Autor Tema: Rusija spremna na rat zbog Kosova  (Pročitano 16822 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nid@

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 126
  • Ugled: +6/-4
    • Pogledaj profil
Rusija spremna na rat zbog Kosova
« poslato: 22.02.2008. 21:38:32 »
'Prihvati li EU jedinstveno stajalište i prekorači li NATO svoj mandat na Kosovu, mi ćemo biti izazvani primijeniti grubu silu', izjavio je Dmitrij Rogozin, ruski veleposlanik u NATO-u.

MOSKVA – Ruski predstavnik u NATO-u Dmitrij Rogozin izjavio je da bi Rusija mogla primijeniti silu budu li NATO i Europska unija izazivali UN u vezi s Kosovom.

"Prihvati li Europska unija danas jedinstveno stajalište i prekorači li NATO svoj mandat na Kosovu, te će organizacije izazvati Ujedinjene narode, pa ćemo i mi onda polaziti od činjenice da trebamo primjenjivati grubu silu koja se zove oružana sila, da bi nas se poštovalo", izjavio je Rogozin na videokonferenciji iz Bruxellesa, a prenosi agencija Interfax.

Glasnogovornik ruske diplomacije Mihail Kaminin rekao je da Rusija žali zbog nasilja u Beogradu, ali je odgovornost prebacio na zemlje koje su priznale jednostrano proglašenje neovisnosti Kosova.

"Ono što se dogodilo sinoć u Beogradu izaziva žaljenje... Ali snage koje su poduprle jednostrano priznanje Kosova morale bi biti svjesne posljedica takvog postupka", rekao je Kaminin.


|^^^^^^^^^| |   
|  Niksicko pivo | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|..,]
(@)'(@)"""*| (@)(@)****(@)

Van mreže !Alko TeSt!

  • !AlKo TeSt!
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 430
  • Ugled: +14/-13
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #1 poslato: 22.02.2008. 22:55:45 »
super
!AlKo TeSt!

Van mreže BaNiX

  • Start moderator
  • Urednik
  • *
  • Poruke: 1751
  • Ugled: +149/-112
  • Pol: Muškarac
  • Forum je naš
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #2 poslato: 23.02.2008. 14:38:58 »
super

Ma djavola je super.Samo da rata ne bude!

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil

Van mreže sremci

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 469
  • Ugled: +23/-10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #4 poslato: 15.03.2008. 19:02:58 »
Ne zanosite se glupostima i Rusijom cijeli zivot,pa Rusi nas loze jos od Karadjordja.Ajde da niste odrasli u ratu i bili svjedoci da Rusi nisu uradili nista za nas,osim sto su nam davali moralnu podrsku(lozili nas) bilo bi mi jasno,a ovako...

Neprijateljima treba neprekidno oprastati,jer je upravo to ono sto ih najvise ljuti!

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #5 poslato: 16.03.2008. 02:24:33 »
Ne zanosite se glupostima i Rusijom cijeli zivot,pa Rusi nas loze jos od Karadjordja.Ajde da niste odrasli u ratu i bili svjedoci da Rusi nisu uradili nista za nas,osim sto su nam davali moralnu podrsku(lozili nas) bilo bi mi jasno,a ovako...


A ko nam je to ljeba ti ikad pomogo? EU?

Van mreže misterX

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 331
  • Ugled: +4/-2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #6 poslato: 16.03.2008. 18:21:44 »
      Ma kakvi Rusi! Nema ništa od toga

