Autor Tema: Vasa kosa  (Pročitano 11399 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Vasa kosa
« poslato: 11.12.2007. 00:28:49 »
Da li ste zadovoljni kvalitetom vase kose?
Koje preparate za kosu koristite?
Farbate li se?
Plavuse vs crnke?Kovrdzava vs ravna?
.......i ostala pitanja vezana za kosu,odrzavanje,frizure,......

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #1 poslato: 11.12.2007. 00:38:12 »
Evo nesto malo o kosi...

Struktura kose
•   Kao koza i kosa kontinualno raste, prolazeci pritom kroz razlicite faze. Treba znati da dio kose koji vidimo je u stvari vec mrtav.
•   Stanice zaduzene za rast kose nalaze se u korjenu vlasi, gdje im je omogucena ishrana putem krvi. Vlasi kose se sastoje od keratina, iste supstance od koje su nacinjeni i nokti.
•   Svaka pojedina vlas se sastoji od sundjerastog unutrasnjeg dijela i cvrsceg spoljnog omotaca. Na spoljnjem omotacu vlasi, nalaze se keratinske plocice koje se preklapaju kao crijepovi na krovu. 
•    Ako je kosa u dobrom stanju, plocice su u dobrom stanju i dobro prijanjaju jedna uz drugu. Ukoliko kosa nije njegovana, plocice ne naljezu dobro, pa je kosa suva i nema sjaja.
•   Naglaseno isticanje suncu, mini-val, izbjeljivanje, bojenje, susenje fenom, kao i deljovanje centralnog grijanja isusuju kosu, te je lisavaju zivotno vazne prirodne vlage. Ako je ne skracujemo redovno, vlasi se kidaju i kosa cvijeta.
•   Uravnotezena ishrana, boravak na svjezem vazduhu, redovno vjezbanje i opste dobro zdravstveno stanje - sve ovo podsticajno djeluje na rast kose. Vazan je i san, jer se tokom spavanja cirkulacija poboljsava, a time i ishrana korjena kose.



Tipovi kose i odrzavanje kose       
        MASNA KOSA       
•   Masna kosa i koza, najcesce idu zajedno. Usled naglasenog lucenja lojnih zlezda u kozi glave, na vlasima se formira masan sloj. Vlasi postaju opustene, gube sjaj i djeluju bezivotno.
•   Buduci da masnoca privlaci prasinu, kosu treba cesto prati, u nekim slucajevima i svakodnevno. Pri tome treba koristiti blage sampone da cestom upotrebom ne osjtetimo kosu i kozu.
•   Nakon svakog pranja, prilikom zadnjeg ispiranja, preporucuje se u vodu staviti malo sirceta ili limunovog soka, kako bi se ponovo uspostavila prirodna kiselost.
        SUVA KOSA       
•   O suvoj kosi govorimo kad lojne zljezde ne proizvode dovoljno loja koji "podmazuje" vlasi. Umesto da je meka i sjajna, kosa u ovom slucaju postaje krta, lomljiva, neelasticna, i na krjevima procvjeta.
•   Stanje suve kose pogorsavaju spoljnji uticaji kao sto su preterano izlaganje suncu, tretmani hemikalijama i cesto pranje kose.
•   Suvu kosu nije potrebno precesto prati. Energicna masaza koze glave, i upotreba raznih proizvoda za kondicioniranje moze izrazito popraviti stanje suve koze.       
        NORMALNA KOSA     
•   Normalna je kosa sjajna i zdrava, kao posledica dobrog zdravstvenog stanja i pazljive njege.
•   Za njegu normalne kose dovoljan je blagi, neutralni sampon i pranje samo onda kada je kosa zaprljana.
 
« Poslednja izmena: 11.12.2007. 00:43:35 Jelena »

