Autor Tema: Da sam načelnik ...  (Pročitano 8494 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Da sam načelnik ...
« poslato: 25.08.2009. 15:52:07 »
Prva stvar koju bi uradili da ste načelnik naše drage Bileće ... a da izostavimo otvaranje novih radnih mjesta i aktiviranje fabrika koje ne rade (Bilećanka, Kovnica, Mlin...)  ?

Nabrojte bar jednu ideju...

Van mreže Veliki_strumpf

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 206
  • Ugled: +20/-51
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #1 poslato: 25.08.2009. 20:04:15 »
evo jedne lude ideje mada cisto sumnjam da bi bilo izvodljivo sa nacelnikom ipak bi trebalo da se pogura na nekom vecem nivou, Recimo da se umjesto onolike kasarne sto zjapi prazna otvori neki fakultet, nasa bi nasa omladina ostajala u bileci i doslo bi studenata sa strane, ovako z.a 10 god prepolovice se i ovo malo stanovnistva sto imamo

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #2 poslato: 25.08.2009. 20:16:44 »
evo jedne lude ideje mada cisto sumnjam da bi bilo izvodljivo sa nacelnikom ipak bi trebalo da se pogura na nekom vecem nivou, Recimo da se umjesto onolike kasarne sto zjapi prazna otvori neki fakultet, nasa bi nasa omladina ostajala u bileci i doslo bi studenata sa strane, ovako z.a 10 god prepolovice se i ovo malo stanovnistva sto imamo
razmišljao sam o tome baš nedavno. bilo bi dobro!

Van mreže djeturum

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 380
  • Ugled: +19/-30
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #3 poslato: 25.08.2009. 20:57:49 »
e kakav si strumfe samo gledas kako bi se utalio i zgrno lovu, ko pravi privatnik ;D, a kao fol fax, ovo, ono..
Mada moram ti priznat da mi se svidjaju tvoje ideje ;)

Van mreže ZOXL

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 756
  • Ugled: +55/-20
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #4 poslato: 26.08.2009. 00:58:23 »
Veliki strumpfe..nekad davno sam pisao o tome ovdje

http://www.bilecainfo.com/forum/index.php/topic,1577.0.html

naravno i sad sam istog mišljenja..tada me niko nije podržao u toj ideji nego mister no
« Poslednja izmena: 26.08.2009. 01:02:01 ZOXL »

Van mreže darko

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 27
  • Ugled: +3/-2
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #5 poslato: 26.08.2009. 11:20:41 »
Vladix, malo sam u nedoumici da li si mislio "Da  sam načelnik ..." trenutno  ili inace? Na koji fakat si mislio (sadasnjos ili buducnost) :)

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #6 poslato: 26.08.2009. 14:14:31 »
Vladix, malo sam u nedoumici da li si mislio "Da  sam načelnik ..." trenutno  ili inace? Na koji fakat si mislio (sadasnjos ili buducnost) :)
Generalno, šta bi uradio da si na mjestu načelnika ?..to je bilo pitanje

Van mreže darko

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 27
  • Ugled: +3/-2
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #7 poslato: 26.08.2009. 17:30:59 »
pa ima dosta ideja ... vec je o tome bilo dosta govora na ovom forumu u okviru raznih tema kao sto je i ova sto je ZOXL pomenuo.

Mislim da bi dugorocno najbolja ideja za ovaj grad bila se preselimo svi na Novi Zeland ili Australiju zavisno ko nam ponudi bolje uslove. Zvuci suludo zar ne?! Al' recimo da NN Nacelnik (dakle kazem NN bilo ko da je nalcenik) opstine ode kod tamosnjih vlasti na N Zeland i izmoli da nam daju parce zemlje na kome bi se izgradio grad i pomognu u izgradnji gradske  infrastrukture (zgrada opstine, dom zdravlja, dom izvidjaca, sportska dvorana, skole, zabavista, voda, struja, kanalizacija itd.) Ispocetka bi zivjeli u nekoj vrsti kolektivnih smjestaja, ljudi bi dobijali poslove brze nego ovdje ili bi dobijali povoljne kredite da se bave privatlukom, dok bi stariji i radno nesposobi zivjeli od socijale. Dobijanjem zaposlenja rijesio bi se stambeni problem svake porodice, kao sto je obicaj na zapadu sve na kredu pa i stan. Tako da bi se mi tamo posnasli za 5-6 godina i stvorili "Bilecu" na Novom Zelandu. Za tih 5-6 godina po nasem iseljenju Bileca bi postala mrtav grad i kao takva bila bi jedinstven primjer u dobu kome zivimo, to bi predstavljalo egzoticnu  turisticku destinaciju za turiste iz raznih zemalja, zanimalo bi ih kako izgleda jedan grad u kome niko ne zivi. Tu sansu za razvoj turizma iskoristili bi ko drugi nego komsije Trebinjci, stalno pricaju o turizmu a nemaju sta da pokazu turistima u Tb i da ih pritom zabave preko 2 sata. I da privedem kraju, kako je krenulo Bileca ce se raseliti tako i tako, a sa ovom idejom ucinili bi to zajedno, svima bi to lakse palo i ceznja (ne mislim na Slavka) bi bila manja.