Van mreže explorer

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 387
  • Ugled: +29/-30
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #7 poslato: 22.03.2008. 18:24:37 »
Ma sta imaju Rusi da nam pomazu, pa ne sjede vise ni u njihovim diplomatskim krugovima telad nego diplomate,za razliku od nas.U ostalom i kada ocekujes da ti neko pomogne, moras vala da pokazes malo i postovanja prema onome od koga ocekujes pomoc,a ne ovaj nas ne svrstani stav,mi bi jake vojne odnose sa Rusima,ali bi takodje mi malo i da se postavi onaj jebeni stit u Poljskoj i malo da Ukraina udje u NATO a i mi bi malo u NATO,pa onda bi cvrste ekonomske veze sa Rusima ali bi mi malo i u EU,da ne govorim kako u BG imamo institut za odnose sa USA a nema institut za odnose sa RF.I sta onda da ocekujemo da ti pomognu,da oni idu u rat za Kosovo,a oni su svjesni da ce Srbija da prizna Kosovo kao ne zavisno do 2010 god.
I na kraju,jebe se njima za Kosovo,njima je bitan Kopaonik i ako im to Srbija bude dala za njihovu bazu oni su rijesili svoje stratesko pitanje na Balkanu.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #8 poslato: 22.03.2008. 22:38:58 »
Malo istorije srpsko ruskih odnosa iz ovog novijeg doba. Prvo za one koji tvrde da nam Rusija nikad nije pomogla, da kazemo da je Rusija pomagala srbima u prvom srpskom ustanku u u periodu 1806-1812. Kada je Napoleon poceo pohod na Rusiju, oni su bili primorani da potpisu primirje sa turcima. Tadasnja Rusija trazila je od Karadjordja da i on potpise primirje sa Turskom, a on im je odgovorio tako sto je zastupnike ruskog interesa Petra Dobrnjca i Milenka Stojkovica htio da nabije na kolac. Dalje Rusija je bez ikakve velike potrebe usla u prvi svjetski rat i stala na stranu Srbije, sto je kasnije rezultiralo propascu Ruskog carstva i boljsevickom revolucijom. Sto se tice drugog svjetskog rata sta mislite kad bi partizani procerali svabe da jedan krak crvene armije nije prosao i kroz Srbiju 1943/1944? Jasno se vidi da su u dijelovima Jugoslavije, kuda crvena armija nije prosla svabe ostale do 1945. Pa se onda prisjetimo titovog istorijskog ''njet'' Staljinu, i perioda kada je pristalice SSSR-a nasa vlast zatvarala na jedno divno ostrvo na hrvatskom primorju. Pa onda kada su pristalice komunizma pokusali da 1993-e izvedu puc i zauzeli zgradu parlamenta, i na taj nacin smjene Jeljcina, jedina, ali bas jedina cestitka im je stigla iz Beograda od Milosevica. Pa da vas podsjetim da se sadasnji predsjednik Srbije do prije 2 mjeseca zalagao za ulazak Srbije u NATO, mozda se i sad zalaze samo niko ne smije da ga pita.

I sta sad? Da Rusi onako sami od sebe pokrenu kopnene i vazdusne snage, oslobode Kosovo, i onda ga predaju nama? Dok sve to vrijeme Tadic prica kako Srbija nikad nece primjeniti vojnu silu.......... Pa ocekivati tako nesto je totalna sizofrenija.

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #9 poslato: 23.03.2008. 00:55:06 »
Sto se tice drugog svjetskog rata sta mislite kad bi partizani procerali svabe da jedan krak crvene armije nije prosao i kroz Srbiju 1943/1944? Jasno se vidi da su u dijelovima Jugoslavije, kuda crvena armija nije prosla svabe ostale do 1945.
Najveca nesreca za Srbe, da nije bilo te crvene armije nikad nebi Srbija potpala pod komunizam i nebi sad ni postojao problem kosova.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #10 poslato: 23.03.2008. 01:39:41 »
To za partizane, se mozes zaliti Cercilu i Ruzveltu, a pomalo i Staljinu. Sto se tice problema Kosova taj problem datira od mnogo ranije. Ti mislis da su eventualno cetnici pobjedili (mada to ne bi bilo dopusteno, eventualno kao u Grckoj gdje su isto pobjedili partizani, pa ih englezi 1946 sadzgali), da bi oni rijesili problem Kosova. Mislim da su to gluposti, imali smo mi pobjednicku srpsku vojsku i 1912 i 1918, tad nam nije bilo komunista, pa sto ne rijesismo sva pitanja na Kosovu. Mislim da bi ovako sezuci u proslost mogli doci i do Patrijarha Carnojevica, a mozda i do dusanove Srbije, pa zasto ne i prvih slovenskih plemena...............

Van mreže milidragovic

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 231
  • Ugled: +5/-6
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #11 poslato: 31.03.2008. 02:34:36 »
Samo da nam "baćuške" više ne pomažu, ko boga ih molim... >:(

Van mreže Hercegovac77

  • Globalni moderator
  • Super član
  • *
  • Poruke: 1412
  • Ugled: +45/-18
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #12 poslato: 31.03.2008. 23:02:51 »
To za partizane, se mozes zaliti Cercilu i Ruzveltu, a pomalo i Staljinu. Sto se tice problema Kosova taj problem datira od mnogo ranije. Ti mislis da su eventualno cetnici pobjedili (mada to ne bi bilo dopusteno, eventualno kao u Grckoj gdje su isto pobjedili partizani, pa ih englezi 1946 sadzgali), da bi oni rijesili problem Kosova. Mislim da su to gluposti, imali smo mi pobjednicku srpsku vojsku i 1912 i 1918, tad nam nije bilo komunista, pa sto ne rijesismo sva pitanja na Kosovu. Mislim da bi ovako sezuci u proslost mogli doci i do Patrijarha Carnojevica, a mozda i do dusanove Srbije, pa zasto ne i prvih slovenskih plemena...............