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #2 poslato: 11.12.2007. 16:30:18 »
I ja sad opet da pisem onaj isti post ;) Dobro pokusacu ;)
Pa dosta sam zadovoljna svojom kosom,al ne u potpunosti.Brzo mi se mrsi,i masti...Ovo su joj dvije glavne mane ;)Smedja duga,skoro potpuno ravna.I bojom sam zadovoljna,frizerka mi uvijek govori kako nikad da se ne farbam...Ponekad je ukovrdžam,i lokne mi fino stoje,al se ja ne osjecam fino u njima ;D
Sto se tice preparata,koristila sam razne sampone al odavno sam na lorealovom rozom...Kapi iz Avona,extra mirisu i ne maste kosu.
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #3 poslato: 12.12.2007. 22:51:10 »
Ponovo isto da pisem..:(
hajde OK!Ovako...
Kosa mi je duga,farbam se odavno,sada sam crna(mada sam bila i crvena,plava..)ali sam crnka vec godinu i po i necu mijenjati jos-kazu da mi dobro stoji,a i ja sam zadovoljna! :)
Sto se tice preparata...Izdvojila bi Avonove kapi koje su stvarno extra jer ne maste kosu,Lorealovo rozo pakovnje za kosu,sampon ne bi izdvajala jer stalno mijenjam jer nisam nesto extra zadovoljna ni sa jednim,a balzam...ne znam sta bi vam rekla :-\
Velika mana moje kose je sto se bas puno mrsi,a i opada u poslednje vrijeme puno  :(
Ovu temu bi trebalo iskoristi za pisanje nekih prirodnih pakovanja koje koristite za kosu,ja pravim sampon od Pantenol rastvora i maslinovog ulja i drzim na kosi oko 2h kad imam vr.prije pranja!
Kosa bude super..A P.rastvor i mas.ulje mozete i samo odvojeno koristiti...
Toliko od mene za sada! ;)
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže Jelena

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 210
  • Ugled: +12/-3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #4 poslato: 13.12.2007. 00:22:39 »
Ja sam stanjem svoje kose manje-vise zadovoljna.Jedino sto bih voljela da je jaca,dlaka mi je bas tanka pa se cesto elektrise....Sto se tice preparata za kosu....pa skoro stalno imam Head and shoulders+jos neki izdvojila bih rozi Lorealov sampon i pakovanje,Avonove proizvode za kosu-koji extra mirisu(kapi su extra),kristali sami de lino......

Van mreže ljubavnik_89

  • VIP
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 632
  • Ugled: +17/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #5 poslato: 13.12.2007. 22:39:09 »
joj,joj,pomozite!kosa mi je masnaa!sta da radim?koristim sve teee proizvode,ali ne pomaze!
 rijesite te probleme i osisajte se nacelavo!!
Na kapiji srca napisao sam"Zabranjen ulaz".
Ali ljubav stize i s osmjehom uzviknu:"Ja ulazim svuda".

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #6 poslato: 16.12.2007. 23:22:17 »
Jel ima neko savjet kako da mi kosa malo brze raste...Jedva cekam da mi poraste,al taman kad malo poraste ja je moram sisati :'( :'(
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #7 poslato: 16.12.2007. 23:27:25 »
Kazu maslinovo ulje...

P.S.Uradi nadogradnju... ;)
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže Obična_djevojka

  • VIP
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1890
  • Ugled: +59/-28
  • Pol: Žena
  • No fate!!!
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #8 poslato: 16.12.2007. 23:37:17 »
Ma nema sanse,da nosim kosu neke mrtve babe :D :D :D
Ma salim se,ne bih ja mogla to.Nije isto ;)
Ne raspravljaj se sa budalom jer najprije ce te spustiti na svoj nivo,a zatim pobjediti na iskustvo!!!

Van mreže Mare

  • Globalni moderator
  • Mega star
  • *
  • Poruke: 2856
  • Ugled: +60/-52
  • Pol: Žena
  • ...pamti me k'o prijatelja-cuvaj me u dusi...
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #9 poslato: 16.12.2007. 23:44:58 »
E i ja to kazem...Pogotovo ti,tebi zdrava kosa-nikad prije farbana...
Zasto se sve to desava,
da l' covek ista resava?!
Il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama?! ...

Van mreže Cvrčak

  • Super član
  • *
  • Poruke: 776
  • Ugled: +15/-20
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #10 poslato: 10.02.2008. 15:10:20 »
Imam talasastu kosu,ne farbam se,a jedina mana mi je sto tesko cesljam kosu jer mi se mrsi!!!!
Samo koristim ponekad pjenu za kosu!!!!

Van mreže naca

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 113
  • Ugled: +3/-1
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #11 poslato: 14.02.2008. 09:02:21 »
imam smedju talastasu koja se brzo mrsi

Van mreže *sweet baby*

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 222
  • Ugled: +7/-13
  • *sweet baby*
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #12 poslato: 02.03.2008. 10:26:20 »
Smedja...talasasta kosa....

Van mreže smizla

  • Urednik
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 180
  • Ugled: +20/-10
    • Pogledaj profil
Odg: Vasa kosa
« Odgovor #13 poslato: 14.12.2008. 16:20:21 »
Maslinovo ulje i zumance stvarno brzo oporavljaju kosu!
Cak sam cula da je kosu najbolje prati domacim sapunom,da to daje odlicne rezultate kod opadanja kose,pa ko voli nek izvoli  :)
Mada ja mislim da je to sve stvar genetike,ili naslijedis slabu ili dobru kosu i to je to.
Ne doozvoli da te provincija kvari