Posto sam onako ukratko i sturo izlozio ideju, molio bih vas da se ukljucite i da je zajednicki razradimo jer izgleda da je to lakse nego li ovdje nesto uciniti.
« Poslednja izmena: 26.08.2009. 17:37:33 darko »

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #8 poslato: 26.08.2009. 17:39:18 »
Uf Darko što baš na Novi Zeland. Tamo se vozi desnom stranom, ko bi se na to naviko, a još onaj njihov sistem mjera funte, milje, inči, jardi i sl.

Van mreže VLADIX

  • BILEĆAinfo founder
  • Administrator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1623
  • Ugled: +121/-17
  • Pol: Muškarac
  • Vladimir Duka
    • Pogledaj profil
    • VLADIX.NET site
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #9 poslato: 26.08.2009. 17:53:42 »
 :) stvarno mnogo dobra ideja, al kud da zarade trebinjci na nama :)   već vidim BBC izvještača.
Inače, mnogo daleko Novi Zeland, moraćemo približiti bar da je u sjevernoj hemisferi. Mislim da je avionska karta 2 000 € do NZ.

Van mreže darko

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 27
  • Ugled: +3/-2
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #10 poslato: 26.08.2009. 19:14:15 »
Safe sto se tice mjernih jedinica i voznje desnom, pa tu sam predvidio prilagodjavanje od 5-6 godina i to je manje mucno od ovoga kroz sta prolazi ovaj grad vec par decenija, prakticno sve je pocelo kako nasi stari pricaju sa potapanjem Trebisnjice i ukidanjem pruge.

Pa Vladix covjece, nas Bilecana je 15 000, u toj varijanti bi bili zanimljivi svim aviokomanijama svi bi nam nudili razne popuste, a i putovanje brodom nije tako losa stvar. Ma skucali bi svi nekako za tu kartu, a mozda bi dobrim pregovaranjem za djecu mogli izdejstvovati karte "skoro dzaba".

E da, posto bi turizam procvjetao u staroj Bileci mozda nebi bilo lose da ostane par ljudi kojima je turizam profesija ako takvih imamo.

« Poslednja izmena: 26.08.2009. 19:19:20 darko »

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #11 poslato: 26.08.2009. 19:34:20 »
Pa ko ce se navici na klimatske promjene,vremensku zonu.Daj nesto blize idemo u bratsku zemlju Rusiju.

Van mreže darko

  • Novi na forumu
  • *
  • Poruke: 27
  • Ugled: +3/-2
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #12 poslato: 26.08.2009. 19:40:00 »
Pa ko ce se navici na klimatske promjene,vremensku zonu.Daj nesto blize idemo u bratsku zemlju Rusiju.

pa zar ne vidis da mi srbi nemamo brace, a mi srbi bilecani posebno :)
prema tome Banix ne kvari mi ideju, vec pokusaj da razradis barem jedan segment ideje pod nazivom "Egzodus Bilecana na Novi Zeland"
« Poslednja izmena: 26.08.2009. 19:42:18 darko »

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #13 poslato: 26.08.2009. 19:48:34 »
Pa ko ce se navici na klimatske promjene,vremensku zonu.Daj nesto blize idemo u bratsku zemlju Rusiju.

pa zar ne vidis da mi srbi nemamo brace, a mi srbi bilecani posebno :)
prema tome Banix ne kvari mi ideju, vec pokusaj da razradis barem jedan segment ideje pod nazivom "Egzodus Bilecana na Novi Zeland"
Ok,kao da nista nisam rekao!  ;D

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Одг: Da sam načelnik ...
« Odgovor #14 poslato: 27.08.2009. 15:47:29 »
Safe sto se tice mjernih jedinica i voznje desnom, pa tu sam predvidio prilagodjavanje od 5-6 godina i to je manje mucno od ovoga kroz sta prolazi ovaj grad vec par decenija, prakticno sve je pocelo kako nasi stari pricaju sa potapanjem Trebisnjice i ukidanjem pruge.

Pa Vladix covjece, nas Bilecana je 15 000, u toj varijanti bi bili zanimljivi svim aviokomanijama svi bi nam nudili razne popuste, a i putovanje brodom nije tako losa stvar. Ma skucali bi svi nekako za tu kartu, a mozda bi dobrim pregovaranjem za djecu mogli izdejstvovati karte "skoro dzaba".

E da, posto bi turizam procvjetao u staroj Bileci mozda nebi bilo lose da ostane par ljudi kojima je turizam profesija ako takvih imamo.
Ma samo se bojim da bi poslije tih 5-6 godina kad bi se mi malo privikli i oslobodili uslijedio egzodus novozelanđana na Aljasku.