nekog novog na duši  :D :D
A o korupciji...Direktor doma zdravlja u Šekovićima namakao sebi platu 9 hiljada.Kao da je guverner Narodne Banke Srbije