O cemu ti pricas???? Zar je pre drugog rata bio nekad problem "Kosovo" znas li mozda koliko je tad bilo Albanaca na njemu a koliko Srba?
Problem je nastao jer je Hitlerova Njemacka dala tad Kosovo na upravu Albaniji i tad je nastao progon Srba.
Dolaskom komunista na vlast (nalet ih bilo) nisu dozvolili da se Srbi vracaju na Kosovo.
Dozvoljavali su ilegalno naseljavanje iz susjedne Albanije a na nasilje prema Srbima su zatvarali oci.......
Cak su ih i nagradili pokrajinom (pokrajina,Kosovo jebo te onaj ko te osnovo).
Kad vec pomenu Dusana silnog rodice se opet kad tad jos jedan.........samo da nam posle ne dodje neki nejaki.

Van mreže S.A.F.

  • Globalni moderator
  • Extra član
  • *
  • Poruke: 684
  • Ugled: +27/-34
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #13 poslato: 08.04.2008. 20:34:22 »
To za partizane, se mozes zaliti Cercilu i Ruzveltu, a pomalo i Staljinu. Sto se tice problema Kosova taj problem datira od mnogo ranije. Ti mislis da su eventualno cetnici pobjedili (mada to ne bi bilo dopusteno, eventualno kao u Grckoj gdje su isto pobjedili partizani, pa ih englezi 1946 sadzgali), da bi oni rijesili problem Kosova. Mislim da su to gluposti, imali smo mi pobjednicku srpsku vojsku i 1912 i 1918, tad nam nije bilo komunista, pa sto ne rijesismo sva pitanja na Kosovu. Mislim da bi ovako sezuci u proslost mogli doci i do Patrijarha Carnojevica, a mozda i do dusanove Srbije, pa zasto ne i prvih slovenskih plemena...............

O cemu ti pricas???? Zar je pre drugog rata bio nekad problem "Kosovo" znas li mozda koliko je tad bilo Albanaca na njemu a koliko Srba?
Problem je nastao jer je Hitlerova Njemacka dala tad Kosovo na upravu Albaniji i tad je nastao progon Srba.
Dolaskom komunista na vlast (nalet ih bilo) nisu dozvolili da se Srbi vracaju na Kosovo.
Dozvoljavali su ilegalno naseljavanje iz susjedne Albanije a na nasilje prema Srbima su zatvarali oci.......
Cak su ih i nagradili pokrajinom (pokrajina,Kosovo jebo te onaj ko te osnovo).
Kad vec pomenu Dusana silnog rodice se opet kad tad jos jedan.........samo da nam posle ne dodje neki nejaki.
Ko je tebe historiju ucio?

Van mreže zid

  • Extra član
  • *
  • Poruke: 675
  • Ugled: +51/-46
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Rusija spremna na rat zbog Kosova
« Odgovor #14 poslato: 08.04.2008. 21:28:14 »

Bogami nisi u pravu Hercegovac. Od pocetka 20 vijeka Albanci su vecina na Kosovu i do danas se taj procenat samo uvecava u njihovu korist. Evo naso sam nesto na onome RAstko projektu pa mozes tamo vidjeti.

The above data lead to a conclusion that in 1921 more than two thirds of inhabitants in Serbia were of Orthodox religion. In Kosovo & Metohia, the Muslims constituted 75% of the total population, but 65.8% spoke the Albanian language and 6.4% spoke the Turkish language.

http://www.rastko.org.yu/istorija/srbi-balkan/sradovanovic-demography.html

Ne kazem da nisu tacni neki Tvoji navodi posle drugog svijetskog rata, ali  za broj Srba na Kosovu nisi u pravu.

Interesantno je koliko se poveco broj Srba u Vojvodini na ustrb drugih naroda a koliko se smanjio na Kosovu. Znaci, Srpske migracije u zadnjih 200 godina i vise, uglavnom idu od juga prema sjeveru.